Laserowa redukcja blizn potrądzikowych

korzyści

SKUTECZNOŚĆ I EFEKTY– redukcja blizn potrądzikowych, zniwelowanie rozszerzonych porów, wyrównanie faktury i kolorytu skóry, a także pobudzenie produkcji kolagenu, wzmocnienie skóry, poprawa napięcia i niwelowanie drobnych zmarszczek,

DOSTOSOWANIE METOD TERAPEUTYCZNYCH–  dobór optymalnego programu leczenia w zależności od wskazań i preferencji pacjenta oraz możliwość modyfikowania go wraz z postępami terapii.

na czym polega zabieg?

W zależności od lokalizacji, rodzaju i głębokości blizn oraz preferowanego przez pacjenta okresu rekonwalescencji możemy rozplanować terapię na wiele różnych sposobów. Laser pozwala nam na wykonanie zabiegu w trybie nieablacyjnym smooth lub ablacyjnym polegającym na odparowaniu skóry i silnej stymulacji gojenia. Skuteczne jest również łączenie technologii smooth z odparowaniem wyniosłych brzegów blizn i blizn przerośniętych oraz peelingiem laserowym.

Procedura jest szybka i komfortowa, nie wymaga znieczulenia.

szczegóły

Redukcja blizn potrądzikowych wymaga pobudzenia przebudowy skóry poprzez złuszczanie naskórka oraz stymulację tworzenia włókien kolagenowych w skórze właściwej.

Możemy przeprowadzić zabieg używając różnych głowic. Dobierając odpowiednie ustawienia, krótkimi, kontrolowanymi impulsami działamy na skórę właściwą, mocno stymulując wytwarzanie kolagenu za pomocą efektu przegrzania cieplnego lub wywołujemy złuszczanie naskórka na różnej głębokości, powodując wygładzenie i stymulację regeneracji, natomiast pojedyncze problematyczne blizny opracowujemy odparowując nadmiar przerośniętych tkanek.

Dzięki temu tworzymy procedury szyte na miarę dla każdego pacjenta w zależności od stanu skóry, rodzaju blizn, czasu, który może przeznaczyć na rekonwalescencję, możliwości powtarzania zabiegów i postępów klinicznych terapii.

Do leczenia kwalifikują się zarówno osoby, u których ślady po trądziku (blizny i przebarwienia pozapalne) są świeże, jak i te, które blizny po trądziku mają już od dawna.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest uprzednie rozwiązanie problemu trądziku. Jeśli u pacjenta wciąż pojawiają się ropne zmiany na skórze, najpierw trzeba przeprowadzić leczenie dermatologiczne. W tym celu warto udać się na konsultację do naszego specjalisty, który zaproponuje optymalną terapię (np. laserowe leczenie trądziku). Warto też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, co ma istotne znaczenie w skuteczności nawet pojedynczego zabiegu laserowego.

Szereg korzyści takich jak: przyspieszenie regeneracji i pojawienia się efektów, poprawa nawilżenia, dodatkowa stymulacja produkcji kolagenu- przyniesie włączenie do terapii zabiegów:

regeneracja skóry przy użyciu biostymulatorów, mezoterapii, karboksyterapii, lub osocze bogatopłytkowe

alternatywą dla zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych może być mikronakłuwanie.

po zabiegu

Po zabiegu możemy spodziewać się różnych reakcji, w zależności od głębokości działania. Ten element jest ustalany z pacjentem na konsultacji przedzabiegowej. Po opuszczeniu gabinetu należy dbać o skórę, stosując płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, które nie powodują podrażnień i uczuleń oraz przyspieszają regenerację skóry. Należy również unikać ekspozycji leczonych okolic na słońce i w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem SPF 50+.

Inaczej jest oczywiście w przypadku, gdy lekarz zaleci zindywidualizowane formy ochrony i rekonwalescencji. Wtedy podczas indywidualnej konsultacji dobiera się środki najlepiej odpowiadające potrzebom pacjenta, który przebył laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

wskazania

  • blizny potrądzikowe
  • rozszerzone pory
  • gruba, łojotokowa skóra
  • nierówna faktura skóry
  • przebarwienia pozapalne i odbarwienia, zwłóknienia tkanki

przeciwwskazania

  • Leczenie retinoidami (zewnętrznie- zabieg można wykonać miesiąc po odstawianiu; doustnie- 6 miesięcy po odstawieniu)
  • Ciąża
  • Okres karmienia piersią. Kobieta musi odczekać, aż organizm wróci do normalnego funkcjonowania i wyrówna się poziom hormonów oraz stan skóry
  • Nowotwory
  • Opalona lub zabarwiona samoopalaczami skóra
  • Cukrzyca
  • Stosowanie leków i ziół o działaniu światłouczulającym
  • Łatwość w tworzeniu się bliznowców. U niektórych osób rany gonią się trudniej niż u innych. Bliznowce mogą boleć, swędzieć, a jeśli są duże – powodować spory dyskomfort.
  • Sucha, odwodniona skóra