body
Medycyna estetyczna

Odmładzanie okolicy oka kwasem hialuronowym

Opis

Wygląd okolicy oka uwarunkowany jest wieloma składowymi. Należą do nich: budowa anatomiczna, mimika, zmiany zachodzące w procesie starzenia fizjologicznego w skórze, tkance tłuszczowej, układzie więzadłowym, tkance mięśniowej i kostnej oraz zmiany związane z fotostarzeniem jak i oddziaływaniem innych destrukcyjnych czynników zewnątrz- i wewnątrzpochodnych. Analizując możliwości leczenia okolicy oka kwasem hialuronowym bierzemy więc pod uwagę nie tylko powieki górne i dolne ale także oceniamy skronie, czoło i brwi oraz policzki. Ocenie tej podlega stopień utraty objętości, opadanie tkanek i stan skóry. Tak skrojony na miarę indywidualny plan leczenia pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Nasze propozycje zabiegów kwasem hialuronowym w odbudowie i profilaktyce zmian w okolicy oka:

  1. Ważne – starzenie skóry powiek rozpoczyna się już po 20 roku życia, warto więc pamiętać o zabiegach profilaktycznych, jak np. mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym, zabiegi przy użyciu biostymulatorów czy laserowa stymulacja skóry. 
  2. Usieciowany kwas hialuronowy z powodzeniem wykorzystamy w leczeniu doliny łez – zagłębienia biegnącego od kącika wewnętrznego oka ukośnie przez policzek. Zapadnięcie i zasinienie okolicy podoczodołowej pojawia się z wiekiem ale często widoczne jest również u osób młodych i związane jest z genetycznie uwarunkowaną budową tej okolicy. Prześwitująca przez cienką skórę siatka naczyń krwionośnych daje obraz sinej, podkrążonej powieki dolnej. Leczenie tego defektu kwasem hialuronowym redukuje zapadnięcie i zasinienie tego obszaru, zdejmuje z twarzy wyraz smutku i zmęczenia. U wielu pacjentów konieczne jest jednoczesne wypełnienie w okolicy policzka.
  3. Wypełnienie skroni stworzy podparcie dla opadającego bocznego kąta brwi i oka, spowoduje ich uniesienie, a także zlikwidowanie dodającego lat cienia zapadniętej skroni.
  4. Wypełnienie czoła napnie tkanki, zlikwiduje zmarszczki i zapadnięcie nad łukami brwiowymi,  co optycznie poprawi również odbiór okolicy oka, niewielkie ilości kwasu można podać w określonych punktach brwi w celu ich uniesienia, uwydatnienia bocznej części lub zależnie od ich położenia obniżenia nadmiernie uniesionej brwi.
  5. Podanie delikatnego kwasu hialuronowego w obrębie kurzych łapek będzie podparciem dla mięśnia okrężnego oka, uniesie brew i zmniejszy widoczność zmarszczek.
  6. Uzupełnienie objętości w głębokich i powierzchownych przedziałach tłuszczowych policzka spowoduje wyraźne odmłodzenie tej okolicy, spłycenie zapadnięcia środkowej części policzka i doliny łez  oraz poprawi wygląd powieki dolnej.
Ile trwa zabieg? 30-60 min
Jaki jest czas rekonwalescencji? Brak
Czy zabieg jest bolesny? Niekonieczne, znieczulenie na życzenie pacjenta
Rekomendowana liczba zabiegów Jednorazowo, ocena po kilku miesiącach
Kiedy wykonać zabieg? Bez znaczenia
Koszt zabiegu Od 900 zł

Przebieg

W każdej leczonej okolicy stosujemy odpowiednie, przeznaczone dla danej strefy preparaty kwasu hialuronowego, inne do głębokich wypełnień w obrębie skroni i policzków, inne w okolicy doliny łez, czoła, brwi i bocznej części oka i jeszcze inne w powierzchownych przedziałach tłuszczowych policzków. To zapewnia bezpieczeństwo zabiegu i naturalny, harmonijny efekt leczenia. Iniekcje kwasu hialuronowego wykonujemy za pomocą igły lub kaniuli, zależnie od okolicy. Jeżeli z planu zabiegowego wynika, że konieczny jest szeroki zakres terapii, można rozdzielić terapię na kilka etapów.

Efekty

Opisane wyżej pełne, skojarzone i indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta leczenie skutkuje wyraźnym odmłodzeniem twarzy, otwarciem i odmłodzeniem oka, bardziej wypoczętym, rozświetlonym, pogodniejszym i łagodniejszym wyglądem. Jest również działaniem profilaktycznym, stanowi fundament, podparcie dla tkanek, a także przyczynia się do regeneracji i wzmocnienia tkanek, przez co opóźnia nieuchronne działanie grawitacji.

Po zabiegu

Zabieg zapewnia naturalne efekty, bez hiperkorekcji. Optymalne rezultaty pojawiają się po miesiącu, kiedy następuje uwodnienie się kwasu hialuronowego.

Zalecenia

Po zabiegach przy użyciu kwasu hialuronowego należy unikać intensywnego rozgrzewania skóry, np. w saunie i solarium oraz zabiegów z użyciem fali radiowej, uciskania i masowania miejsc iniekcji przez okres około 2 tygodni, w dniu wykonania zabiegu nie powinno się nakładać makijażu i korzystać z basenu. Wskazane jest spożywanie min. 2 litrów wody na dobę.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do bliznowców
  • skłonność do obrzęków powiek
  • infekcje miejscowe (opryszczka) i ogólne (nawet zwykłe przeziębienie)
  • przebyta opryszczka nie eliminuje z zabiegu, ale przed jego wykonaniem należy zastosować Heviran zgodnie z zaleceniem lekarza
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Lekarz wykonujący zabieg

Lek.med. Julita Wołowiec specjalista dermatolog-wenerolog

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.