Stomatologia laserowa

Stomatologia laserowa

 

Korzyści 

 

  • Bezbolesny, krotki zabieg, bardzo skuteczny, długotrwały efekt 
  • Promuje naturalne procesy regeneracjne organizmu
  • Wspomaga układ odpornościowy organizmu, zapobiegając nawrotom
  • Niszczy 99,9% wszystkich drobnoustrojów chorobotwórczych jamy ustnej 
  • Stanowi doskonałe uzupełnienie podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym (usuwanie kamienia, leczenie stanu zapalnego, opracowanie ubytków, leczenie kieszonek przyzębnych) 

 

 

 

Kieszonki przyzębne

Leczenie kieszonek przyzebnych polega na ich dokładnym oczyszczeniu za pomocą soli fizjologicznej i nałożeniu specjalnego fotouczulacza, następnie naświetleniu laserem aktywującym jego działanie. Pozwala to dokładnie zdezynfekować nawet najgłębsze kieszonki i stymulować regenerację przyzębia. Dzięki temu znikają dolegliwości bólowe, wysięk i stan zapalny w obrębie danego zęba. Zabieg można wykonać raz, lub kilka razy w przypadku głębokich kieszonek. Warto go również połączyć z biostymulacją (3 razy w odstępiach 2-3 dni).

Cena: 1 kieszonka + biostymulacja 100 zł 

Następne biostymulacje 30 zł 

 

 

Stan zapalny dziąseł 

W pierwszej kolejności należy określić przyczynę stanu zapalnego i ją wyeliminować. Może być wtedy konieczne usunięcie kamienia nazębnego, poprawa uzupełnień w zębach lub poprawa higieny czy zmiana środków do higieny jamy ustnej. Następnie przeprowadza się zabieg fotoaktywnej dezynfekcji, polegający na nałożeniu na dziąsła żelu o właściwościach bakteriobójczych i jego aktywacji światłem laserowym. Światło ma także działanie stymulujące na komórki dziąsła, niweluje obrzęk, zaczerwienienie, bolesność i krwawienie. Warto powtórzyć zabiegi biostymulacji po kilku dniach (3 zabiegi co 2-3 dni).

Cena: 1 łuk + biostymulacja 120 zł 

Następne biostymulacje 50 zł 

 

Nadwrażliwość zębów 

Ból zębów spowodowany odsłoniętymi kanalikami zębinowymi można niwelować na kilka sposobów. Często polecane są pasty i płukanki dla wrażliwych zębów, które zawierają różne substancje odkładające się w kanalikach i blokujące ich ujścia. Ich dzialanie jest natychmiastowe, ale krótkotrwałe, ponieważ substancje te wypłukują się z powierzchni zębów i problem powraca.

Laserowe leczenie nadwrażliwości powoduje zeszkliwienie, czyli stopienie otwartych kanalików, dzięki czemu trwale je zamyka. Zabieg polega na nałożeniu na powierzchnię zęba żelu fluorowego i naświetleniu przez kilka sekund. Jest bezbolesny, długotrwały i często jednorazowy. W przypadku dużej nadwrażliwości może być konieczne wykonanie drugiego zabiegu w odstępie tygodnia. Można w ten sposób leczyć pojedyncze zęby lub kilka naraz. Po zabiegu lekarz poleci odpowiednie środki do higieny jamy ustnej dla podtrzymania efektu podczas codziennej pielęgnacji. 

Cena: 1 łuk 1 sesja 200 zł

1 ząb 80 zł 

 

Afty, opryszczki, zapalenie kątów ust

Zmiany zapalne na błonie śluzowej i czerwieni wargowej są bolesne i długo się goją. Światło laserowe pomaga zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości, przyspieszyć proces gojenia lub nawet zahamować rozwój wczesnej zmiany. Dzięki właściwościom dezynfekującym skutecznie niszczy wirusy, a działając przeciwzapalnie, przeciwbólowo i stymulująco wspomaga gojenie. Ważne jest, że dzięki dokładnej eliminacji wirusów minimalizuje ryzyko nawrotów aft i opryszczek. W trakcie zabiegu na zmianę nakłada się fotouczulacz, który pochłaniany jest przez drobnoustroje i komórki zmienione chorobowo, a po krótkiej aktywacji światłem laserowym ulegają one zniszczeniu. Następnie przeprowadzany jest zabieg biostymulacji, który warto powtórzyć jeszcze 2 razy co drugi dzień. 

Cena: 1 sesja + biostymulacja 50 zł

Następne biostymulacje 30 zł

 

Zapisz się

Cennik

CennikP R O M O C J E