Zabieg pozwala poprawić napięcie skóry, działając na tkanki z dwóch stron- zewnętrznie oraz od strony jamy ustnej. Obkurczenie mięśniówki daje natychmiastowy efekt, jest bezpieczne i nie wpływa negatywnie na ich pracę.
korzyści
- Zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek, zwłaszcza mięśniówki, co przekłada się na widoczne spłycenie zmarszczek wokół ust, bruzd nosowo-wargowych i uniesienie owalu,
- Wysokie bezpieczeństwo i precyzja zabiegu,
- Bezbolesność procedury,
- Brak sezonowości- ten zabieg laserowy można wykonać o każdej porze roku,
- Stanowi alternatywę dla wypełniania kwasem hialuronowym.
na czym polega zabieg?
Zabieg przeprowadzany jest od strony śluzówki jamy ustnej. Głowica lasera przesuwana jest w obrębie wewnętrznej strony policzków i jamy ustnej. Emituje ona w sposób kontrolowany wiązkę promieniowania docierającą do włókien naświetlanych mięśni i głębokich warstw skóry. Operator w trakcie zabiegu kontroluje ilość przekazanych tkance impulsów i energii promieniowania laserowego. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło.
szczegóły
Laser skanuje mięśniówkę i doprowadza do zwiększenia jej napięcia, czego efektem jest uniesienie opadającego owalu, spłycenie zmarszczek wokół ust, a także bruzd nosowo-wargowych. Oddziaływanie energii lasera na skórę właściwą dodatkowo przyczynia się do odnowy włókien kolagenowych i poprawy zagęszczenia i napięcia skóry. W wielu przypadkach zabieg endoliftingu wypłyca i uelastycznia bruzdy tak skutecznie, że zastępuje zabieg ich wypełniania kwasem hialuronowym, a poprzez równomierne obkurczenie i napięcie tkanek dolnej części twarzy daje bardzo naturalny efekt odmłodzenia i liftingu.
po zabiegu
Endolifting nie pozostawia śladów i nie daje żadnej rekonwalescencji. Może być wykonywany o każdej porze roku.
wskazania
- opadający owal twarzy,
- zmarszczki wokół ust,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- zmarszczki marionetki,
- zmarszczki policzkowe
przeciwwskazania
- ciąża,
- karmienie piersią,
- leki światło uczulające (tetracykliny, retinoidy),
- padaczka,
- przebyte lub obecne stany nowotworowe,
- stany zapalne w obrębie jamy ustnej.