Fotona Light Walker (BTL)

korzyści

DOSKONAŁE EFEKTY– usunięcie blizn potrądzikowych, zniwelowanie rozszerzonych porów, wyrównanie faktury i kolorytu skóry, a także pobudzenie produkcji kolagenu, wzmocnienie skóry, poprawa napięcia i niwelowanie drobnych zmarszczek

DOSTOSOWANIE METOD TERAPEUTYCZNYCH– zabieg laserem Fotona pozwala nam dobrać optymalny program leczenia w zależności od wskazań i preferencji pacjenta oraz modyfikować go wraz z postępami terapii, w celu zapewnienia najlepszych możliwych efektów

SKUTECZNOŚĆ– W Estime stosujemy technologię laserowego usuwania blizn firmy BTL z wykorzystaniem lasera erbowo-yagowego Fotona Light Walker. To jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najbardziej bezpiecznych laserów dużej mocy.

na czym polega zabieg?

W zależności od lokalizacji i głębokości blizn oraz preferowanego przez pacjenta okresu rekonwalescencji możemy rozplanować terapię na wiele różnych sposobów. Technologia Fotona Light Walker pozwala nam na wykonanie zabiegu powierzchownego oraz bardzo głębokiego. Frakcjonującego skórę, czyli tworzącego siateczkę mikrouszkodzeń tkanki lub ablacyjnego- polegającego na odparowaniu skóry i silnej stymulacji gojenia. W uproszczeniu można powiedzieć, że im bardziej inwazyjna procedura, tym mniejsza ilość zabiegów oraz szybsze i bardziej spektakularne efekty, ale dłuższy okres rekonwalescencji i gojenia. Jeśli pacjent nie może pozwolić sobie na rekonwalescencję, proponujemy większą ilość, mniej inwazyjnych procedur.

Procedura jest szybka i komfortowa, nie wymaga znieczulenia.

Regeneracja blizn po trądziku związana jest z uszkodzeniem i stymulacją tkanki za pomocą światła. Do efektów leczenia należy gładka skóra, na której nie widać blizn, bruzd, przebarwień, ani innych „śladów” po trądziku. Oczywiście skuteczność zabiegu uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu, a także od rodzaju i wielkości zmian na skórze.

szczegóły

Skuteczne usunięcie blizn potrądzikowych wymaga pobudzenia dwóch mechanizmów w skórze: złuszczania naskórka oraz tworzenia włókien kolagenowych w skórze właściwej. Głębokość działania, jest więc określona.

Możemy przeprowadzić zabieg używając 2 różnych głowic. Parametry, którymi regulujemy intensywność zabiegu, to energia/fluencja, tempo powtarzania impulsu, szerokość fali i wielkość plamki. Dobierając odpowiednio ustawienia, możemy odparować naskórek, mocno stymulując wytwarzanie kolagenu za pomocą efektu przegrzania cieplnego lub delikatnie frakcjonować naskórek, powodując jego stopniowe złuszczanie, ale też docierać wiązką lasera do skóry właściwej.

Dzięki temu tworzymy procedury szyte na miarę dla każdego pacjenta w zależności od czasu, który może przeznaczyć na rekonwalescencję, możliwości powtarzania zabiegów, progu bólowego, możliwości regeneracyjnych skóry i postępów klinicznych.

Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których ślady po trądziku (blizny i przebarwienia pozapalne) są świeże, jak i te, które blizny po trądziku mają już od dawna.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest uprzednie rozwiązanie problemu trądziku. Jeśli u pacjenta wciąż pojawiają się ropne zmiany na skórze, najpierw trzeba przeprowadzić leczenie dermatologiczne. W tym celu warto udać się na konsultację do naszego specjalisty, który zaproponuje optymalną terapię (np. laserowe leczenie trądziku). Warto też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, co ma istotne znaczenie w skuteczności nawet pojedynczego zabiegu laserowego.

Szereg korzyści takich jak: przyspieszenie regeneracji i pojawienia się efektów, poprawa nawilżenia, dodatkowa stymulacja produkcji kolagenu- przyniesie włączenie do terapii zabiegów:

mezoterapii, hyamatrix, karboksyterapii, cgf lub osocze bogatopłytkowe

alternatywą dla zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych może być Dermapen®

po zabiegu

Po zabiegu możemy spodziewać się różnych reakcji, w zależności od głębokości działania. Ten element jest ustalany z pacjentem na konsultacji przedzabiegowej. Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

Inaczej jest oczywiście w przypadku, gdy lekarz zaleci zindywidualizowane formy ochrony i rekonwalescencji. Wtedy podczas indywidualnej konsultacji dobiera się środki najlepiej odpowiadające potrzebom pacjenta, który przebył laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

wskazania

 • blizny potrądzikowe
 • rozszerzone pory
 • gruba, łojotokowa skóra
 • nierówna faktura skóry
 • przebarwienia pozapalne i odbarwienia, zwłóknienia tkanki

przeciwwskazania

 • Leczenie retinoidami (zewnętrznie- zabieg można wykonać miesiąc po odstawianiu; doustnie- 6 miesięcy po odstawieniu)
 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią. Kobieta musi odczekać, aż organizm wróci do normalnego funkcjonowania i wyrówna się poziom hormonów oraz stan skóry
 • Nowotwory
 • Opalona lub zabarwiona samoopalaczami skóra
 • Cukrzyca
 • Stosowanie leków i ziół o działaniu światłouczulającym
 • Łatwość w tworzeniu się bliznowców. U niektórych osób rany gonią się trudniej niż u innych. Bliznowce mogą boleć, swędzieć, a jeśli są duże – powodować spory dyskomfort.
 • Sucha, odwodniona skóra