body

Zabiegi medycyny estetycznej na cellulit w propozycji Estime.


Cellulit to złożony problem dotyczący około 85% kobiet. Pojawia się na skórze ud, pośladków, czasami na podbrzuszu oraz górnej części ramion. Cellulit to w istocie lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej ze zmianami obrzękowo-włóknistymi, zaburzeniami mikrokrążenia i odkładaniem się toksyn w tkance podskórnej. W związku z wieloma patologiami, jakie dotyczą tego problemu, proces jego usuwania jest długi i etapowy. Osiągnięcie sukcesu w leczeniu cellulitu z wykorzystaniem różnych metod jest możliwe, ale wymaga cierpliwości i systematyczności. Konieczne są także zabiegi podtrzymujące.

Zdecydowana większość kobiet ma problem z cellulitem. Wbrew pozorom dotyczy on zarówno kobiet z nadwagą, jak i tych o szczupłej sylwetce.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje lipodystrofii – cellulit wodny (obrzękowy) i lipidowy.

Pierwszy objawia się u kobiet o zaburzonym rytmie hormonalnym (np. w ciąży, w trakcie dojrzewania lub na skutek chorób) i związany jest głównie z zaburzeniem cyrkulacji krwi i chłonki oraz nagromadzeniem toksyn w tkance podskórnej. W drugim przypadku dodatkowo dochodzi do zaburzenia metabolizmu tkanki tłuszczowej na skutek czego pojawiają się wybrzuszenia, guzki i pozaciągania.

Terapia cellulitu znajdująca się w naszej ofercie dotyczy usuwania cellulitu zarówno w odmianie wodnej, jak i lipidowej.

Wyróżnia się kilka stadiów cellulitu:

  1. Oznaki cellulitu nie są jeszcze widoczne gołym okiem, jednak na tym etapie dochodzi już do zaburzeń ukrwienia i odżywienia tkanek, odpływu chłonki, powiększenia i obrzęku adipocytów i stopniowego uszkodzenia włókien podporowych.
  2. Pofałdowania i nierówności nie są widoczne gołym okiem, a zaobserwować je można dopiero po ściśnięciu kawałka skóry między dwoma palcami.
  3. Na tych etapach terapia może przynieść najlepsze efekty. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o swoją skórę i tkankę podskórną możliwie najszybciej, zanim cellulit wejdzie w kolejne fazy rozwoju.
  4. Symptomy można zaobserwować gołym okiem, niezależnie od przyjętej pozycji i napięcia mięśni, są to pofałdowania przypominające „skórkę pomarańczową”, bywają bolesne przy ściśnięciu skóry.
  5. Widoczne deformacje tkanki – twarde guzki, zwłóknienia, pozaciągania i pofałdowania powierzchni skóry, bolesne przy dotyku.

Usuwanie cellulitu

To długi proces, na który składają się nie tylko zabiegi medyczne, ale również odpowiedni styl życia, ćwiczenia i zdrowe żywienie. W naszym gabinecie w Poznaniu leczenie ultradźwiękami  i falą radiową, karboksyterapią lub mezoterapią proponujemy połączyć z konsultacją dietetyczną. W celu podtrzymania efektów zabiegu usuwania cellulitu, zalecamy zadbać o zdrowy tryb życia: unikać palenia papierosów, stosować zdrową dietę, a także uprawiać ulubioną dyscyplinę sportu lub chodzić przynajmniej na spacery. Warto również zrezygnować z obcisłych ubrań – utrudniają one przepływ krwi i limfy, i pośrednio mogą wpływać na powstawanie nowych ognisk cellulitu i pofałdowań skóry. 

W Estime wykonujemy następujące zabiegi na cellulit:

W usuwaniu cellulitu wykorzystujemy technologię wykorzystującą działanie zimnych i ciepłych ultradźwięków oraz fali radiowej o częstotliwości ponad 40 mHz. Kompilacja tych fal pozwala skutecznie leczyć cellulit na różnych etapach jego rozwoju.

Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia błony komórki tłuszczowej, zwiększenia metabolizmu tkanki tłuszczowej, poprawy ukrwienia i odżywienia tkanek, wzmożenia ich detoksykacji i dotlenienia, a wreszcie do silnego ujędrnienia skóry.

W usuwaniu cellulitu można stosować terapię łączoną, co wzmacnia efekty leczenia, np.: zabieg ultradźwiękami i falą radiową połączony z karboksyterapią lub mezoterapią.

