Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy, zwane drugim podbródkiem, jest często występującym problemem estetycznym. Przyczynami jego występowania mogą być czynniki genetyczne, zmiany masy ciała i procesy starzenia. Jego obecność negatywnie wpływa na samopoczucie pacjentów powodując, że czują się starsi i mniej atrakcyjni niż w istocie są. 

W ofercie klinik medycyny estetycznej, w tym również naszego gabinetu dermatologii estetycznej Estime w Poznaniu, pojawił się nowy zabieg, skutecznie rozwiązujący problem drugiego podbródka.

korzyści

POPRAWA KONTURU PODBRÓDKA I TWARZY – większa pewność siebie związana z poprawą wyglądu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

SKUTECZNOŚĆ I MAŁA ILOŚĆ ZABIEGÓW – u większości pacjentów poprawa jest widoczna już po 2-4 zabiegach. Maksymalnie może być wykonanych 6 zabiegów.

TRWAŁY EFEKT – niszczenie błon komórkowych adipocytów powoduje, że usunięcie drugiego podbródka jest trwałe. Dodatkowo wykazano, że podanie środka leczniczego Belkyra przyczynia się do powstania nowego kolagenu, co wpływa na poprawę jędrności skóry i konturu twarzy.

BEZPIECZEŃSTWO – preparat Belkyra (USA- Kybella®) to produkt leczniczy wykorzystujący syntetyczny odpowiednik kwasu deoksycholowego, naturalnie występującego w organizmie człowieka. Zabieg wykonuje jedynie lekarz po odpowiednim przeszkoleniu.

na czym polega zabieg?

Procedura polega na miejscowym podaniu preparatu Belkyra w obrębie podbródka. Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, kwalifikacja do leczenia, badanie palpacyjne oraz określenie obszaru zabiegu. Następnie podawane jest miejscowe znieczulenie w formie maści lub nasiękowe, po czym za pomocą krótkiej igły wprowadzany jest preparat Belkyra w odpowiednich miejscach i dawkach. Po leczeniu przykładany jest zimny kompres. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Zabieg trwa około 20-30 minut.

szczegóły

Zabieg cechuje się stosunkowo małą inwazyjnością przy zachowaniu wysokiej skuteczności zabiegu.

Alternatywnie do procedury preparatem Belkyra możemy zaproponować:

po zabiegu

W miejscu wstrzyknięcia może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie, stwardnienie, mrowienie lub swędzenie. Dla złagodzenia tych efektów można stosować zimne okłady i/lub doustne leki przeciwbólowe. Rzadko występujące działania niepożądane to bóle głowy, nudności czy uczucie ciepła. Objawy są niegroźne i ustępują samoistnie w ciągu maksymalnie paru dni.

wskazania

lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródkowej

przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na kwas deoksycholowy lub jakikolwiek inny składnik preparatu
  • zakażenie w obszarze zabiegowym
  • ciąża i karmienie piersią
  • wiek poniżej 18 r.ż.

Dzięki szerokiej ofercie zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej Estime po likwidacji tkanki tłuszczowej podbródka w równie skuteczny sposób poprawić możemy nadmiernie wiotką skórę tej okolicy za pomocą terapii Accent Prime czy nici liftingujących.