Rumień, teleangiektazje, punkty rubinowe i drobne znamiona naczyniowe to częsty problem, z którym pacjenci zgłaszają się do naszego Centrum. W Estime wykorzystujemy w leczeniu powyższych zmian intensywne światło pulsujące. Zabieg jest skuteczny, komfortowy, bez okresu rekonwalescencji. Średnio 3 sesje w 2-3 tygodniowych odstępach w przypadku rumienia i poszerzonych naczyń na skórze twarzy pozwalają na efektywną eliminację zmian, w leczeniu punktów rubinowych często wystarczający jest pojedynczy zabieg.

W przypadku bardziej opornych naczyń, większego kalibru, głębiej położonych oraz w leczeniu niektórych naczyniaków oraz naczyń na kończynach dolnych stosujemy laser Nd:YAG. Połączenie fototermolizy selektywnej z jednorodną długością fali lasera Nd-YAG pozwala osiągnąć dobre rezultaty każdej proponowanej w Estime terapii zamykania poszerzonych naczyń.


LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ NA NOGACH

Ten rodzaj terapii laserowej wymaga zastosowania odpowiedniego, precyzyjnego, bezpiecznego i zaawansowanego technologicznie lasera. Zapewnia to efektywne zamknięcie poszerzonych naczyń przy zminimalizowanym ryzyku uszkodzenia cieplnego skóry. W Estime stosujemy w usuwaniu naczyń, również na kończynach dolnych laser Nd-YAG.

korzyści

SZYBKIE EFEKTY- do usunięcia punktów rubinowych, teleangiektazji często wystarczy 1 zabieg, rumień i rozsiane, gęste poszerzenia naczyń wymagają około 3 zabiegów.

BEZPIECZEŃSTWO- w zabiegach zamykania naczyń wykorzystujemy rewelacyjną, sprawdzoną platformę  IPL  oraz laser Nd:YAG

PROFILAKTYKA- IPL daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego.

SKUTECZNOŚĆ- dzięki zastosowaniu 2 technologii poradzimy sobie z każdym rodzajem zmian naczyniowych

na czym polega zabieg?

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która obejmuje wywiad, ocenę stanu i typu skóry, wykluczenie przeciwwskazań i określenie obszaru zabiegowego. Pacjent i osoba wykonująca zabieg zakładają okulary ochronne. Procedura nie jest bolesna i trwa około 30 min.


LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ NA NOGACH

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu ( dobrze, aby miał on wykonane badanie dopplerowskie) operator dopasowuje parametry lasera do rodzaju, średnicy i głębokości naczyń, po czym prowadzi strumień promieniowania laserowego wzdłuż poszczególnych naczyń na bieżąco kontrolując efektywność leczenia.

W razie potrzeby kolejny zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach.

szczegóły

Zastosowanie światła pulsacyjnego umożliwia usunięcie zmian naczyniowych, takich jak pajączki, zmiany naczyniowe siateczkowate, trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki krwionośne, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego.

IPL daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego.

Działanie urządzenia oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu w skórze chromoforów hemoglobiny, które selektywnie absorbują energię laserową i wykazują pożądaną reakcję. Metoda fototermolizy selektywnej przeznaczona jest do likwidacji powierzchownych, czerwonych naczynek, natomiast fototermoliza jednorodna stanowi doskonałe narzędzie do leczenia naczyń większych i głębiej położonych. Efekt ten zapewnia głowica Nd:YAG. Uszkodzone naczynia są następnie usuwane na skutek naturalnych procesów gojenia, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

Sekret zabiegów IPL leży w technologii podwójnego filtrowania, która dostarcza optymalnie filtrowane długości fali impulsu, minimalizując zbędne oddziaływanie promieniowania na naskórek, co zwiększa komfort pacjenta i umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.


LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ NA NOGACH

Światło lasera Nd:YAG działa na hemoglobinę. W miarę absorbowania energii przez krew w naczyniach krwionośnych wytwarzane jest ciepło i dochodzi do zniszczenia ścianki naczynia, które w konsekwencji obumiera i w procesach gojenia ulega stopniowemu wchłonięciu.

IPL działające na drodze fototermolizy selektywnej wykazuje skuteczność w stosunku do drobnych, czerwonych naczyń na twarzy i w leczeniu rumienia. Naczynia niebieskie, fioletowe, o większej średnicy i głębiej położone wymagają użycia lasera o większej długości fali wywołującego efekt fototermolizy jednorodnej. Tak właśnie działa laser Nd:YAG. Odpowiednia długość fali i jednorodne oddziaływanie na naczynia krwionośne poddane zabiegowi eliminuje możliwość wystąpienia efektu tarczy, czyli koagulacji w obrębie górnej krawędzi naczynia krwionośnego z pozostawieniem nietkniętej jego głębszej części. Skoagulowana górna część naczynia stanowi barierę dla dalszej penetracji wiązki lasera i zabieg nie przynosi efektu.

 • odpowiednią długość fali, która jest w stanie dotrzeć wystarczająco głęboko do naczynia,
 • odpowiedni poziom energii, pozwalający uzyskać efekt koagulacji, nie uszkadzając położonej wyżej skóry,
 • dostatecznie długiego czasu trwania impulsu, umożliwiający koagulację naczynia bez uszkodzenia skóry ani sąsiadujących tkanek.

po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona. Rumień może utrzymywać się do końca dnia, potem ustępuje. Zamknięte naczynka w pierwszej kolejności przybierają kolor fioletowawo-szary, później przestają być widoczne.

Ważne jest, aby po zabiegu przez 2 tygodnie unikać rozgrzewania skóry:

 • sauny, basenu, opalania
 • intensywnego wysiłku fizycznego
 • gorących kąpieli
 • pochylania się nad parującym garnkiem przy gotowaniu
 • spożywania ostrych potraw, alkoholu
 • stosowania drażniących kosmetyków z alkoholem, retinoidami, kwasami

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ NA NOGACH
 • unikanie gorących kąpieli (min. przez 3 dni)
 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego
 • unikanie sauny i opalania
 • stosowanie kremów z filtrem SPF 50+ przez ok. 6 tygodni
 • dla uzyskania lepszych rezultatów można przez pierwsze 3 dni po zabiegu stosować opatrunek lub kolanówki uciskowe.

wskazania

 • teleangiektazje, rozszerzone naczynia na twarzy;
 • rumień;
 • trądzik różowaty – profilaktyka i leczenie fazy rumieniowej i grudkowo – krostkowej;
 • znamiona naczyniowe, punkty rubinowe, pajączki;
 • niektóre naczyniaki płaskie i jamiste
 • czerwone i niebieskie naczynka na kończynach dolnych

przeciwwskazania

 • ciąża;
 • krem z retinolem, peelingi chemiczne;
 • leki i zioła światłouczulające, retinoidy, niektóre antybiotyki;
 • padaczka
 • aktywne infekcje