Zabiegi opierają się na działaniu na tkanki mikrowiązki plazmy, która jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Kluczem jest tu działanie specyficznymi częstotliwościami prądu dla wywołania plazmy.

 

korzyści

BEZPIECZEŃSTWO – podczas zabiegu wytwarzana jest kontrolowana mikrowiązka plazmy, poprzez wykorzystanie zjawiska jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, wytwarza się niewielki łuk elektryczny, w obszarze którego silnie zjonizowany gaz stanowi plazmę. Żadna energia nie przepływa przez ciało i gałkę oczną pacjenta. Brak ryzyka uszkodzenia naczyń i nerwów, zaciągnięć i nadmiernej korekcji.

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI – Mimo pięciodniowego czasu gojenia, pacjent nie musi rezygnować z codziennych aktywności. Miejsca poddawane zabiegowi można pokrywać makijażem.

BEZINWAZYJNOŚĆ – Technika ta jest w pełni nieinwazyjna. Korekcja powiek odbywa się poprzez sublimację naskórka i obkurczanie skóry właściwej. Skóra unosi się, ujędrnia, a oprawa oczu staje się wyraźnie młodsza i bardziej promienna.

  • już 70 procent efektów widocznych jest od razu po zabiegu;
  • nie ma ograniczeń w codziennej aktywności;
  • korekcja przebiega z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
  • pełna kontrola operatora podczas zabiegu;
  • nie wymaga stosowania nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu (wysoki komfort pacjenta), – procedura nie zagraża stanem zapalnym ani martwicą otaczających tkanek.

 

 

na czym polega zabieg?

Plazmą nazywamy zjonizowany gaz zawierający mniej więcej takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Trudno jest precyzyjnie określić, jakim rodzajem materii jest plazma. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana bywa ona czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciał stałych. Gdy mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę człowieka, zewnętrzne warstwy naskórka ulegają sublimacji, czyli odparowaniu. Pod wpływem tego zjawiska skóra intensywnie napina się i obkurcza. Korekta powiek górnych w zabiegu plazmą nie wywołuje stanu zapalnego, krwawienia, ani nekrozy otaczających tkanek. Dowodzą tego wyniki badań histologicznych przeprowadzonych na tkankach poddawanych leczeniu.

 

Plastyka powiek z zastosowaniem zabiegu z dziedziny chirurgii nieablacyjnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, charakterystycznych dla operacji usuwania nadmiaru skóry z zastosowaniem skalpela, bądź energii laserowej. Zabieg plazmą określany jest mianem metody „dynamicznej”, ponieważ pozwala na bieżącą obserwację efektów przez operatora podczas wykonywania procedury. Operator przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Może prosić o otwieranie i zamykanie oczu oraz na bieżąco obserwować rezultaty działań zabiegowych. Mikrowiazka plazmy wykonuje na skórze niewielkie punkty w odległości co 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów wywołuje odparowanie  powierzchownych komórek naskórka, bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, jak również bez krwawienia. Zabieg pozwala uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oczu, a także wyeliminować fałdy skórne i zmarszczki mimiczne. Sam zabieg trwa około 20 minut, a niewielkie, punktowe strupki utrzymują się na skórze od 5 do 7 dni.

szczegóły

Nawet systematyczna pielęgnacja twarzy z zastosowaniem wartościowych kosmetyków przeciwstarzeniowych nie zagwarantuje zachowania młodego wyglądu okolic oczu. Te miejsca są szczególnie i dość wcześnie narażone na pojawianie się efektów starzenia. Widać na nich każdą nieprzespaną noc, zmęczenie i stres. Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach ciała. Opadające z upływem lat powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Rozwiązaniem jest oczywiście operacja, jednak wiele osób obawia się możliwych komplikacji i długotrwałego procesu gojenia. Alternatywą jest zabieg plastyki powiek plazmą – bez wypełniania, igieł i cięcia skalpelem.

Na korzyść zabiegu plazmą przemawiają m.in. dobre efekty estetyczne, komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki czas rekonwalescencji, bez wyłączania z codziennej aktywności. Ta prosta i bezpieczna dla pacjentów procedura praktycznie nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznej.

po zabiegu

  • po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się max. do 7 dni oraz obrzęk 2-4 dni;
  • do mycia zalecany jest płyn micelarny i podkład medyczny, który pełni funkcję opatrunku i jednocześnie maskuje strupki,
  • po odpadnięciu wszystkich drobnych strupków skóra może być jeszcze lekko zaczerwieniona przez około 2 – 4 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące zaczerwienienie oraz kremy z filtrem SPF 50+ przez min. miesiąc do 3.

Dla osiągnięcia dobrego efektu leczenia może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu po ok. 30 dniach.

wskazania

Wskazania do zabiegu obejmują:

  • lifting okolic oczu – opadanie powiek górnych, utrwalone zmarszczki, kurze łapki itp.
  • usuwanie kępek żółtych powiek
  • lifting dolnej części twarzy, poprawa owalu twarzy
  • wygładzenie „zmarszczek palacza” wokół ust
  • wyeliminowanie zmarszczek przed małżowiną uszną
  • zmniejszenie drobnych nawisów skóry w okolicach pępka i łokci
  • usuwanie plam soczewicowatych i przebarwień
  • usuwanie zmian skórnych, takich jak angioma, brodawki płaskie, włókniaki, rogowacenie słoneczne, zmiany łojotokowe itp.
  • leczenie blizn i rozstępów​

przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia
  • aktywna opryszczka
  • niewyrównana cukrzyca