Zabieg jest stworzony dla wszystkich osób, które zauważą u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, ale także problemy z odpowiednim nawilżeniem skóry. Z zabiegu można skorzystać niezależnie od płci, wieku, a także rodzaju skóry. Zabieg Nucleofill prowadzi do silnej biostymulacji i głębokiej odnowy skóry za pomocą iniekcji. Po podaniu preparatu substancje w nim zawarte działają na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i nawilżenia. Efekt wyraźnego odmłodzenia pojawia się stopniowo, wraz z przemianami zachodzącym w głębi skóry: produkcji kolagenu i elastyny. Odbudowa odbywa się tu na poziomie komórkowym, co oznacza, że procesy regeneracyjne są głębokie, tym samym dając długotrwałe i spektakularne rezultaty.  Zabieg ma także działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że usuwa wolne rodniki, które wywoływane stresem czy zanieczyszczeniem środowiska, przyspieszają starzenie się skóry.  Zapewnia również silne nawodnienie i nawilżenie, które procentuje gładką i jędrną skórą.

korzyści

BEZPIECZEŃSTWO – Nucleofill jest produktem bezpiecznym i naturalnym, będącym odpowiedzią na potrzeby Pacjentów, którym zależy na poprawie kondycji skóry, wyrównaniu jej kolorytu, spłyceniu drobnych zmarszczek i przywróceniu elastyczności.

NATURALNE I DŁUGOTRWAŁE EFEKTY  – wygładzona, zrewitalizowana i promienna skóra daje efekt wyraźnego odmłodzenia, przy równoczesnym zachowaniu własnych rysów twarzy.

PROFILAKTYKA I REGENERACJA – silne działanie antyoksydacyjne hamuje procesy starzenia i uszkodzenia tkanek poprzez inaktywację wolnych rodników,

na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu preparatu metodą mezoterapii lub przy użyciu kaniuli w znieczuleniu miejscowym maścią znieczulającą.  Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml)

(Nukleofill Medium i Strong). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.

Nukleofill Soft Eyes doskonale sprawdza się w okolicy powiek i kurzych łapek i tu podawany jest klasyczną metodą mezoterapii.

Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie.

 

szczegóły

Nucleofill składa się z wysokooczyszczonych, długołańcuchowych polinukleotydów. Są one budulcem DNA, RNA ale także koenzymów – w tym koenzymu Q10. Polinukleotydy wnikają do wnętrza komórek i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Łączą się także z receptorami na powierzchni komórek – CD39 i CD40, co hamuje tworzenie się mediatorów stanu zapalnego. Mają wpływ na różnicowanie fibroblastów oraz wykazują właściwości antyoksydacyjne dzięki pierścieniom aromatycznym w zasadach azotowych, które poprzez wychwytywanie wolnych rodników są w stanie zahamować proces starzenia. Długotrwałe nawilżenie skóry – efekt tzw. “gąbki elektrostatycznej” uzyskujemy dzięki grupom fosforanowym, które trwale wiążą wodę w przestrzeni międzykomórkowej.

W praktyce obserwuje się:

–  lifting – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
–  działanie antyoksydacyjne oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,
–  nawilżenie – wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.

 

po zabiegu

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość. Jak po każdym zabiegu iniekcyjnym mogą pojawić się drobne siniaczki.

Najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.
Po pełnej sesji, w odstępie 4-6 miesięcy warto wykonać zabieg „przypominający” dla podtrzymania efektów terapii.
Rezultaty narastają stopniowo i intensyfikują się z czasem w odpowiedzi na biostymulację.

wskazania

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
 • nawilżenie i uelasrycznienie skóry powiek, redukcja kurzych łapek
 • redukcja wiotkości skóry – lifting
 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
 • regeneracja skóry
 • poprawa nawilżenia skóry
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

przeciwwskazania

 • ciąża i laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • choroby nowotworowe
 • iniekcje skóry, aktywna opryszczka