Resurfacing to jedna z najskuteczniejszych form peelingu frakcyjnego oraz doskonała alternatywa dla peelingów chemicznych i złuszczania mechanicznego. Cechuje się wysoką precyzją i przewidywalnością efektów. Laser Fotona Light Walker daje nam swobodę doboru parametrów, dzięki czemu możemy dostosować zabieg do każdej skóry, w zależności od wskazań i oczekiwanych rezultatów. Perfekcyjnie sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami, co pozwala stymulować skórę różnymi bodźcami i szybko osiągać doskonałe efekty.

korzyści

 • Zauważalny efekt kliniczny- poprawa kolorytu i faktury skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, blizenek, redukcja przebarwień, spłycenie porów, wyraźne rozświetlenie i ujędrnienie skóry.
 • Wysoka precyzja, szybkość i bezpieczeństwo zabiegu.
 • Możliwość dostosowania głębokości złuszczania do indywidualnych potrzeb skóry
 • Minimalny okres rekonwalescencji

na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wywołaniu tzw. zimnej ablacji przy użyciu lasera erbowo-yagowego. Możliwe jest wykonanie peelingu powierzchownego, średniego lub głębokiego, zależnie od ustawionych parametrów i wskazań. Podczas zabiegu odczuwalne jest pieczenie, którego intensywność zależy od głębokości złuszczania.

Operator dobiera parametry i głębokość peelingu w zależności od efektu jaki pacjent chce osiągnąć. Im głębszy peeling, tym silniejsze działanie złuszczające, napinające skórę i niwelujące zmarszczki i blizenki.


Light Peel:

Działa płytko, w warstwie naskórka, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zapewnia efekt złuszczenia martwych komórek naskórka, poprawy kolorytu, przywraca blask i gładkość skórze. Idealny dla osób z cienką wrażliwą skórą.

Medium Peel:

Wiązka lasera penetruje głębiej w skórę i można spodziewać się wyraźniejszych efektów klinicznych wyrównania kolorytu, odświeżenia i rozjaśnienia skóry i wyrównania jej faktury. Zabieg odpowiedni dla osób z grubą, łojotokową, zanieczyszczoną cerą, skórą z oznakami starzenia, depigmentacjami, drobnymi zmarszczkami. Złuszczanie skóry występuje po 2-4 dniach od wykonania peelingu i ma przebieg delikatny, “otrębiasty”.

Deep Peel:

Przeznaczony dla osób oczekujących spektakularnego efektu. Wiązka lasera penetruje do warstwy brodawkowatej skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu głęboki peeling najsilniej stymuluje przebudowę skóry i ma najmocniejsze działanie przeciwstarzeniowe, spłycające zmarszczki, blizny, blizny potrądzikowe oraz nadające skórze elastyczną, wytrzymałą, ale też miękką i jednolitą strukturę. Zabieg doskonale sprawdza się w usuwaniu blizn i rozstępów. Okres rekonwalescencji przy tym zabiegu jest osobniczy, ale szacuje się go na 10-14 dni. Przebieg gojenia następuje stopniowo- zaczyna się od mocnego zaczerwienienia do około 5 dnia, gdy pojawia się drobnopłatkowe złuszczanie i zaróżowienie skóry*, które zwykle znika po 10-14 dniach. Przy bardzo intensywnej terapii zaróżowienie może utrzymywać się dłużej (do 1-3 miesięcy).

*jak przy oparzeniu słonecznym


Peeling laserowy może być wykonany samodzielnie lub w procedurze łączonej z endoliftingiem, liftingiem smooth i/lub fotoodmładzaniem w procedurze Fotona 3 D / Fotona 4 D. Daje spektakularne efekty poprawy jakości i kolorytu skóry.

szczegóły

Zastosowanie lasera erbowo-yagowego 2940 nm Fotona w trybie ablacyjnym zapewnia bezpieczeństwo leczenia i kontrolowane, równomierne złuszczanie na pożądanej głębokości. W efekcie dochodzi do wygładzenia, rozjaśnienia i ujędrnienia skóry.

Technologia VSP FOTONA (zmiennego kwadratowego impulsu) zapewniająca bezpieczeństwo i precyzję zabiegu – oznacza pełną kontrolę nad ilością wprowadzonej energii i czasem trwania impulsu – bez powolnego wzrostu i spadku mocy lasera oraz eliminację emisji zbędnej energii.

ESC (zwrotna kontrola energii) – system kontroli zwrotnej impulsu dopasowuje poziom energii każdego generowanego impulsu do wprowadzonych ustawień. Zapobiega to spadkom energii zapewniając efektywną pracę przy każdym ustawieniu lasera. Zabieg jest bardziej precyzyjny i skuteczny niż złuszczanie mechaniczne i chemiczne. Może być wykonany w dowolnej okolicy ciała.

po zabiegu

Skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk, którego nasilenie zależy od ustawionych parametrów i indywidualnej wrażliwości skóry. Po około 3 dniach pojawia się złuszczanie trwające 3-4 dni. Po delikatnym peelingu praktycznie nie występuje okres rekonwalescencji, złuszczanie jest bardzo dyskretne, po głębszym peelingu rekonwalescencja wynosi 5-14 dni.

W okresie min. 1 miesiąca należy stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF 50+. Zabiegu nie wykonujemy w okresie wiosenno-letnim.

wskazania

 • nierównomierny koloryt skóry: przebarwienia posłoneczne, pozapalne, skóra palacza
 • gruba, łojotokowa skóra, poszerzone pory,
 • nierównomierna faktura skóry: blizenki, drobne zmarszczki,
 • wiotkość, ścieńczenie skóry,
 • rozstępy,
 • poprawa jakości skóry szyi, dekoltu, grzbietów dłoni, brzucha itd.

przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Rozrusznik serca
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • padaczka
 • opalona skóra
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • Stosowanie niektórych leków: leków obniżających krzepliwość krwi, sterydów, leków fotouczulających, np. niektórych antybiotyków ( tetracykliny, doksycykliny), retinoidów
 • Stosowanie fotouczulających ziół: nagietek, dziurawiec, skrzyp polny
 • Stosowanie kremów z retinolem
 • Peelingi wykonane do ok. tygodnia przed zabiegiem