Nasz gabinet stomatologii ESTIME przeprowadza zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Proponujemy wybielanie zębów, które obecnie jest najczęściej stosowanym działaniem mającym na celu poprawę jakości uśmiechu oraz zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Przed przystąpieniem do zabiegu dentysta dokładnie sprawdza stan uzębienia, by ocenić, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania leczenia i dostosować indywidualnie zakres higienizacji stomatologicznej. Następnie proponuje wybielanie zębów jedną z metod:

  • system Prevdent (6% nadtlenku wodoru) – rewitalizuje szkliwo, zmniejsza nadwrażliwość zębów,
  • wybielanie laserowe Smart M Lasotronix (35% nadtlenku wodoru) – wysoka skuteczność, minimalne ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej.

Pacjentów przyjmujemy w poznańskim gabinecie dentystycznym w Centrum ESTIME.

korzyści

ŚNIEŻNOBIAŁY UŚIECH -zęby bielsze nawet o kilka odcieni. Efekt wybielania widoczny jest natychmiast, natomiast ostateczna barwa zębów ustala się po około dwóch tygodniach.

ZNIESIENIE NADWRAŻLIWOŚCI– zazwyczaj wybielanie powoduje nadwrażliwość. System Prevdent posiada naturalnie występujące w zębach jony hydroksyapatytu, które wbudowują się w zęby i wzmacniają ich strukturę.

BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI– przez 24h po zabiegu należy stosować „bialą dietę”, a przez następne 2 tygodnie unikać produktów mocno barwiących (czerwone wino, jagody, kawa, papierosy)

DŁUGOTRWAŁY EFEKT– przy odpowiedniej dbałości o zęby, efekt utrzymuje się do 2-3 lat.

na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem należy wykonać przegląd stomatologiczny i wyleczyć ewentualne ubytki.

Wstępem do wybielania jest higienizacja, czyli wykonanie skalingu, piaskowania i polerowania zębów około tygodnia przed planowanym zabiegiem (pakiet higienizacyjny przed wybielaniem -50%).

Procedura wybielania zębów systemem Prevdent trwa ok. 2h, laserowego ok.1h

szczegóły

Wybielanie systemem Prevdent.

Preparat łączy w sobie substancję wybielającą (6% nadtlenek wodoru) i nano-hydroksyapatyt, odpowiedzialny za remineralizację szkliwa. Dzięki temu zęby są nie tylkobielsze, ale i zdrowsze. Co ważne, dzialanie nano-hydroksyapatytu w znaczny sposób niweluje nadwrażliwość pozabiegową. Efekt wybielania jest natychmiastowy i zachwycający, zęby są jaśniejsze o kilka odcieni.

Po zabiegu polecane jest stosowanie pasty i płukanki Prevdent, które również zawierają nano-hydroksyapatyt, jako kontynuację remineralizacji i wzmacniania szkliwa (dołączone do pakietu).

Wybielanie laserowe za pomocą lasera diodowego Smart M (Lasotronix) z użyciem 35% nadtlenku wodoru jako substancji wybielającej. Bezpośrednio przed zabiegiem stosuje się procedurę podniesienia progu bólowego dzięki terapii biostymulacyjnej. Zimne światło lasera nie podnosi temperatury w trakcie zabiegu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nadwrażliwości. Dodatkowo, po wybielaniu korzystne jest przeprowadzenie leczenia nadwrażliwości, również z uzyciem lasera. Wszystkie te czynności zwiększają komfort i satysfakcję, zarówno w trakcie zabiegu, jak i po jego przeprowadzeniu.

Istnieje również możliwość wybielania pojedynczych zębów.

po zabiegu

Wypełnienia, korony i mosty obecne w jamie ustnej nie ulegają wybieleniu, po zabiegu trzeba wymienić je na jaśniejsze.

Dla utrzymania efektów wybielania konieczne jest stosowanie białej diety i zaprzestanie palenia tytoniu przez przynajmniej 24h po zabiegu i unikanie pokarmów bardzo barwiących przez kilka dni.

Po wybielaniu systemem Prevdent nie powinno się stosować fluoru, dlatego pacjent otrzymuje pastę i płukankę do stosowania w domu. Są one również dostępne w gabinecie.

Efekt wybielania widoczny jest natychmiast, natomiast ostateczna barwa zębów ustala się po około dwóch tygodniach.

Powrót do pierwotnej barwy może nastąpić po 2-3 latach, w zależności od stopnia zaangażowania pacjenta w podtrzymanie efektu (palenie papierosów, spożywanie mocno barwiących pokarmów, unikanie wizyt kontrolnych i higienizacji co 6 miesięcy- może przyspieszyć ten proces).

wskazania

  • rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych
  • wybielanie martwych, ciemnych i przebarwionych zębów

 

przeciwwskazania

  • bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na nadtlenek wodoru lub żywice poliakrylowe zawarte w koferdamie
  • ciąża
  • wiek poniżej 18 r.ż
  • choroby dziąseł