Minimalnie inwazyjne oznacza leczenie z jak najmniejszą ingerencją w tkanki naturalne organizmu. Jest ono możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom: lasery, metody iniekcyjne, rozmaite preparaty. Za ich sprawą stomatologia i leczenie regeneracyjne wchodzi na zupełnie nowy poziom.
Lubisz więcej poczytać? Zapraszamy na naszego bloga! Wpis o stomatologii znajdziesz >tutaj<
Kompozytowa zmiana kształtu zębów
Wykorzystując materiał kompozytowy można w łatwy, szybki i dyskretny sposób wydłużyć starte zęby, pogrubić cienkie lub ułamane zęby lub zniwelować szpary między nimi. Materiał jest bezpieczny, trwały, nieinwazyjny, a jego kolor dostosowany do zębów, przez co efekt jest naturalny, dyskretny i elegancki.
Uśmiech dziąsłowy
Niwelowanie uśmiechu dziąsłowego wykonuje się podając toksynę botulinową w mięsień okrężny ust, ograniczając w ten sposób pracę mięśnia, który nadmiernie unosi górną wargę. Efekty są naturalne i nie wpływają w żaden sposób na pracę innych mięśni tej okolicy oraz możliwość mówienia, jedzenia i śmiania się.
Leczenie opryszczki
Uporczywy przebieg nawracającego wirusowego zapalenia warg, często z pozostawieniem blizn i odbarwień lub zatarciem granicy czerwieni wargowej jest wskazaniem do leczenia laserowego. Działanie światła nie tylko zapobiega rozwojowi opryszczki, ale także wzmacnia odporność na wirusa i zmniejsza ryzyko nawrotów.
Usuwanie białych plam
Wynikiem powstania białych zmian na powierzchniach zębów, szczególnie siecznych, może być wynikiem różnych czynników endo i egzogennych. Zazwyczaj nie mają one medycznych wskazań do usunięcia – nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak mogą stanowić poważny problem estetyczny. Zabieg usuwania zmian jest nieinwazyjny, szybki i często jednorazowy.
Usuwanie naczyniaków
Są to łagodne zmiany na błonach śluzowych jamy ustnej. Najczęściej powstają na skutek urazów mechanicznych. Poza nieestetycznym wyglądem, powodują dyskomfort u pacjenta i wskazane jest ich usunięcie. Zabieg laserowy jest szybki, bezbolesny, nie wymaga cięcia ani stosowania opatrunku. Naczyniaki znikają w ciągu kilku dni.
Wydłużanie koron klinicznych
Czasami korony zębów siecznych pokryte są dziąsłem, co stwarza efekt krótkich, dziecięcych zębów. W takich przypadkach sprawdza się laserowe wycięcie dziąsła, które pozwola odsłonić zęby i utworzyć ładne, estetyczne łuki. W razie braku przeciwwskazań zgryzowych można delikatnie przedłużyć korony kompozytem dla uzyskania optymalnego efektu. Gojenie po zabiegu przebiega bardzo szybko, gdyż wiązka lasera tnie tkanki równo, precyzyjnie i bezkrwawo.
Kolor zębów
Dla ogólnej poprawy zdrowia i wyglądu uśmiechu powinno się wykonywać higienizację co 6 miesięcy. Skaling, piaskowanie i polerowanie pozwolą pozbyć się nieestetycznego brązowego osadu oraz kamienia i poprawić kolor zębów.
Białe, gładkie plamy na zębach to raczej nic groźnego, ale zmiany mogą być łatwo i bezinwazyjnie usunięte.
Sposobem na żółty odcień zębów jest wybielanie. W Estime mamy do wyboru 4 metody rozjaśniania zębów. Podczas wizyty konsultacyjnej stomatolog pomaga wybrać odpowiednią, by efekty były zadowalające, a zabieg bezpieczny.