Profilaktyka

Aby zmniejszyć szansę na pojawienie się groźnych lub dokuczliwych chorób w obrębie jamy ustnej, co wymusza w rezultacie kosztowne i czasochłonne leczenie zębów, warto wcześniej poddawać się regularnym zabiegom profilaktycznym. Centrum ESTIME to również gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta wykonuje między innymi scaling oraz piaskowanie, a także higienizację jamy ustnej, obejmującą oba wcześniej wymienione zabiegi. Są one bezbolesne dla Pacjenta.

 

Tego rodzaju profilaktyka pozwala usunąć nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie dziąseł i trwałe osady (w tym również kamień), a jednocześnie jest niezbędna przed rozpoczęciem innych zabiegów, w tym m.in. leczenia lub wybielania zębów. Mogą one posłużyć również do wzmocnienia ich odporności poprzez fluoryzację lub fotoaktywną dezynfekcję, wykorzystującą do tego laser.

Higienizacja jamy ustnej

O poprawną higienę jamy ustnej należy dbać zawsze - jednak nie dotyczy to wyłącznie szczotkowania zębów i ich płukania każdego ranka i wieczoru. Profilaktyka obejmuje również wykonywanie zabiegów obejmujących skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację oraz fotoaktywną dezynfekcję (przy użyciu lasera).

Scaling, usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny nie tylko obniża walory wizualne, ale również jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust. Ponadto sprawia, że dziąsła stają się bardziej wrażliwe, co jest widoczne poprzez znacznie częstsze krwawienie. Aby go usunąć, gabinet stomatologiczny ESTIME stosuje scaling, wykorzystując urządzenie ultradźwiękowe.

Piaskowanie zębów

Przed przystąpieniem do zabiegu mającym na celu wybielenie uzębienia, warto przeprowadzić piaskowanie, które wykonuje dentysta. Zadaniem tego rodzaju zabiegu jest usunięcie wszystkich osadów, pozostawiając powierzchnię gładką, rozjaśnioną oraz pozbawioną przebarwień. Wykorzystywany jest do tego specjalny proszek oraz woda.

 

Zapisz się

Cennik

 

Prawa Pacjenta