Zabieg składa się z trzech etapów:

  1. Pomiary wyznaczenie miejsc zabiegu.
  2. Intensywny masaż głowicą emitującą fale ultradźwiękowe, dla usunięcia tkanki tłuszczowej (zabieg tą głowicą trwa mniej więcej 20 minut w zakreślonym polu). Błony komórek tłuszczowych ulegają uszkodzeniu, następuje pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej, adipocyt oczyszcza się z trójglicerydów, metabolity przemieszczają się do układu krążenia limfatycznego i zostają wydalone.
  3. Zabieg głowicą emitującą falę radiową – zwiększenie ukrwienia, odżywienia i detoksykacji tkanki podskórnej oraz przebudowa kolagenu doprowadzająca do ujędrnienia i zwiększonego napięcia skóry.

Zabieg nie jest bolesny, w jego trakcie odczuwane jest przyjemne ciepło. Zaleca się wykonanie około 4 zabiegów co 2 tygodnie.

Karboksyterapia w usuwaniu cellulitu

Polega na wstrzyknięciu do tkanki podskórnej sterylnego dwutlenku węgla.

Efektem tkankowym zabiegu karboksyterapii jest dotlenienie tkanek, poprawa mikrokrążenia i odżywienia oraz regeneracja tkanek. W obrębie tkanki tłuszczowej, pod wpływem CO2, dochodzi do rozpadu błon komórek tłuszczowych.

Karboksyterapia działa na wszystkie przyczyny i mechanizmy powstawania cellulitu. W wyniku leczenia dochodzi do silnego dotlenienia tkanek, poprawy krążenia chłonki, a więc detoksykacji tkanki, poprawy mikrokrążenia i odżywienia komórek, redukcji tkanki tłuszczowej i zwłóknień. Karboksyterapię można stosować w tym wskazaniu jako samodzielną metodę leczenia lub łączyć ją z terapią ultradźwiękami i falą radiową lub mezoterapią.

Mechanizm oddziaływania dwutlenku węgla na tkanki powoduje, że zastosowanie go przed innymi procedurami działa synergicznie.

Metoda cechuje się niewielką inwazyjnością.

Zabieg karboksyterapii w leczeniu cellulitu trwa od 10 do 30 minut. Polega na wstrzyknięciu CO2  cieniutką igiełką do tkanki podskórnej. CO2 jest sterylny i ogrzewany, zabieg nie jest zatem bolesny. Ciśnienie i szybkość przepływu gazu sterowane są komputerowo, wstrzykiwana ilość podlega kontroli operatora. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 12 wizyt  1 x w tygodniu w naszym gabinecie w Poznaniu. Liczba zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania leczonego cellulitu.

Mezoterapia w redukcji cellulitu

Zabieg polegający na wstrzykiwaniu w tkankę podskórną małych dawek mieszaniny substancji leczniczych zwanych koktajlami. W wyniku leczenia następuje poprawa mikrokrążenia i wzmożenie metabolizmu i detoksykacji tkanki tłuszczowej.

W koktajlach do mezoterapii cellulitu znajdują się m.i. peptydy biomimetyczne, L-karnityna, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, saponiny, polifenole.


Usuwanie cellulitu mezoterapią polega na podawaniu małych depozytów preparatu w tkankę podskórną cienką igłą. W ten sposób zaopatrywany jest obszar objęty cellulitem, a wkłucia wykonywane są co 1,5 cm.

Efektem serii kilku zabiegów mezoterapii cellulitu jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, ujędrnienie i poprawa jakości skóry, wygładzenie nierówności i poprawa sprężystości skóry.

Zobacz również

Piękno zaczyna się w Tobie

Obecnie przywiązujemy coraz większą wagę do tego jak się prezentujemy. Chcemy wyglądać pięknie, świeżo i atrakcyjnie. Zadbany wygląd to nasza wizytó...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Wywiad dla magazynu TPS Twój Przegląd Stomatologiczny

Julita Wołowiec i Anna Wołowiec-Wojciechowska, właścicielki gabinetu Estime Medycyna Estetyczna i Stomatologia w Poznaniu, wiedzą, jak pasję przekuć w su...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Po pierwsze nie szkodzić

[caption id="attachment_1893" align="alignright" width="300"] Magda Wołowiec, kosmetolog[/caption] Rozwój technologii i medycyny jest niesamowicie dynamiczny...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.