Uzupełnieniem realizowanych w Estime zabiegów jest stomatologia laserowa, obejmująca usuwanie próchnicy, kieszonek przyzębnych, stanów zapalnych dziąseł, nadwrażliwości, korekty dziąseł, usuwania naczyniaków warg, a także zapalenia kącików ust, aft lub opryszczek. Dentysta wykorzystuje w tym celu dwa urządzenia: laser diodowy i laser erbowo-yagowy i neodymowo-yagowy. Posiadając aż cztery różne długości fali, specjalista może ustalić plan leczenia w taki sposób, by przebiegał w minimalnie inwazyjny i precyzyjny sposób, zapewniając szybką rekonwalescencję i długotrwałe rezultaty.
Jako dopełnienie leczenia gabinet stomatologiczny oferuje zabiegi biomodulujące, polegające na naświetlaniu problematycznych obszarów, wyraźnie przyspieszające procesy gojenia i regeneracji tkanek.
 
Lubisz więcej poczytać? Zapraszamy na naszego bloga! Wpis o stomatologii znajdziesz >tutaj<
 
 
           
 
 

Leczenie stanów zapalnych dziąseł

W pierwszej kolejności należy określić przyczynę stanu zapalnego i ją wyeliminować. Może być wtedy konieczne usunięcie kamienia nazębnego, poprawa uzupełnień w zębach lub poprawa higieny czy zmiana środków do higieny jamy ustnej. Następnie przeprowadza się zabieg fotoaktywnej dezynfekcji, polegający na nałożeniu na dziąsła żelu o właściwościach bakteriobójczych i jego aktywacji światłem laserowym. Światło ma także działanie stymulujące na komórki dziąsła, niweluje obrzęk, zaczerwienienie, bolesność i krwawienie. Warto powtórzyć zabiegi biostymulacji po kilku dniach (3-5 zabiegów co 2-3 dni).

Leczenie kieszonek przyzębnych, dziąsłowych

Leczenie kieszeni przyzębnych polega na ich dokładnym oczyszczeniu ze złogów, płytki bakteryjnej i zapalnego nabłonka za pomocą lasera. Następnie nakładany jest specjalny fotouczulacz, który pochłaniany jest przez drobnoustroje i po aktywacji światłem laserowym usuwa je w 99,9%. Pozwala to dokładnie zdezynfekować nawet najgłębsze kieszonki i stymulować regenerację przyzębia. Dzięki temu znikają dolegliwości bólowe, wysięk i stan zapalny w obrębie danego zęba. Zabieg można wykonać raz lub 2-3 razy w przypadku głębokich kieszonek. Warto go również połączyć z biomodulacją (3-5 razy w odstępach 2-3 dni).

Laserowe leczenie nadwrażliwości zębów

Ból zębów spowodowany odsłoniętymi kanalikami zębinowymi można niwelować na kilka sposobów. Często polecane są pasty i płukanki dla wrażliwych zębów, które zawierają różne substancje odkładające się w kanalikach i blokujące ich ujścia. Ich działanie jest natychmiastowe, ale krótkotrwałe, ponieważ substancje te wypłukują się z powierzchni zębów i problem powraca.

Laserowe leczenie nadwrażliwości powoduje zeszkliwienie, czyli stopienie otwartych kanalików, dzięki czemu trwale je zamyka. Zabieg polega na nałożeniu na powierzchnię zęba żelu fluorowego i naświetleniu przez kilka sekund. Jest bezpieczny, długotrwały i często jednorazowy. W przypadku dużej nadwrażliwości może być konieczne wykonanie drugiego zabiegu w odstępie tygodnia. Można w ten sposób leczyć pojedyncze zęby lub kilka naraz. Po zabiegu lekarz poleci odpowiednie środki do higieny jamy ustnej dla podtrzymania efektu podczas codziennej pielęgnacji.

Laserowe leczenie aft, opryszczek i zapalenia kącików ust, biomodulacja

Zmiany zapalne na błonie śluzowej i czerwieni wargowej są bolesne i długo się goją. Światło laserowe pomaga zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości, przyspieszyć proces gojenia lub nawet zahamować rozwój wczesnej zmiany. Dzięki właściwościom dezynfekującym skutecznie niszczy wirusy, a działając przeciwzapalnie, przeciwbólowo i stymulująco wspomaga gojenie. Ważne jest, że dzięki dokładnej eliminacji wirusów minimalizuje ryzyko nawrotów aft i opryszczek. W trakcie zabiegu na zmianę nakłada się fotouczulacz, który pochłaniany jest przez drobnoustroje i komórki zmienione chorobowo, a po krótkiej aktywacji światłem laserowym ulegają one zniszczeniu. Następnie przeprowadzany jest zabieg biomodulacji, który warto powtórzyć jeszcze 3-4 razy co drugi dzień.

Naczyniaki warg

Leczenie naczyniaków warg za pomocą lasera jest zabiegiem nieinwazyjnym, bardzo szybkim i skutecznym. Polega na selektywnej fotokoagulacji naczyń, która nie uszkadza zdrowych tkanek i nie narusza ciągłości błony śluzowej. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym, trwa kilka minut, pozostaje po nim zbielenie, które znika w ciągu 1-2 tygodni, pozostawiając zdrową tkankę. Małe naczyniaki znikają po jednym zabiegu, większe wymagają powtórzenia w odstępie 2-4 tygodni.