body
Medycyna estetyczna

Dolina łez

Opis

Zapadnięcie i zasinienie okolicy podoczodołowej spowodowane jest opadnięciem ciałka tłuszczowego oczodołu, uwydatnieniem się bruzdy nosowo-jarzmowej i deformacją rynienki łzowej. Pojawia się z wiekiem ale często widoczne jest również u osób młodych, u których procesy starzenia jeszcze nie wystąpiły i związane jest z genetycznie uwarunkowaną budową tej okolicy. Prześwitujące przez cienką skórę naczynia i mięsień okrężny oka dają obraz sinej, podkrążonej powieki dolnej. Leczenie tego defektu kwasem hialuronowym redukuje zapadnięcie i zasinienie tego obszaru, zmniejsza widoczność

tzw. „doliny łez” – 'smutnej” linii biegnąca od kąta wewnętrznego oka, ukośnie przez policzek.

W przypadku przebarwień dających obraz podkrążonego oka leczenie jest trudne, można rozjaśnić je niektórymi peelingami chemicznymi.

Ile trwa zabieg? 0,5 h
Jaki jest czas rekonwalescencji? Brak
Czy zabieg jest bolesny? Nie
Rekomendowana liczba zabiegów Jeden, ocena po kilku miesiącach
Kiedy wykonać zabieg? Bez znaczenia
Koszt zabiegu Od 900 zł

Przebieg

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym musi być wykonany przez lekarza posiadającego duże doświadczenie. Preparat kwasu hialuronowego przeznaczonego do leczenia okolicy podoczodołowej podawany jest za pomocą kaniuli z jednego wkłucia, nadokostnowo, odpowiednią techniką, zwykle w ilości 0,5 ml/stronę, nigdy do pełnej korekcji, gdyż kwas hialuronowy w kolejnych dniach zwiąże wodę i zwiększy swoją objętość.

U wielu pacjentów dla uzyskania dobrego i harmonijnego, naturalnego efektu konieczne jest uzupełnienie ubytku objętości w głębokich przedziałach tłuszczowych policzków, skroni, wypełnienie zagłębienia w bocznej części powieki dolnej i zewnętrznego kąta oka lub w okolicy brwi.

Efekty

Poprawa tej okolicy odpowiednim preparatem kwasu hialuronowego skutkuje bardziej wypoczętym, rozświetlonym, pogodniejszym i młodszym wyglądem.

Po zabiegu

Zabieg jest bardzo dobrze znoszony przez pacjentów, zwykle nie pozostawia śladu, choć jest możliwe pojawienie się siniaczka.

Ostateczny efekt oceniamy najwcześniej po miesiącu, po uwodnieniu się kwasu hialuronowego. Zapewnia to naturalne efekty bez hiperkorekcji.

Zalecenia

Po zabiegach przy użyciu kwasu hialuronowego należy unikać intensywnego rozgrzewania skóry, np. w saunie i solarium oraz zabiegów z użyciem fali radiowej, uciskania i masowania miejsc iniekcji przez okres około 2 tygodni, w dniu wykonania zabiegu nie powinno się nakładać makijażu i korzystać z basenu. Wskazane jest spożywanie min. 2 litrów wody na dobę.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do bliznowców
  • skłonność do obrzęków powiek
  • infekcje miejscowe (opryszczka) i ogólne (nawet zwykłe przeziębienie)
  • przebyta opryszczka nie eliminuje z zabiegu, ale przed jego wykonaniem należy zastosować Heviran zgodnie z zaleceniem lekarza
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Lekarz wykonujący zabieg

Lek.med. Julita Wołowiec specjalista dermatolog-wenerolog

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.