Usuwanie, wygładzanie lub spłycanie zmarszczek mimicznych górnej części twarzy, czyli zmarszczek poziomych czoła, bruzdy lwiej, kurzych łapek, a także usuwanie nadmiernej potliwości przeprowadzane jest za pomocą toksyny botulinowej.
korzyści
SZYBKIE I DŁUGOTRWAŁE EFEKTY – zmarszczki znikają stopniowo po 2 – 3 dniach do 2 tygodni. Działanie botoksu utrzymuje się około 4 – 6 miesięcy. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może się wydłużyć.
BEZPIECZEŃSTWO – w naszym gabinecie w Poznaniu botoks jest podawany tylko przez doświadczonego lekarza.
BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI – po zabiegu nie pozostają żadne widoczne ślady, ale pacjent musi pamiętać o kilku środkach ostrożności: przez min. 4 godziny nie powinien dotykać i masować miejsc wstrzyknięć botoksu, do końca dnia nie może spożywać alkoholu, a także przez czas określony przez lekarza powinien unikać korzystania z sauny i solarium.
WYGODA– pacjent od razu po wyjściu z gabinetu może wznowić wykonywanie codziennych czynności, zabieg jest szybki i prawie bezbolesny.
na czym polega zabieg?
Za pomocą botoxu możliwe jest wygładzenie lub usunięcie zmarszczek, uniesienie brwi, „otwarcie oka”, rozluźnienie nadmiernie napiętych mięsni, złagodzenie wyrazu twarzy, a także zniesienie nadmiernej potliwości. Zabieg polega na podaniu metodą iniekcji odpowiedniej dawki toksyny botulinowej, po wnikliwej ocenie aktywności i siły mięśni, które mają zostać ostrzyknięte botuliną. Dla osiągnięcia optymalnych i naturalnych efektów leczenia dawki botoksu dobierane są indywidualnie, zależnie od powyższej oceny oraz preferencji pacjenta. Sama iniekcja toksyny botulinowej jest prawie bezbolesna (przypomina ukłucie komara). Po 2 tygodniach, kiedy zaznaczy się pełne działanie botoksu zapraszamy pacjenta na bezpłatną kontrolę w celu oceny efektu zabiegu, w razie potrzeby można dostrzyknąć niewielkie dawki botoksu.
Botoks stosuje się również w leczeniu nadmiernej potliwości – po wstrzyknięciu niewielkiej dawki substancja blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, co hamuje ich czynność wydzielniczą. Kolejna sesja leczenia nadpotliwości przy użyciu preparatu botoksu może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej. Z powodzeniem zlikwidować można botoksem nadmierną potliwość pach, dłoni, czy stóp.
szczegóły
Botoks stosujemy do usuwania zmarszczek poprzecznych i pionowych czoła ( bruzda lwia ), redukcji kurzych łapek, unoszenia brwi i leczenia nadpotliwości. Botoks przynosi najlepsze efekty w leczeniu nieutrwalonych zmarszczek mimicznych. W przypadku głębokich i mocno utrwalonych bruzd może zaistnieć konieczność uzupełnienia działania botoksu podaniem wypełniacza.
po zabiegu
Rezultatem zabiegu powinna być likwidacja płytkich zmarszczek i znaczna redukcja głębokich.
Wygładzenie zmarszczek widoczne jest jednak dopiero po kilku lub nawet kilkunastu dniach i utrzymują się, w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu, od 4 miesięcy do pół roku. Po upływie tego czasu powraca pierwotna mimika twarzy. Zabieg można powtórzyć, ale nie ma żadnych zagrożeń, jeśli się tego nie zrobi. Już jednorazowa iniekcja botoksu daje widoczne i zadowalające efekty usunięcia zmarszczek, jeśli jednak ruchomość mięśni jest nadal nadmierna, po 2 tygodniach od wstrzyknięcia botoksu można dokonać korekty i dostrzyknąć jeszcze parę jednostek toksyny botulinowej, tak, aby efekt zabiegu wygładzania zmarszczek był jak nabardziej satysfakcjonujący.
wskazania
- zmarszczki mimiczne górnej części twarzy – poziome czoła, bruzda lwia, kurze łapki
- otwarcie oka i uniesienie brwi
- redukcja nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp
przeciwwskazania
- zakażenie lub infekcja miejsca, w którym lekarz ma podać preparat
- zmiany nowotworowe
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników używanych podczas terapii choroby neurologiczne, a w szczególności te, które powodują zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym
- ciąża i okres karmienia piersią
- niektóre leki
Do powyższych przeciwwskazań dołączyć należy również czynniki natury psychicznej, czyli np. zbyt wygórowane oczekiwania pacjenta. Botox może pomóc w redukcji zmarszczek, ale jest to zabieg powodujący jedynie relaksację mięśni mimicznych, w sposób odwracalny i wymagający powtórzeń. Aby zadbać o stan skóry, poprawić jej elastyczność, nawilżenie, koloryt i fakturę należy zdecydować się na inne zabiegi dermatologii estetycznej, zgodnie z sugestią lekarza dermatologa. Pozwoli to zastymulować regenerację skóry i opóźnić procesy starzenia.