korzyści

 

BEZPIECZEŃSTWO– Kwas hialuronowy w dobrej jakości preparatach to implant bezpieczny, ulegający biodegradacji. W Estime iniekcjami wypełniacza zajmuje się wyłącznie doświadczony lekarz dermatolog.

NATURALNY I DŁUGOTRWAŁY EFEKT– efekty zabiegu są natychmiastowe i satysfakcjonujące, pod warunkiem odpowiedniego doboru rodzaju wypełniacza, jego ilości i po wnikliwej analizie indywidualnych cech anatomicznych twarzy każdego pacjenta tak, aby uzyskany efekt leczenia był naturalny, zachowujący odpowiednie proporcje i harmonię wizerunku. Wypełnianie kwasem hialuronowym daje efekty utrzymujące się osobniczo zmiennie, średnio 9 do 18 miesięcy, u osób młodszych dłużej.

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI– wstrzyknięcia wypełniaczy wykonujemy metodą klasyczną oraz przy użyciu cienkich kaniul, co znacznie poprawia komfort zabiegu i ogranicza możliwość powstawania siniaczków.

MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA Z INNYMI ZABIEGAMI– kwas hialuronowy można wykorzystywać w korekcji objętości, utrwalonych zmarszczek, konturowania i liftingowania, natomiast w przypadku zmarszczek mimicznych warto dodatkowo zrelaksować nadmiernie aktywne mięśnie toksyną botulinową. Dla osiągnięcia zadowalających rezultatów poprawy jakości, odmłodzenia skóry i opóźnienia procesu starzenia, modelowanie twarzy i wypełnianie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego korzystnie jest łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. biorewitalizującymi, mezoterapią, peelingami czy też laserowym frakcjonowaniem skóry lub radiofrekwencją – wykonanymi przed podaniem wypełniaczy.

 

na czym polega zabieg?

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w skórze. Posiada silne właściwości higroskopijne i odpowiada za prawidłowe jej nawodnienie. Z wiekiem jego ilość maleje, przyczyniając się do utraty sprężystości, powstawania zmarszczek, bruzd i opadania tkanek. Syntetyczny usieciowany kwas hialurononowy pozwala wypełniać zmarszczki, odbudowywać objętość, unosić tkanki, dając efekt liftingu, złagodzenia zagłębień i cieni, poprawy owalu i odmłodzenia skóry.

 


 

Zabieg polega na podaniu niezbędnej dla uzyskania optymalnego efektu ilości kwasu hialuronowego odpowiednią dla danego obszaru techniką.  Kwas wstrzykiwany jest za pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Zabieg nie jest bardzo bolesny, można zastosować znieczulenie skóry.

Do modelowania i odmładzania twarzy kwasem hialuronowym stosuje się jego preparaty o odpowiednio dobranej gęstości, plastyczności i elastyczności, zależnie od nasilenia i lokalizacji problemu tak, aby uzyskać naturalne i długotrwałe efekty. W strefach dynamicznych twarzy, gdzie zaznaczona jest mimika, zawsze stosujemy preparaty kwasu hialuronowego cechujące się sprężystością, odpornością na rozciąganie oraz nacisk i odkształcanie, dzięki czemu ekspresja twarzy jest zachowana i naturalna. Prawidłowo wykonany zabieg nie zmienia rysów twarzy, ale odtwarza jej wcześniejsze proporcje. Twarz wygląda na bardziej wypoczętą, odświeżoną, rozświetloną i młodszą.

W ESTIME używamy tylko sprawdzonych, spełniających wszelkie normy preparatów.

 

szczegóły

Kwas hialuronowy stosujemy w zabiegach wypełniania zmarszczek, powiększania i modelowania ust, korygowania doliny łez, liftingowania oraz wypełniania ubytków objętości, np. policzków, skroni, czoła, kątów żuchwy czy bródki. Przy użyciu odpowiednich preparatów kwasu hialuronowego możliwa jest również poprawa jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni. Z powodzeniem można wykorzystywać go do leczenia zanikowych blizn, np. potrądzikowych.

