Śnieżnobiały, piękny uśmiech przyciąga uwagę i jest wyznacznikiem atrakcyjności. Kiedyś wybielanie zębów kojarzyło się z nieznośnym bólem i dyskomfortem. Na szczęście nowoczesne metody wybielania stomatologicznego nie powodują powstania nadwrażliwości, wręcz odwrotnie- pozwalają ją leczyć. Decydując się na zabieg, zyskasz więc nie tylko białe zęby, ale też pozbędziesz się nadwrażliwości.

Przed przystąpieniem do zabiegu dentysta dokładnie sprawdza stan uzębienia, by ocenić, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania leczenia i dostosować indywidualnie zakres higienizacji stomatologicznej. Następnie proponuje wybielanie zębów jedną z metod:

  • rozjaśnianie po higienizacji BlancOne- 10 minutowy zabieg, bez białej diety i ryzyka nadwrażliwości
  • system Prevdent (6% nadtlenku wodoru) – rewitalizuje szkliwo, zmniejsza nadwrażliwość zębów,
  • wybielanie laserowe Smart M Lasotronix (35% nadtlenku wodoru) – wysoka skuteczność, długotrwałe efekty

korzyści

ŚNIEŻNOBIAŁY UŚIECH -zęby bielsze nawet o kilka odcieni. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast, natomiast ostateczna barwa zębów ustala się po około dwóch tygodniach.

ZNIESIENIE NADWRAŻLIWOŚCI– zazwyczaj wybielanie powoduje nadwrażliwość. Nowoczesne metody pozwalają się jej pozbyć!

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI– przy rozjaśnianiu BlancOne nie musisz się niczym przejmować i wypić kawę tuż po zejściu z fotela! Przy pozostałych metodach przez 24h po zabiegu należy stosować “bialą dietę”, a przez następne 2 tygodnie unikać produktów mocno barwiących (czerwone wino, jagody, kawa, papierosy)

DŁUGOTRWAŁY EFEKT– przy odpowiedniej dbałości o zęby, efekt utrzymuje się do 2-3 lat. Rozjaśnianie BlancOne jest delikatne- możesz je wykonywać często, nawet przy każde higienizacji.

na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem należy wykonać przegląd stomatologiczny i wyleczyć ewentualne ubytki.

Wstępem do wybielania jest higienizacja, czyli wykonanie skalingu, piaskowania i polerowania zębów tuż przed rozjaśnianiem BlancOne lub około tygodnia przed planowanym zabiegiem (pakiet higienizacyjny przed wybielaniem laserowym i Prevdent -50%).

Procedura wybielania zębów systemem Prevdent trwa ok. 2h, laserowego ok.1h, BlancOne 10 min.

szczegóły

Rozjaśnianie BlancOne® 

Zaraz po higienizacji nanosi się na zęby żel BlancOne  i naświetla specjalną lampą emitującą niebieskie światło przez 10 minut. Dzięki specjalnemu składowii wykorzystaniu energii światła powstający tlen jest całkowicie przenoszony w kierunku szkliwa, co pozwala na maksymalny efekt wybielania. Dzięki specjalnemu mechanizmowi działania BlancOne umożliwia skuteczne wybielanie przy użyciu niskiego stężenia nadtlenku wodoru. BlancOne® nie powoduje odwodnienia szkliwa ani nadwrażliwości. Możesz wykonywać rozjaśnianie przy każdej higienizacji i zawsze cieszyć się białym i zdrowym uśmiechem. BlancOne CLICK to kosmetyczny produkt terapeutyczny do wybielania, zgodny z dyrektywą 2011/84/UE

 

Wybielanie systemem Prevdent.

Preparat łączy w sobie substancję wybielającą (6% nadtlenek wodoru) i nano-hydroksyapatyt, odpowiedzialny za remineralizację szkliwa. Dzięki temu zęby są nie tylko bielsze, ale i zdrowsze. Co ważne, dzialanie nano-hydroksyapatytu w znaczny sposób niweluje nadwrażliwość pozabiegową. Efekt wybielania jest natychmiastowy i zachwycający, zęby są jaśniejsze o kilka odcieni.

Po zabiegu polecane jest stosowanie pasty i płukanki Prevdent, które również zawierają nano-hydroksyapatyt, jako kontynuację remineralizacji i wzmacniania szkliwa (dołączone do pakietu).

Wybielanie laserowe za pomocą lasera diodowego Smart M (Lasotronix) z użyciem 35% nadtlenku wodoru jako substancji wybielającej. Bezpośrednio przed zabiegiem stosuje się procedurę podniesienia progu bólowego dzięki terapii biostymulacyjnej. Zimne światło lasera nie podnosi temperatury w trakcie zabiegu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nadwrażliwości. Dodatkowo, po wybielaniu korzystne jest przeprowadzenie leczenia nadwrażliwości, również z uzyciem lasera. Wszystkie te czynności zwiększają komfort i satysfakcję, zarówno w trakcie zabiegu, jak i po jego przeprowadzeniu.

Istnieje również możliwość wybielania pojedynczych zębów.

po zabiegu

Wypełnienia, korony i mosty obecne w jamie ustnej nie ulegają wybieleniu, po zabiegu trzeba wymienić je na jaśniejsze.

Dla utrzymania efektów wybielania konieczne jest stosowanie białej diety i zaprzestanie palenia tytoniu przez przynajmniej 24h po zabiegu i unikanie pokarmów bardzo barwiących przez kilka dni.

Po wybielaniu systemem Prevdent nie powinno się stosować fluoru, dlatego pacjent otrzymuje pastę i płukankę do stosowania w domu. Są one również dostępne w gabinecie.

Efekt wybielania widoczny jest natychmiast, natomiast ostateczna barwa zębów ustala się po około dwóch tygodniach.

Powrót do pierwotnej barwy może nastąpić po 2-3 latach, w zależności od stopnia zaangażowania pacjenta w podtrzymanie efektu (palenie papierosów, spożywanie mocno barwiących pokarmów, unikanie wizyt kontrolnych i higienizacji co 6 miesięcy- może przyspieszyć ten proces).

wskazania

  • rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych
  • wybielanie martwych, ciemnych i przebarwionych zębów

 

przeciwwskazania

  • bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na nadtlenek wodoru lub żywice poliakrylowe zawarte w koferdamie
  • ciąża
  • wiek poniżej 18 r.ż
  • choroby dziąseł