korzyści
Zabieg zwany potocznie „liftingiem wampirzym” to specjalny program biostymulacji komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta. Zawarte w nim czynniki wzrostu pobudzają procesy regeneracji tkanek, aktywują komórki macierzyste i pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Dzięki odwirowaniu krwi w specjalnym separatorze komórkowym możemy wyodrębnić frakcję komórek macierzystych CD34+ oraz skoncentrowanych czynników wzrostu, których synergistyczne działanie doprowadza do regeneracji skóry i poprawy mikrokrążenia. Efekty możliwe do osiągnięcia przy użyciu tej metody są długotrwałe.
na czym polega zabieg?
Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji. Daje komórkom skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji. Zabieg trwający zwykle od pół do pełnej godziny składa się z kilku etapów:
- Pobranie niewielkiej ilości krwi od pacjenta.
- Pozyskanie preparatu. Za pomocą wirówki oddziela się osocze bogatopłytkowe wraz z aktywnymi trombocytami od reszty krwi.
- W zależności od oczekiwań pacjenta, można posmarować miejsca nakłuć kremem znieczulającym.
- Wstrzyknięcie przygotowanego osocza bogatopłytkowego w odpowiednie miejsca. Substancja pobudza komórki macierzyste do rozmnażania się. Dzięki niej tworzą się nowe naczynia krwionośne, a także wytwarza się kolagen, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry.
Przebieg kuracji może przybierać różne formy. Szczegóły leczenia ustala się zawsze indywidualnie ze specjalistą na podstawie konsultacji i szczegółowego wywiadu. Każda metoda dostosowana jest do indywidualnych wymagań pacjenta.
Najpopularniejsze z nich to:
- Mezoterapia, czyli miejscowy, niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzyknięciu do skóry odpowiednich substancji leczniczych, w tym przypadku osocza bogatopłytkowego. Iniekcji dokonujemy metodą klasyczną lub przy użyciu dermapenu – jest to metoda preferowana w Estime, z uwagi na podwójną korzyść wynikającą z takiej techniki zabiegu – działania osocza bogatopłytkowego i mikronakłuwania.
- Wypełnienie – podanie osocza z fibryną w widoczne bruzdy i zmarszczki.
- Kuracja cykliczna, którą powtarza się 3-4 x co miesiąc raz w roku.
szczegóły
Zabieg z użyciem tej substancji znajduje zastosowanie w leczeniu urazów mięśni, ścięgien i wiązadeł, schorzeń stawów i stanów zapalnych kości. W naszym gabinecie w Poznaniu osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest jednak tylko do celów medycyny estetycznej. Ta metoda leczenia jest przeznaczona dla pacjentów, chcących zredukować widoczne skutki starzenia. Zabieg będzie odpowiedni również dla tych, których skóra wymaga regeneracji z innych powodów. Co więcej, metoda z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczna dla alergików.
Choć rekonstrukcja tkanek rozpoczyna się już w ciągu 48 godzin, to pierwsze efekty zabiegu są widoczne po mniej więcej dwóch tygodniach. Oto niektóre ze skutków, jakie można uzyskać, stosując osocze bogatopłytkowe:
- wygładzanie różnego rodzaju blizn (po trądziku, urazach, skaleczeniach)
- redukcja cieni pod oczami
- przyspieszenie procesu gojenia ran
- lepsze napięcie skóry twarzy, w tym również powiek, szyi, dekoltu, itd.,
- poprawa kolorytu skóry i jej faktury (spłycenie porów)
- odrastanie włosów (z metody tej korzystają często mężczyźni zmagający się z łysieniem)
po zabiegu
Zabieg zostawia drobne ślady po nakłuciach, czasem niewielkie siniaczki, które utrzymują się na skórze najdłużej tydzień. Są one jednak niewielkie i z łatwością można ukryć je podstawowym makijażem. Metoda leczenia osoczem bogatopłytkowym w zasadzie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Już po kilku godzinach można wrócić do normalnej, codziennej aktywności. Co więcej, zabieg jest bezpieczny dla alergików i można go łączyć z innymi zabiegami.
wskazania
- wiotkość skóry
- zmarszczki
- przeciwdziałanie procesom starzenia
- rewitalizacja skóry twarzy, powiek, szyi, dekoltu, dłoni
- wypadanie włosów, łysienie
- blizny (po trądziku, urazach, skaleczeniach)
- cienie pod oczami
- przyspieszenie procesu gojenia ran
- recesje dziąseł
- paradontoza
przeciwwskazania
- nowotwory,
- choroby autoimmunologiczne,
- wszelkie schorzenia krwi,
- ciąża i okres karmienia piersią
- leki obniżające krzepliwość krwi (jak aspiryna). W takich przypadkach, jeśli jest taka możliwość, należy odstawić dany lek i zaczekać aż przestaną działać jego substancje aktywne.