Laserowe usuwanie rozstępów. Palomar Star lux 500

korzyści

SKUTECZNOŚĆ – W trakcie badań Amerykański Departament d/s Leków i Żywności określił laser Palomar jako „pierwszy spośród laserów do leczenia rozstępów, który naprawdę działa”.

BEZPIECZEŃSTWO – osoba wykonująca zabieg cały czas ma pod kontrolą głębokość penetracji skóry wiązką lasera i reguluje ją, by równomiernie zadziałać na cały leczony obszar

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI – zaletą zabiegów laserem Palomar jest brak uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, co powoduje, że  gojenie jest szybkie, a ryzyko infekcji ograniczone do minimum. Skóra obszaru zabiegowego jest najbardziej wrażliwa w pierwszych dniach po zabiegu; pojawia się wtedy tkliwość, zaczerwienienie i obrzęk. Należy w tym czasie nawilżać ją i natłuszczać oraz stosować ochronę przed UV

EFEKTY – Najlepsze efekty osiągamy w leczeniu świeżych, różowych rozstępów – te można zredukować aż do 95%, rozstępy starsze w zakresie 50 – 70%, w 4 zabiegach, powtarzanych co 2 – 4 tygodnie.

MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA TERAPII ŁĄCZONEJ – na przykład z karboksyterapią, co znacząco polepsza końcowy efekt leczenia. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami można również stosować mezoterapię rozstępów specjalnymi preparatami odżywiającymi skórę i stymulującymi ją do gojenia lub terapię osoczem bogatopłytkowym.

na czym polega zabieg?

Działanie lasera polega na wywołaniu licznych i głębokich, sięgających aż do skóry właściwej  mikrouszkodzeń, co zmusza skórę do uruchomienia procesów gojenia. Istota leczenia polega więc na naturalnej regeneracji; wywołaniu produkcji kolagenu w obrębie rozstępów, co powoduje ich spłycenie, uelastycznienie i poprawę kolorytu. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale u osób wrażliwych stosujemy znieczulenie specjalną maścią.

szczegóły

Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji. Podczas jednego, krótkiego impulsu wprowadzanych jest 100 mikrowiązek tworzących strefy uszkodzonej tkanki, które sięgają poprzez naskórek w głąb skóry właściwej. Głębokie mikrokolumienki skoagulowanej tkanki sięgają głęboko w skórę bez naruszenia warstwy rogowej naskórka. Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do zastąpienia starej tkanki nową i zdrową. Prowadzi to do wypłycenia rozstępów „od środka”. Ilość zabiegów średnio wynosi od 3 do 5 zabiegów, które przeprowadza się co 2-4 tygodnie. Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których rozstępy są świeże, jak i te, które mają je już od dawna.

Alternatywne metody leczenia rozstępów, które stosujemy w Estime to oprócz wymienionych powyżej także leczenie mikrowiązką plazmy PLEXRkarboksyterapiadermapen i pixelpeelosocze bogatopłytkowe peelingi oraz kombinacja tych metod, a także nici PDO.

po zabiegu

Leczenie nie wymaga ograniczenia codziennej aktywności.Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. We wczesnym okresie 30 – 40 min. po zabiegu pomagają wyeliminować ewentualne uczucie pieczenia, które może się pojawić, w związku z technologią stosowaną podczas zabiegu laserowego usuwania rozstępów. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

wskazania

rozstępy świeże oraz wieloletnie

przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią
  • doustna terapia retinoidami​
  • stosowanie ziłół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, antybiotyki, leki antydepresyjne)
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze i obniżenie odporności organizmu
  • nowotwory
  • fotodermatozy
  • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
  • skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem
  • cukrzyca
  • tendencja do tworzenia się bliznowców