Usuwanie zmarszczek i nadpotliwości

 

Korzyści 

 

 

 

SZYBKIE I DŁUGOTRWAŁE EFEKTY- zmarszczki znikają stopniowo po 2 – 3 dniach do 2 tygodni. Działanie botoksu utrzymuje się około 4 - 6 miesięcy. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może się wydłużyć.

 

BEZPIECZEŃSTWO- w naszym gabinecie w Poznaniu botoks jest podawany tylko przez doświadczonego lekarza. 

 

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI- ale pacjent musi pamiętać o kilku środkach ostrożności: przez min. 4 godziny nie powinien dotykać i masować miejsc wstrzyknięć botoxu, do końca dnia nie może spożywać alkoholu, a także przez czas określony przez lekarza powinien unikać korzystania z sauny i solarium.

 

WYGODApacjent od razu po wyjściu z gabinetu może wznowić wykonywanie codziennych czynności, zabieg jest szybki i bezbolesny.

 

 

 

 

 

 

Zastosowania 

 

 

 

  • spłycanie zmarszczek poprzecznych i pionowych czoła ( bruzda lwia )
  • redukcja kurzych łapek
  • niwelowanie zmarszczek króliczych nosa, bródkowej i bruzd marionetki
  • leczenie nadpotliwości

 

 

Botox przynosi najlepsze efekty w leczeniu nieutrwalonych zmarszczek mimicznych. W przypadku głębokich i mocno utrwalonych bruzd może zaistnieć konieczność uzupełnienia działania botoksu podaniem wypełniacza.

 

 

 


 

 

 

Zabieg krok po krokuJak każdy zabieg medycyny estetycznej, tak i wygładzanie zmarszczek za pomocą botoxu, rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Podczas rozmowy pacjent określa, jakie są jego potrzeby i oczekiwania, a specjalista przedstawia, jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu leczenia. Na tym etapie omówione zostają też ewentualne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć z przeprowadzenia zabiegu.

Doktor bada stan skóry pacjenta, jej sprężystość, napięcie oraz wiek dermatologiczny. Ocenia kurczliwość i aktywność mięśni, które mają zostać ostrzyknięte botuliną. Zastrzyki muszą być podane w precyzyjnie dobrane miejsca, żeby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednie, naturalne efekty, dlatego ten etap jest niezmiernie ważny. Sama iniekcja toksyny botulinowej jest prawie bezbolesna (przypomina ukłucie komara), dlatego nie podaje się środków znieczulających.Botox stosuje się również w leczeniu nadmiernej potliwości – po wstrzyknięciu niewielkiej dawki substancja blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, co hamuje ich czynność wydzielniczą. Kolejna sesja leczenia nadpotliwości przy użyciu preparatu botox może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej. Z powodzeniem zlikwidować można botoksem nadmierną potliwość pach, dłoni, czy stóp.

 


 

Po zabieguRezultatem zabiegu powinna być likwidacja płytkich zmarszczek i znaczna redukcja głębokich. 

Wygładzenie zmarszczek widoczne jest jednak dopiero po kilku lub nawet kilkunastu dniach i utrzymują się, w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu, od 4 miesięcy do pół roku. Po upływie tego czasu powraca pierwotna mimika twarzy. Zabieg można powtórzyć, ale nie ma żadnych zagrożeń, jeśli się tego nie zrobi. Już jednorazowa iniekcja botoxu daje widoczne i zadowalające efekty usunięcia zmarszczek, jeśli jednak ruchomość mięśni jest nadal nadmierna, po 2 tygodniach od wstrzyknięcia botoksu można dokonać korekty i dostrzyknąć jeszcze parę jednostek toksyny botulinowej, tak, aby efekt zabiegu wygładzania zmarszczek był jak nabardziej satysfakcjonujący.
 

 


Przeciwwskazania

 

 

  • zakażenie lub infekcja miejsca, w którym lekarz ma podać preparat
  • zmiany nowotworowe
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników używanych podczas terapii
  • choroby neurologiczne, a w szczególności te, które powodują zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • niektóre leki

 

 

 

Do powyższych przeciwwskazań dołączyć należy również czynniki natury psychicznej, czyli np. zbyt wygórowane oczekiwania pacjenta. Botox może pomóc w redukcji zmarszczek, ale jest to zabieg powodujący jedynie relaksację mięśni mimicznych, w sposób odwracalny i wymagający powtórzeń. Aby zadbać o stan skóry, poprawić jej elastyczność, nawilżenie, koloryt i fakturę należy zdecydować się na inne zabiegi dermatologii estetycznej, zgodnie z sugestią lekarza dermatologa. Pozwoli to zastymulować regenerację skóry i opóźnić procesy starzenia.

 

 

 

Zapisz się

Cennik

 
 
 
 
Prawa Pacjenta