CGF (Concentrated Growth Factors) to jeden z najnowszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wzbudzeniu mechanizmów regeneracji skóry i odbudowy tkanek, za pomocą skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta. To prawdziwy przełom w możliwościach regeneracji skóry – prosty, łatwy, bezpieczny, wykorzystujący naturalne zdolności organizmu. Jest on dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn (linia Gentelman). W naszej klinice ESTIME w Poznaniu CGF to zabieg nr 1 w odmładzaniu i profilaktyce przeciwstarzeniowej!

korzyści

SPEKTAKULARNE EFEKTY – w zakresie odmłodzenia, poprawy jędrności i elastyczności skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Skuteczny, bezpieczny i silnie działający zabieg profilaktyczny przeciwdziałający starzeniu się skóry. Młodszy, zdrowszy wygląd- poprawa kolorytu skóry, jej rozświetlenie i lepsze nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie. Zahamowanie wypadania i wzmocnienie włosów. Indywidualny plan leczenia- lekarz dostosowuje leczenie, uwzględniając cel terapii oraz indywidualne potrzeby Pacjenta. CGF można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej lub stosować dla podtrzymania osiągniętych efektów.

BEZPIECZEŃSTWO- czynniki wzrostu i komórki macierzyste uzyskiwane są z krwi Pacjenta, więc są w 100% biozgodne, nie powodują działań niepożądanych ani powikłań, Procedura posiada udokumentowane badania kliniczne oraz rejestrację do iniekcji CE i FDA; wykonywana jest wyłącznie przez certyfikowanych lekarzy. Maksymalne wykorzystanie potencjału Twojej własnej krwi!- żadna inna metoda nie ma tak wysokiej koncentracji komórek macierzystych!

na czym polega zabieg?

Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie do zabiegu. Pobrana od pacjenta krew żylna poddawana jest procesowi wirowania w specjalnym separatorze komórkowym, co pozwala wyodrębnić frakcję komórek macierzystych CD34+ oraz skoncentrowanych czynników wzrostu, których synergistyczne działanie doprowadza do regeneracji skóry i poprawy mikrokrążenia. Preparat podawany jest w znieczuleniu miejscowym metodą mezoterapii lub kaniulą w formie klasycznej lub w postaci żelu (dzięki specjalnej technice inkubacji), który przedłuża uwalnianie się czynników aktywnych do 7 -14 dni, a tym samym wydłuża i intensyfikuje stymulację skóry do regeneracji. Zależnie od potrzeb, zabieg może być wykonany na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach dłoni, powiekach czy głowie dla zahamowania wypadania włosów. Jest to metoda bezbolesna, bezpieczna, nie budząca kontrowersji i wysoce skuteczna. Efekty narastają stopniowo w czasie, po serii zabiegów. Zwykle są to 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodniowych. W naszym gabinecie w Poznaniu możemy wybrać odpowiednią dla Pacjenta terapię, korzystając z zestawu CGF ONE (5 ml) lub CGF HARMONY (aż 11 ml).

po zabiegu

Po mezoterapii CGF mogą pojawić się drobne siniaczki lub krwiaczki, które wchłoną się samoistnie po paru dniach. Pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności; może nakładać makijaż.

wskazania

 • wiotka skóra, utrata elastyczności i objętości
 • rewitalizacja skóry twarzy i ciała
 • profilaktyka starzenia się skóry oraz wypadania włosów
 • nadmierne wypadanie włosów, łysienie
 • skóra uszkodzona, oparzenia, blizny, rozstępy
 • nierównomierny lub ziemisty koloryt skóry

przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • aktywne infekcje
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • terapia retinoidami