body
Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna

Opis

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej polegają na podaniu preparatu zawierającego substancje lipolityczne do tkanki tłuszczowej za pomocą iniekcji igłą lub kaniulą, zależnie od ilości tkanki tłuszczowej, rodzaju preparatu i protokołu zabiegowego. Większość terapii wymaga przeprowadzenia serii zabiegów z zachowaniem zalecanych odstępów czasowych. W zależności od rodzaju preparatu następuje zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych lub redukcja ilości lipidów w komórkach, większość z nich wpływa także na poprawę napięcia i struktury skóry. Używane w Estime wyroby medyczne przeznaczone do lipolizy to produkty bezpieczne, zawierające w swoim składzie między innymi: deoksycholan sodu, peptydy biomimetyczne, karnitynę, witaminę C, kofeinę, fukoksantynę, minerały, aminokwasy, antyoksydanty, flawonoidy, saponiny, polifenole, mikroelementy.

Ile trwa zabieg? 10-20 min
Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-5 dni
Czy zabieg jest bolesny? Nie wymaga znieczulenia
Rekomendowana liczba zabiegów 1-4 zabiegi co 2-4 tygodnie
Kiedy wykonać zabieg? W dowolnej porze roku
Koszt zabiegu od 500 zł

Przebieg

Leczenie polega na podawaniu małych depozytów preparatu w tkankę tłuszczową cienką igłą lub kaniulą. Odczuwalne jest wkłucie i delikatne rozpieranie. Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga znieczulenia.

Efekty

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Najlepszy efekt można uzyskać w połączeniu z zabiegami poprawiającymi napięcie skory, czyli falą radiową, laseroterapią, karboksyterapią.

Po zabiegu

Większość zabiegów nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, w miejscu podania może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, tkliwość lub bolesność, zasinienie, stwardnienie lub swędzenie.  Objawy zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku godzin, maksymalnie kilku dni.

Zalecenia

  • zbilansowana dieta niskotłuszczowa
  • picie min. 2 l wody/d
  • nie korzystać z basenu przez kilka dni, solarium i sauny przez 4 tygodnie
  • w razie konieczności zastosowania leków przeciwbólowych z jakiegokolwiek powodu, zaleca się zażyć środki bez działania przeciwzapalnego (Paracetamol, Apap)

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • zakażenie w obszarze zabiegowym
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroba nowotworowa
  • choroby autoimmunologiczne
  • wiek poniżej 18 r.ż.

Lekarz wykonujący zabieg

Lek.med. Julita Wołowiec specjalista dermatolog-wenerolog

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.