Kochamy się uśmiechać! W ten sposób przekazujemy otoczeniu pozytywne emocje i wyrażamy swój nastrój. Nic nie powinno hamować nas przed częstym uśmiechaniem się, szczególnie kompleksy związane z wyglądem warg, dziąseł lub zębów.

Dlatego w Estime oferujemy pacjentom w każdym wieku usługi z zakresu nieinwazyjnej poprawy estetyki uśmiechu. Nasze rozwiązania idealnie sprawdzą się dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się naturalnym i pięknym uśmiechem w możliwie nieinwazyjny i bezbolesny sposób.

Lubisz więcej poczytać? Zapraszamy na naszego bloga! Wpis o stomatologii znajdziesz >tutaj<

 

Kompozytowa zmiana kształtu zębów

Wykorzystując materiał kompozytowy możemy w łatwy, szybki i dyskretny sposób wydłużyć starte zęby, szczególnie kły, pogrubić cienkie lub ułamane zęby lub zniwelować szpary między nimi. Materiał jest bezpieczny, trwały, nieinwazyjny, a jego kolor idealnie dostosowany do zębów, przez co efekt jest naturalny, dyskretny i elegancki

Uśmiech dziąsłowy

Niektórzy uważają, że jest oryginalny i uroczy, jednak jeśli w Tobie budzi kompleksy i sprawia, że rzadziej się uśmiechasz, możemy to bardzo łatwo i szybko zmienić. Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest Botox! Ogranicza on pracę mięśnia, który nadmiernie unosi górną wargę. Efekty są naturalne i nie wpływają w żaden sposób na pracę innych mięśni tej okolicy oraz możliwość mówienia, jedzenia i śmiania się.

Leczenie opryszczki

Uporczywy przebieg nawracającego wirusowego zapalenia warg, często z pozostawieniem blizn i odbarwień lub zatarciem granicy czerwieni wargowej jest definitywnym wskazaniem do leczenia laserowego. Nie dość, że laser  zapobiega rozwojowi opryszczki, to jeszcze wzmacnia odporność na wirusa i zapobiega nawrotom. Jeśli cierpisz na nawrotową opryszczkę, jesteś tylko kilka zabiegów od całkowitego pozbycia się problemu.

Usuwanie przebarwień dziąseł

Wynikiem powstania przebarwień czy odbarwień dziąseł, szczególnie okolicy zębów siecznych, może być wynikiem różnych czynników endo i egzogennych. Zazwyczaj nie mają one medycznych wskazań do usunięcia- nie są niebezpieczne dla zdrowia. Jednak dla wielu osób stanowią poważny problem estetyczny. Z pomocą przychodzi laser Fotona, który pozwala usunąć zmiany już podczas jednego zabiegu.

Usuwanie naczyniaków, włókniaków i brodawczaków

Są to łagodne zmiany na błonach śluzowych jamy ustnej. Najczęściej powstają na skutek urazów mechanicznych, zakażenia wirusowego lub w wyniku schorzeń ogólnoustrojowych. Poza nieestetycznym wyglądem, powodują dyskomfort u pacjenta i wskazane jest ich usunięcie. Laser Fotona pozwala uczynić to łatwo i szybko oraz dodatkowo zdezynfekować dany obszar, by uniknąć nawrotów i rozprzestrzeniania się zmian.

Wydłużanie koron klinicznych

Czasami korony zębów siecznych pokryte są dziąsłem, co stwarza efekt krótkich, dziecięcych zębów. W takich przypadkach możemy polecić laserowe wycięcie dziąsła, które pozwoli odsłonić zęby i utworzyć ładne, estetyczne łuki. W razie braku przeciwwskazań zgryzowych można delikatnie przedłużyć korony kompozytem dla uzyskania optymalnego efektu. Gojenie po zabiegu przebiega bardzo szybko, gdyż wiązka lasera tnie tkanki równo, precyzyjnie i bezkrwawo. Dzięki temu można cieszyć się efektem od razu po zejściu z fotela.

Kolor zębów

Dla ogólnej poprawy zdrowia i wyglądu uśmiechu powinno się wykonywać higienizację co 6 miesięcy. Skaling, piaskowanie i polerowanie pozwolą pozbyć się nieestetycznego brązowego osadu oraz kamienia i poprawić kolor zębów.

Jeśli zauważasz na zębach zmianę, to może być próchnica- natychmiast zgłoś się do lekarza, aby zapobiec postępowi choroby! Nie jest to tylko wskazanie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne – dzięki laserowi Fotona leczenie jest możliwe bez wiercenia.

Przeszkadzają Ci białe plamki na zębach? To raczej nic groźnego, ale zmiany mogą być łatwo i bezinwazyjnie usunięte za pomocą preparatu ICON.

Żółty odcień zębów to najczęstsze i najbardziej oczywiste wskazanie do zabiegu z zakresu estetyki uśmiechu. Dlatego w Estime mamy aż 4 metody rozjaśniania zębów! Zapytaj stomatologa o najbardziej odpowiednią dla Ciebie.