body

Niechirurgiczna korekcja powiek

Nawet systematyczna pielęgnacja twarzy z zastosowaniem wartościowych kosmetyków przeciwstarzeniowych nie zagwarantuje zachowania młodego wyglądu okolic oczu. Te miejsca są szczególnie i dość wcześnie narażone na pojawianie się efektów starzenia. Widać na nich każdą nieprzespaną noc, zmęczenie i stres. Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach ciała. Opadające z upływem lat powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Rozwiązaniem jest oczywiście operacja, jednak wiele osób obawia się możliwych komplikacji i długotrwałego procesu gojenia. Alternatywą jest zabieg plastyki powiek plazmą – bez wypełniania, igieł i cięcia skalpelem.

Zabiegi niechirurgicznej blepharoplastyki opierają się na działaniu na tkanki mikrowiązki plazmy poprzez wykorzystanie zjawiska jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, wytwarza się niewielki łuk elektryczny, w obszarze którego silnie zjonizowany gaz stanowi plazmę.

Plazmą nazywamy zjonizowany gaz zawierający mniej więcej takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Trudno jest precyzyjnie określić, jakim rodzajem materii jest plazma. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana bywa ona czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciał stałych. Gdy mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę człowieka, zewnętrzne warstwy naskórka ulegają sublimacji, czyli odparowaniu. Pod wpływem tego zjawiska skóra intensywnie napina się i obkurcza. Skóra unosi się, ujędrnia, a oprawa oczu staje się wyraźnie młodsza i bardziej promienna.

Zabieg jest bezpieczny, żadna energia nie przepływa przez ciało i gałkę oczną pacjenta. Brak ryzyka uszkodzenia naczyń i nerwów, zaciągnięć i nadmiernej korekcji.

Zalety zabiegu niechirurgicznej blepharoplastyki mikrowiązką plazmy:

  • już 70 procent efektów widocznych jest od razu po zabiegu;
  • nie ma ograniczeń w codziennej aktywności;
  • korekcja przebiega z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
  • pełna kontrola operatora podczas zabiegu;
  • nie wymaga stosowania nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu (wysoki komfort pacjenta), – procedura nie zagraża stanem zapalnym ani martwicą otaczających tkanek.

Plastyka powiek z zastosowaniem zabiegu z dziedziny chirurgii nieablacyjnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, charakterystycznych dla operacji usuwania nadmiaru skóry z zastosowaniem skalpela, bądź energii laserowej. Zabieg plazmą określany jest mianem metody „dynamicznej”, ponieważ pozwala na bieżącą obserwację efektów przez operatora podczas wykonywania procedury. Operator przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Może prosić o otwieranie i zamykanie oczu oraz na bieżąco obserwować rezultaty działań zabiegowych. Mikrowiazka plazmy wykonuje na skórze niewielkie punkty w odległości co 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów wywołuje odparowanie  powierzchownych komórek naskórka, bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, jak również bez krwawienia. Zabieg pozwala uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oczu, a także wyeliminować fałdy skórne i zmarszczki mimiczne. Sam zabieg trwa około 20 minut, a niewielkie, punktowe strupki utrzymują się na skórze od 5 do 7 dni.

Na korzyść zabiegu plazmą przemawiają m.in. dobre efekty estetyczne, komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki czas rekonwalescencji, bez wyłączania z codziennej aktywności. Ta prosta i bezpieczna dla pacjentów procedura praktycznie nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznej.

 

Zobacz również

Usta bez wypełniacza?

Powiększanie ust zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od wieku. Wygląd ust jest dla większości kobiet niezwykle ważny. Chcą, aby były jędrne i kszta...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Odmładzanie okolicy oka

Wygląd okolicy oka uwarunkowany jest wieloma składowymi. Należą do nich: budowa anatomiczna, mimika, zmiany zachodzące w procesie starzenia fizjologicznego...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Cudowna moc wolumetrii

[caption id="attachment_1886" align="alignright" width="300"] Julita Wołowiec, lek. med., specjalista dermatolog – wenerolog, lekarz medycyny estetycznej[/ca...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.