korzyści

NATURALNY I SZYBKI EFEKT– iniekcja wykonywana jest podczas jednej wizyty w gabinecie, która zwykle trwa około pół godziny. Ostateczny efekt powiększania ust widoczny jest po ok. 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy „ułoży się” w tkankach.

BEZBOLESNOŚĆ ZABIEGU– Przed zabiegiem powiększania i modelowania ust w Estime zawsze stosujemy znieczulenie, zależnie od wrażliwości pacjentki – zewnętrzne maścią lignokainowo-tetrakainową lub blokadę stomatologiczną. Po ostrzyknięciu stosujemy chłodne okłady, co znacznie łagodzi dyskomfort i obrzęk.

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI– Po zabiegu powiększania warg kwasem hialuronowym może wystąpić obrzęk (utrzymujący się od 2 do 4 dni), siniaczki (ustępujące w ciągu 5 – 7 dni) i krótkotrwała bolesność przy dotyku. Przez 2 tygodnie należy unikać rozgrzewania i masowania ust.

BEZPIECZEŃSTWO– Powiększanie i modelowanie ust przeprowadzamy w naszym gabinecie w Poznaniu przy użyciu sprawdzonych i certyfikowanych preparatów, pochodzących od renomowanych producentów.

Do dyspozycji mamy takie produkty, jak:

 • Juvederm Ultra Smile, Volbella, Volift
 • Teosyal Kiss
 • Stylage Lips

na czym polega zabieg?

Jako zabieg medycyny estetycznej, poprzedzony jest wywiadem lekarskim. Rozmowa z lekarzem pozwala na zakwalifikowanie do zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym, a także określenie celu i zakresu zabiegu zgodnie z oczekiwaniami pacjentki. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista omawia indywidualne możliwości terapeutyczne i możliwe działania niepożądane.

U osób skłonnych do opryszczki zaleca się doustne przyjmowanie Heviranu co najmniej 3 dni przed zabiegiem, dlatego kilka dni przed planowanym zabiegiem należy skonsultować się z dermatologiem.

szczegóły

Usta stanowią niezwykle istotny element urody. Są jednym z tych atrybutów kobiecości, które szczególnie wpływają na poczucie piękna i pewności siebie. Powiększanie ust kwasem hialuronowym zawsze powinno uwzględniać nadanie im kształtu, a przede wszystkim wielkości harmonizującej z rysami twarzy i typem urody, a także z ogólną fizjonomią i budową sylwetki. Modelowanie ust kwasem hialuronowym obejmuje powiększanie jednej lub obu warg, korekcję kształtu, konturu, wygładzanie zmarszczek, podnoszenie kącików ust, a także nawilżanie i ujędrnianie warg. Oczekiwania pacjentki co do ostatecznego wyglądu ust po zabiegu zawsze są szczegółowo omawiane podczas rozmowy wstępnej. Wśród najczęstszych celów, jakie chcą osiągnąć pacjentki, wymienić należy:

 • korekcja asymetrii i kształtu
 • nawilżenie
 • redukcja oznak starzenia
 • ujędrnienie
 • podniesienie kącików ust
 • wygładzenie zmarszczek wokół ust
 • zaznaczenie konturu ust

po zabiegu

Efekty utrzymują się około 6-8 miesięcy, czasami dłużej. Wynik zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zastosowanie kwasu hialuronowego nie wymaga podejmowania żadnych środków, które miałyby na celu podtrzymanie jego działania. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu zaleca się spożywanie większych ilości wody (ok. 2l/dobę).

Zapewniamy Państwa, że profesjonalne powiększanie ust daje bardzo ładne rezultaty i nie należy obawiać się nienaturalnie wydętych warg. Efekt końcowy modelowania ust kwasem hialuronowym zależy od gęstości i innych właściwości danego preparatu kwasu hialuronowego, użytej ilości, a także techniki iniekcji.

przeciwwskazania

Leczenie kwasem hialuronowym jest jedną z bezpieczniejszych metod we współczesnej medycynie estetycznej. Istnieją jednak pewne czynniki uniemożliwiające wykonanie zabiegu powiększania i modelowania ust, oto niektóre z nich:

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Nowotwory
 • Infekcje miejscowe i ogólne (nawet zwykłe przeziębienie)
 • Przebyta opryszczka nie eliminuje z zabiegu, ale przed jego wykonaniem należy zastosować Heviran zgodnie z zaleceniem lekarza