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest procedurą medyczną, zawsze wymaga dokładnej, indywidualnej oceny, omówienia przeciwwskazań i działań niepożądanych oraz możliwych do osiągnięcia efektów, oszacowania ilości potrzebnego do leczenia kwasu i rozplanowania terapii, dlatego powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Prawidłowy plan leczenia, w którym uwzględnić należy utratę objętości w głębokich poduszeczkach tłuszczowych jest leczeniem przyczynowym, pozwalającym odtworzyć naturalny wygląd twarzy. Gruntowna ocena stanu skóry, wpływu mimiki, działania grawitacji i czynników genetycznych oraz środowiskowych pozwala na właściwy dobór zabiegów regeneracyjnych i biostymulujących.

 


 

Wolumetria i konturowanie twarzy.

Zabiegi wolumetryczne to podstawa skutecznego i naturalnego odmładzania oraz jeden z filarów przyczynowego leczenia starzenia się twarzy. Służą także upiększaniu i korygowaniu urody. Polegają na podaniu odpowiednich preparatów kwasu hialuronowego w okolice zapadnięte, z utraconą objętością, rzutujące na wygląd niżej położonych tkanek. Zgodnie z indywidualną oceną potrzeb danej twarzy wstrzykiwane są odpowiednie ilości kwasu hialuronowego, w okolicach dynamicznych  zawsze odpornego na rozciąganie i ugniatanie, tak, aby efekty zabiegu nie zmieniały naturalnej mimiki twarzy.

 • wypełnienie skroni odmładza górną część twarzy, unosi zewnętrzny fragment brwi i powieki górnej;
 • wypełnianie policzków przywraca im młodzieńczy wygląd, łagodzi dolinę łez, zmniejsza bruzdę nosowo-wargową i liftinguje dolną część twarzy;
 • wypełnienie bródki przywraca twarzy kształt odwróconego trójkąta, poprawia proporcje  twarzy;
 • wypełnienie kątów żuchwy zapewnia poprawę owalu twarzy, zaznaczenie kąta żuchwy.

Konturowanie pozwala na podkreślenie lub odtworzenie konturów twarzy, szczególnie dolnej jej części. Dzięki zabiegowi konturowania możemy nadać twarzy cechy kobiece lub męskie. Zabiegiem konturowania odtwarzamy owal twarzy,  zbliżony do trójkąta kształt bródki u kobiet, czy szeroki, kanciasty u mężczyzn; definiujemy kąty żuchwy lub u panów uwydatniamy je, co czyni twarz bardziej męską.


 

Lifting kwasem hialuronowym.

Wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w określonych punktach, na odpowiedniej głębokości i przy użyciu odpowiednich produktów oraz technik pozwalają na osiągnięcie wspaniałego, naturalnego efektu liftingu, poprawy owalu, przywrócenia konturów i trójwymiarowości twarzy, bez efektu przerysowania i śladów ingerencji. W odróżnieniu od liftingu chirurgicznego, lifting kwasem hialuronowym nie wymaga okresu rekonwalescencji i poprawia jakość skóry. Zabieg wymaga zużycia większej ilości kwasu hialuronowego i rozłożony jest na etapy.

 


 

Korekcja doliny łez i okolicy oka.

Skóra powiek jest cienka, starzeje się bardzo szybko, łatwo ulega uszkodzeniom słonecznym, podrażnieniom i niekorzystnym wpływom środowiskowym. Szybko dochodzi tutaj do powstawania zmarszczek mimicznych, skóra ma tendencję do wiotczenia, a pojawiające się zaburzenia drenażu limfatycznego doprowadzają do obrzęków.

Podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego skutkuje likwidacją zapadnięcia i zasinienia okolicy podoczodołowej, która spowodowana jest opadnięciem ciałka tłuszczowego oczodołu, uwydatnieniem się bruzdy nosowo-jarzmowej i deformacją rynienki łzowej.

