Laserowa redukcja rozstępów.

 

korzyści

BEZPIECZEŃSTWO – pełna kontrola czasu trwania impulsu i głębokości penetracji skóry wiązką lasera gwarantowana technologią.

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI  I BEZBOLESNOŚĆ – deponowaniu wiązki światła towarzyszy delikatne pieczenie i ukłucie, które nie wymaga znieczulenia. Gojenie jest szybkie, a ryzyko infekcji ograniczone do minimum. Skóra obszaru zabiegowego jest najbardziej wrażliwa w pierwszych dniach po zabiegu w czasie mycia i smarowania kremami.  Należy w tym czasie nawilżać ją i natłuszczać oraz stosować ochronę przed UV

EFEKTY – Najlepsze efekty osiągamy w leczeniu świeżych, różowych rozstępów – te można zredukować aż do 95%, rozstępy starsze w zakresie 50 – 70%

MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA TERAPII ŁĄCZONEJ – na przykład z karboksyterapią, co znacząco polepsza końcowy efekt leczenia. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami można również stosować mezoterapię rozstępów specjalnymi preparatami odżywiającymi skórę i stymulującymi ją do gojenia lub terapię osoczem bogatopłytkowym.

na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej redukcji rozstępów w trybie nieablacyjnym polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji, co silnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny i skutkuje kliniczną poprawą wyglądu rozstępów i faktury skóry. Proces ten zabezpieczony jest precyzyjnymi mechanizmami kontroli, jest bezkrwawy, nie pozostawia strupów i zapewnia bezproblemowe gojenie.

Istota leczenia polega więc na wymuszeniu naturalnej regeneracji. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale u osób wrażliwych stosujemy znieczulenie specjalną maścią.

szczegóły

Podczas krótkiego, poniżej 1 sekundowego impulsu wprowadzane są do skóry wiązki laserowe, tworzące strefy przegrzania tkanki sięgające do kilkuset mikrometrów głębokości. Tryb krótkich impulsów optymalnie rozłożonych w czasie zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury na powierzchni skóry, nie narusza naskórka, co czyni zabieg bezpiecznym, a także umożliwia zastosowanie leczenia w okolicach szczególnie delikatnych, jak piersi, wewnętrzne powierzchnie ramion czy ud.

Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do wypłycenia rozstępów „od środka”.

Terapia może być uzupełniona peelingiem laserowym intensyfikującym efekty leczenia.

Ilość zabiegów średnio wynosi od 3 do 5 zabiegów, które przeprowadza się co 2-4 tygodnie. Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których rozstępy są świeże, jak i te, które mają je już od dawna.

Alternatywne metody leczenia rozstępów, które stosujemy w Estime to oprócz wymienionych powyżej także leczenie mikrowiązką plazmy, karboksyterapia, mikronakłuwanie, osocze bogatopłytkowe peelingi oraz kombinacja tych metod.

po zabiegu

Leczenie nie wymaga ograniczenia codziennej aktywności. Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

Spodziewamy się delikatnego zaczerwienienia lub ściemnienia naskórka i bardzo delikatnego złuszczania, co może trwać do około tygodnia.

wskazania

rozstępy świeże oraz wieloletnie

przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią
  • doustna terapia retinoidami​
  • stosowanie ziłół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, antybiotyki, leki antydepresyjne)
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze i obniżenie odporności organizmu
  • nowotwory
  • fotodermatozy
  • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
  • skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem
  • cukrzyca
  • tendencja do tworzenia się bliznowców