Nowoczesne leczenie blizn laserem frakcyjnym
PALOMAR STAR LUX 500

korzyści

SKUTECZNOŚĆ – w Estime stosujemy technologię laserowego usuwania blizn firmy Palomar® z wykorzystaniem frakcyjnego lasera nieablacyjnego Star Lux 500. To jeden z najnowocześniejszych, a zarazem najbardziej bezpiecznych laserów dużej mocy.

SZYBKIE EFEKTY – zabiegi laserem Palomar zapewniają wysoką skuteczność leczenia już po jednorazowym zastosowaniu. Plan leczenia obejmuje wykonanie ok. 4  zabiegów w odstępach miesięcznych. Najlepiej poddają się terapii blizny zanikowe, z przebarwieniami, a także pozaciągane, jak np. blizny po oparzeniach. Oczekiwanym efektem leczenia jest wygładzenie, uelastycznienie, wyrównanie kolorytu i zatarcie granicy między blizną a skórą otaczającą. W przypadku blizn z tendencją do przerastania, keloidów  w pierwszym etapie leczenia stosujemy doogniskową iniekcję sterydów.

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI – okres gojenia się skóry jest krótki, ryzyko infekcji wyeliminowane, a odczuwany ból jest niewielki lub nie ma go w ogóle. W przeciwieństwie do laserów CO2 nie dochodzi do sączenia, powstawania strupów, nie ma konieczności stosowania maści ochronnych i opatrunków.

BEZPIECZEŃSTWO I ELASTYCZNOŚĆ – Technologia laserowego usuwania blizn firmy Palomar może być stosowana na wszystkich typach skóry, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją preferowaną metodą usuwania blizn. Leczeniu można poddawać świeże i starsze blizny.

na czym polega zabieg?

Zabieg laserowego usuwania blizn polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji. Podczas jednego, krótkiego impulsu wprowadzanych jest 100 mikrowiązek tworzących strefy uszkodzonej tkanki, które sięgają poprzez naskórek w głąb skóry właściwej. Głębokie mikrokolumienki skoagulowanej tkanki sięgają głęboko w skórę bez naruszenia warstwy rogowej naskórka. Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do zastąpienia starej tkanki nową i zdrową. Prowadzi to do wypłycenia blizn „od środka”. Ilość zabiegów laserowego usuwania blizn zależna jest od głębokości zmian i reakcji na leczenie, jednak średnio wynosi od 3 do 5 zabiegów, które przeprowadza się co 2-4 tygodnie.

Zabieg laserowy wywołuje lekki dyskomfort u pacjenta. Możliwe jest znieczulenie specjalną maścią. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i uwrażliwiona. Zalecana jest odpowiednia, delikatna pielęgnacja i nawilżanie obszaru zabiegowego.

szczegóły

Zasada działania lasera frakcyjnego Palomar polega na wywołaniu licznych i precyzyjnych mikrouszkodzeń, doprowadzających do wymuszenia procesów regeneracji i przebudowy skóry. Impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki.
W niektórych przypadkach, dla polepszenia efektu końcowego, korzystnie jest łączyć laserowe usuwanie blizn z karboksyterapią i ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym. Doskonałe efekty uzyskujemy także w redukcji przerośniętych fragmentów blizn, za pomocą generatora mikro wiązki plazmy – urządzenia PLEXR – najnowszej technologii w medycynie estetycznej.

po zabiegu

Zastosowana technologia Star Lux gwarantuje zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań w porównaniu z tradycyjnymi metodami ablacyjnymi. Dzięki temu skóra dobrze się prezentuje zaraz po wykonaniu zabiegu. Leczenie nie wymaga ograniczenia codziennej aktywności. Laserowe usuwanie blizn to sposób usuwania istotnego problemu estetycznego u osób, które nie mogą pozwolić sobie na okres wykluczenia z codziennych obowiązków.

Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. We wczesnym okresie 30 – 40 min. po zabiegu pomagają wyeliminować ewentualne uczucie pieczenia, które może się pojawić, w związku z technologią stosowaną podczas zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

wskazania

blizny:

 • cięte,
 • pooparzeniowe,
 • pooperacyjne,
 • rozstępy

 

przeciwwskazania

 

 • ciąża i karmienie piersią
 • doustna terapia retinoidami
 • stosowanie ziłół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, antybiotyki, leki antydepresyjne)
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze i obniżenie odporności organizmu
 • nowotwory
 • fotodermatozy
 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
 • okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia
 • skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem
 • niedawno wykonane zabiegi pilingami chemicznymi
 • cukrzyca
 • tendencja do tworzenia się bliznowców