Tzw. “dolina łez” – ‘smutna” linia biegnąca od kąta wewnętrznego oka, ukośnie przez policzek, daje zmęczony wyraz twarzy i dodaje lat. Poprawa tej okolicy skutkuje bardziej wypoczętym, pogodniejszym i młodszym wyglądem.

U wielu pacjentów dla poprawy okolicy oka konieczne jest uzupełnienie ubytku objętości w głębokich przedziałach tłuszczowych policzków, skroni, wypełnieniem zagłębienia w bocznej części powieki dolnej i zewnętrznego kąta oka lub w okolicy brwi.

 

 


 

Modelowanie i powiększanie ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym zawsze powinno uwzględniać nadanie im kształtu, a przede wszystkim wielkości harmonizującej z rysami twarzy i typem urody, a także z ogólną fizjonomią i budową sylwetki. Modelowanie ust kwasem hialuronowym obejmuje powiększanie jednej lub obu warg, korekcję kształtu, konturu, wygładzanie zmarszczek, podnoszenie kącików ust, a także nawilżanie i ujędrnianie warg. Oczekiwania pacjentki co do ostatecznego wyglądu ust po zabiegu zawsze są szczegółowo omawiane podczas rozmowy wstępnej. Wśród najczęstszych celów, jakie chcą osiągnąć pacjentki, wymienić należy:

 • korekcja asymetrii i kształtu
 • nawilżenie
 • redukcja oznak starzenia
 • ujędrnienie
 • podniesienie kącików ust
 • wygładzenie zmarszczek wokół ust
 • zaznaczenie konturu ust

Modelowanie ust przeprowadzamy zawsze w znieczuleniu miejscowym specjalną maścią lub stomatologicznym.

Alternatywą dla tego zabiegu jest laserowe powiększanie ust.


 

Poprawa jakości skóry.

W zabiegach tych wykorzystuje się głównie nieusieciowany kwas hialuronowy, jego molekuły hybrydowe lub połączenia z innymi substancjami biologicznie czynnymi.

Działają nawilżająco,biostymulująco, promując produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także budując rusztowanie dla tkanek i utrzymując je w odpowiednim napięciu i nawilżeniu. Niektóre z preparatów oddziałują na wzrost i różnicowanie się mezenchymalnych komórek tkanki tłuszczowej, regenerujących starzejące się podścielisko skórne. Ma to szczególne znaczenie w obrębie linii żuchwy, okolicy jarzmowej, policzka, przedusznej oraz szyi i dłoni.

Wskazaniem do leczenia są blizny potrądzikowe, suchość skóry, zmarszczki, utrata jędrności skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni oraz profilaktyka przeciwstarzeniowa.

 

 

 

po zabiegu

Po zabiegach przy użyciu kwasu hialuronowego należy unikać intensywnego rozgrzewania skóry, np. w saunie i solarium oraz zabiegów z użyciem fali radiowej, uciskania i masowania miejsc iniekcji przez okres około 2 tygodni, w dniu wykonania zabiegu nie powinno się nakładać makijażu i korzystać z basenu. Wskazane jest spożywanie min. 2 litrów wody na dobę.

Może wystąpić delikatny obrzęk ( w przypadku modelowania ust może być większy ), bolesność dotykowa i drobne siniaczki. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni.

wskazania

 • zmarszczki (np. fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, linie “marionetki”, kąciki ust )
 • ubytki objętości ( policzki, skronie, czoło, broda, kąty żuchwy )
 • korekcja doliny łez i cieni pod oczami
 • powiększanie i modelowanie ust
 • odmładzanie okolicy oka
 • lifting twarzy, poprawa owalu
 • odmładzanie dłoni, szyi, dekoltu
 • poprawa jakości skóry
 • blizny zanikowe

przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • skłonnośc do bliznowców
 • Infekcje miejscowe (oryszczka) i ogólne (nawet zwykłe przeziębienie)
 • Przebyta opryszczka nie eliminuje z zabiegu, ale przed jego wykonaniem należy zastosować Heviran zgodnie z zaleceniem lekarza
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy