na czym polega zabieg?
Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu do skóry lub tkanki podskórnej sterylnego dwutlenku węgla.
Efektem tkankowym zabiegu karboksyterapii jest dotlenienie tkanek, poprawa mikrokrążenia i odżywienia oraz regeneracja tkanek. W obrębie tkanki tłuszczowej, pod wpływem CO2, dochodzi do rozpadu błon komórek tłuszczowych.
Mechanizm oddziaływania dwutlenku węgla na tkanki powoduje, że zastosowanie go przed innymi procedurami, np. radiofrekwencją, laserem frakcyjnym, mezoterapią, pilingami i innymi zabiegami działa synergicznie.
Metoda cechuje się niewielką inwazyjnością
szczegóły
Zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 30 minut. Polega na wstrzyknięciu CO2 cieniutką igiełką do skóry lub tkanki podskórnej. CO2 jest sterylny i ogrzewany, zabieg nie jest zatem bolesny. Ciśnienie i szybkość przepływu gazu sterowana jest komputerowo, wstrzykiwana ilość podlega kontroli operatora i jest określona dla danej okolicy i leczonego problemu. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków.
Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 12 wizyt 1 x w tygodniu w naszym gabinecie w Poznaniu. Liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju leczonego problemu i jego zaawansowania.
Karboksyterapia krok po kroku:
- Rozmowa z lekarzem i kwalifikacja do zabiegu.
- Odkażenie okolicy ciała, w której będzie przeprowadzana iniekcja.
- Wprowadzanie sterylnego, medycznego dwutlenku węgla.
po zabiegu
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po opuszczeniu gabinetu lekarskiego można wrócić do codziennych zajęć. W związku z drobnymi nakłuciami naruszającymi ciągłość naskórka nie zaleca się korzystać z basenu przez kilka dni.
wskazania
- Cellulit. Karboksyterapia działa na wszystkie przyczyny i mechanizmy powstawania cellulitu. W wyniku leczenia dochodzi do silnego dotlenienia tkanek, poprawy krążenia chłonki, a więc detoksykacji tkanki, poprawy mikrokrążenia i odżywienia komórek, redukcji tkanki tłuszczowej i zwłóknień. Karboksyterapię można stosować w tym wskazaniu jako samodzielną metodę leczenia lub łączyć ją z terapią ultradźwiękami.
- Worki pod oczami.
- Podwójny podbródek,chomiki.
- Nadmiernych lokalnych otłuszczenia w różnych okolicach ciała.
- Cienie pod oczami.
- Wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ramion, dłoni.
- Wypadanie włosów.
- Rozstępy i blizny.
- Metoda wspomagająca leczenie łuszczycy i trudno gojących się ran.
przeciwwskazania
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Niewydolność serca, płuc lub nerek, nieuregulowana cukrzyca
- Epilepsja
- Zakażenie bakteryjne i wirusowe
- Nowotwory