DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł, ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do fizjologicznej indukcji kolagenu. W Estime pracujemy na najnowszej wersji DERMAPEN® 4.

korzyści

KOMFORT – DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry poprzez automatyczne mikronakłuwanie skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

BEZPIECZEŃSTWO – Używamy oryginalnego urządzenia! DERMAPEN® zdobył prestiżową nagrodę BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w kwietniu 2012 roku. DermaPen nakłuwa skórę pionowo, minimalizując efekty przypadkowego uszkodzenia skóry.

SZYBKIE EFEKTY – Efekty są spektakularne, widoczne już po jednym zabiegu. W przypadku zaawansowanych problemów, np. blizn potrądzikowych wskazanie jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodniowych.

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI – Po zabiegu skóra jest nieco obrzęknięta i zaczerwieniona, pojawia się również złuszczanie. Wymaga około 4 dniowego okresu rekonwalescencji. Procedury nie przeprowadza się w okresie letnim.

BEZPIECZNE DLA ALERGIKÓW– Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 12 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

na czym polega zabieg?

Leczenie trwa ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia przy użyciu jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych molibdenowych, cienkich jak włos mikroigieł. Te drobne uszkodzenia stymulują skórę do regeneracji. Jednocześnie podczas zabiegu możliwe jest wprowadzenie do skóry preparatów o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających.
Precyzyjnie dobrana, regulowana zależnie od grubości skóry w miejscu zabiegu głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie. Mogą wystąpić także niewielkie krwiaczki, jak po każdym nakłuciu skóry.

szczegóły

Mechanizm działania

 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry

Zabiegi z wykorzystaniem Dermapenu są skuteczne w usuwaniu zmarszczek, blizn i rozstępów. Użycie Dermapenu zwiększa napięcie, ujędrnia, a w konsekwencji unosi leczone partie skóry. Dla polepszenia efektu, zabieg może być łączony z koktajlami do mezoterapii, osoczem bogatopłytkowym, CGF, peelingiem Easy TCA w zabiegu Pixelpeel oraz z karboksyterapią.

po zabiegu

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

Po zabiegu zalecane jest używanie delikatnego płynu micelarnego do mycia, nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych i kremu z filtrem SPF 50+. Przez kilka dni skóra jest zaróżowiona, nieco obrzęknięta, mogą pojawić się drobne krwiaczki, a po około 5 dniach może również wystąpić drobne złuszczanie.
Wskazane unikanie sauny i kąpieli w basenie przez około 7 dni, słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.

wskazania

 • drobne płytkie zmarszczki
 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
 • nierówna faktura skóry
 • rozszerzone pory
 • skóra zwiotczała
 • odmładzanie dłoni
 • wspomaganie terapii wypadania włosów, łysienia

przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • aktywny trądzik
 • cukrzyca