Laserowa redukcja rozstępów.

FOTONA Light Walker (BTL)

korzyści

BEZPIECZEŃSTWO – pełna kontrola czasu trwania impulsu i głębokości penetracji skóry wiązką lasera gwarantowana technologią BTL

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI  I BEZBOLESNOŚĆ – deponowaniu wiązki światła towarzyszy delikatne pieczenie i ukłucie, które nie wymaga znieczulenia. Gojenie jest szybkie, a ryzyko infekcji ograniczone do minimum. Skóra obszaru zabiegowego jest najbardziej wrażliwa w pierwszych dniach po zabiegu w czasie mycia i smarowania kremami.  Należy w tym czasie nawilżać ją i natłuszczać oraz stosować ochronę przed UV

EFEKTY – Najlepsze efekty osiągamy w leczeniu świeżych, różowych rozstępów – te można zredukować aż do 95%, rozstępy starsze w zakresie 50 – 70%

MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA TERAPII ŁĄCZONEJ – na przykład z karboksyterapią, co znacząco polepsza końcowy efekt leczenia. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami można również stosować mezoterapię rozstępów specjalnymi preparatami odżywiającymi skórę i stymulującymi ją do gojenia lub terapię osoczem bogatopłytkowym.

na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej redukcji rozstępów w trybie nieablacyjnym polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji, co silnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny i skutkuje kliniczną poprawą wyglądu rozstępów i faktury skóry. Proces ten zabezpieczony jest precyzyjnymi mechanizmami kontroli, jest bezkrwawy, nie pozostawia strupów i zapewnia bezproblemowe gojenie.

Istota leczenia polega więc na wymuszeniu naturalnej regeneracji. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale u osób wrażliwych stosujemy znieczulenie specjalną maścią.

szczegóły

Podczas krótkiego, poniżej 1 sekundowego impulsu wprowadzane są do skóry wiązki laserowe, tworzące strefy przegrzania tkanki sięgające do kilkuset mikrometrów głębokości. Tryb krótkich impulsów optymalnie rozłożonych w czasie zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury na powierzchni skóry, nie narusza naskórka, co czyni zabieg bezpiecznym, a także umożliwia zastosowanie leczenia w okolicach szczególnie delikatnych, jak piersi, wewnętrzne powierzchnie ramion czy ud.

Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do wypłycenia rozstępów „od środka”.

Terapia może być uzupełniona peelingiem laserowym intensyfikującym efekty leczenia.

Ilość zabiegów średnio wynosi od 3 do 5 zabiegów, które przeprowadza się co 2-4 tygodnie. Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których rozstępy są świeże, jak i te, które mają je już od dawna.

Alternatywne metody leczenia rozstępów, które stosujemy w Estime to oprócz wymienionych powyżej także leczenie mikrowiązką plazmy PLEXRkarboksyterapiadermapen i pixelpeelosocze bogatopłytkowe peelingi oraz kombinacja tych metod, a także nici PDO.

po zabiegu

Leczenie nie wymaga ograniczenia codziennej aktywności. Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

Spodziewamy się delikatnego zaczerwienienia lub ściemnienia naskórka i bardzo delikatnego złuszczania, co może trwać do około tygodnia.

wskazania

rozstępy świeże oraz wieloletnie

przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią
  • doustna terapia retinoidami​
  • stosowanie ziłół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, antybiotyki, leki antydepresyjne)
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze i obniżenie odporności organizmu
  • nowotwory
  • fotodermatozy
  • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
  • skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem
  • cukrzyca
  • tendencja do tworzenia się bliznowców