STAR LUX 500 – aplikator Palomar Lux 1540 FRACTIONAL

korzyści

DOSKONAŁE EFEKTY– usunięcie blizn potrądzikowych, zniwelowanie rozszerzonych porów, wyrównanie faktury skóry, a także pobudzenie produkcji kolagenu, wzmocnienie skóry, poprawa napięcia i niwelowanie drobnych zmarszczek

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI– zabieg laserem nieablacyjnym nie wiąże się z uszkodzeniem wierzchniej warstwy naskórka i powstaniem strupa. Wiązka lasera działa wewnątrz skóry, dzięki czemu Pacjent nie musi się obawiać wykluczenia z codziennego życia.

SKUTECZNOŚĆ– W Estime stosujemy technologię laserowego usuwania blizn firmy Palomar® z wykorzystaniem frakcyjnego lasera nieablacyjnego Star Lux 500. To jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najbardziej bezpiecznych laserów dużej mocy

na czym polega zabieg?

Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji. Podczas jednego, krótkiego impulsu wprowadzanych jest 100 mikrowiązek tworzących strefy uszkodzonej tkanki, które sięgają poprzez naskórek w głąb skóry właściwej. Głębokie mikrokolumienki skoagulowanej tkanki sięgają głęboko w skórę bez naruszenia warstwy rogowej naskórka. Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do zastąpienia starej tkanki nową i zdrową. Prowadzi to do wypłycenia blizn „od środka”. W razie istnienia aktywnych zmian trądzikowych przed terapią stosowane jest leczenie dermatologiczne. Ilość zabiegów laserowego usuwania blizn potrądzikowych zależna jest od głębokości zmian i reakcji na leczenie, jednak średnio wynosi od 3 do 5 zabiegów, które przeprowadza się co 2-4 tygodnie. Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których ślady po trądziku (blizny i przebarwienia pozapalne) są świeże, jak i te, które blizny po trądziku mają już od dawna.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest uprzednie rozwiązanie problemu trądziku. Jeśli u pacjenta wciąż pojawiają się ropne zmiany na skórze, najpierw trzeba przeprowadzić leczenie dermatologiczne.

 • Zabieg zaczyna się od oczyszczenia i odkażenia skóry.
 • Następnie przykładana jest do skóry głowica urządzenia, które wysyła laserowe mikrowiązki. Emitowane światło pobudza tkankę do produkcji kolagenu. Stymulacja światłem prowadzi do pobudzenia naturalnej reakcji w postaci gojenia się skóry.

szczegóły

Technologia Advanced Contact Cooling, którą stosujemy w naszym gabinecie w Poznaniu, chroni naskórek, zwiększając komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest metodą bezbolesną, ponieważ poprzedzamy je znieczuleniem skóry maścią lignokainowo-tetrakainową. Warto w tym miejscu uspokoić wszystkich, którzy tę technikę leczenia wiążą z laserem frakcyjnym ablacyjnym i „wypalaniem” zmian skórnych. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne mrowienie/pieczenie skóry, bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i niewielki obrzęk, który utrzymuje się od kilku godzin do max 4 dni. Nie występuje sączenie i nie pojawiają się strupki, tak jak po laserach CO2. Regeneracja blizn po trądziku związana jest z uszkodzeniem i stymulacją tkanki za pomocą światła.

Do efektów leczenia należy gładka skóra, na której nie widać blizn, bruzd, przebarwień, ani innych „śladów” po trądziku. Oczywiście skuteczność zabiegu uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu, a także od rodzaju i wielkości zmian na skórze. Niektórym wystarczy jednorazowa kuracja, inni zaś będą musieli wykazać się cierpliwością i powtarzać laserowe usuwanie blizn potrądzikowych kilka razy lub po konsultacjach z lekarzem zdecydować się na inną lub dodatkową formę terapii.

po zabiegu

Zastosowana technologia Star Lux gwarantuje zdecydowanie mniejsze ryzyko powikłań w porównaniu z tradycyjnymi metodami ablacyjnymi. Dzięki temu skóra dobrze się prezentuje zaraz po wykonaniu zabiegu. Leczenie nie wymaga ograniczenia codziennej aktywności. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to sposób usuwania istotnego problemu estetycznego u osób, które nie mogą pozwolić sobie na okres wykluczenia z codziennych obowiązków.

Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. We wczesnym okresie 30 – 40 min. po zabiegu pomagają wyeliminować ewentualne uczucie pieczenia, które może się pojawić, w związku z technologią stosowaną podczas zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

Inaczej jest oczywiście w przypadku, gdy lekarz zaleci zindywidualizowane formy ochrony i rekonwalescencji. Wtedy podczas indywidualnej konsultacji dobiera się środki najlepiej odpowiadające potrzebom pacjenta, który przebył laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

wskazania

 • blizny potrądzikowe
 • rozszerzone pory
 • gruba, łojotokowa skóra
 • nierówna faktura skóry

przeciwwskazania

 • Inne zabiegi medycyny estetycznej. Jeśli w ostatnim czasie wykonywane było wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub wstrzykiwano kwas polimlekowy, to trzeba odczekać od kilku do kilkunastu tygodni. Z zabiegu wykluczają również peelingi chemiczne, po których również trzeba odczekać, aż skóra się złuszczy i zregeneruje,
  tj. 2 – 4 tygodni.
 • Ciąża.
 • Okres karmienia piersią. Kobieta musi odczekać, aż organizm wróci do normalnego funkcjonowania i wyrówna się poziom hormonów oraz stan skóry.
 • Nowotwory
 • Opalona lub zabarwiona samoopalaczami skóra.
 • Cukrzyca. Niestety, u diabetyków istnieje zagrożenie, że po zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych skóra będzie miała problem z zagojeniem się i regeneracją. W takich przypadkach należy skonsultować sprawę zarówno z lekarzem medycyny estetycznej, jak i diabetologiem.
 • Stosowanie leków i ziół o działaniu światłouczulającym.
 • Łatwość w tworzeniu się bliznowców. U niektórych osób rany gonią się trudniej niż u innych. Bliznowce mogą boleć, swędzieć, a jeśli są duże – powodować spory dyskomfort.