Profilaktyka

Profilaktyka

 

HIGIENIZACJA

Problemy jamy ustnej to nie tylko próchnica. To także: 

  • stany zapalne dziąseł,
  • krwawienie z dziąseł,
  • nieprzyjemny zapach z ust,
  • brązowe osady i przebarwienia zębów związane z dietą i paleniem papierosów.

Eliminacja tych przykrych, stwarzających duży dyskomfort przypadłości, możliwa jest dzięki zabiegom higienizacji, czyli profesjonalnego oczyszczania zębów za pomocą skalingu, piaskowania i polerowania. Zabiegi higienizacji warto połączyć z fluoryzacją, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie bakterii i kwasów. Bezpośrednio po higienizacji jamy ustnej, podczas tej samej wizyty można wykonać zabieg fotoaktywnej dezynfekcji za pomocą lasera Smart M.

 

 

Wykonanie higienizacji raz na pół roku zapobiega powstawaniu ubytków, recesji dziąsłowych i paradontozie.

Prawidłowo przeprowadzone i systematyczne zabiegi higienizacji sprawiają, że zęby są nie tylko zdrowsze, ale także ładniejsze. Warto pamiętać, że zdrowie jamy ustnej ma znaczny wpływ na zdrowie całego organizmuPakiet higienizacji polecamy każdemu, a jego zakres dobieramy indywidualne do potrzeb pacjenta. 

 

Cena higienizacji jako zabiegu wstępnego przed wybielaniem -50%

 

 

SCALING (czyli profesjonalne usunięcie kamienia nazebnego)

Zabieg dedykowany jest każdej osobie, bez względu na wiek. Oczyszczenie powierzchni zębów ze złogów kamienia niweluje krwawienie dziąseł i przykry zapach z ust. Zabieg ten jest bezbolesny, wykonywany przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Scaling przeciwwskazany jest u osób posiadających rozrusznik serca.


PIASKOWANIE

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu osadów nazębnych mieszaniną specjalnego proszku oraz wody pod ciśnieniem. Pozostawia zęby rozjaśnione, gładkie i wolne od nieestetycznych, brązowych osadów.

 

Jest to zabieg bezbolesny, jednakże przeciwwskazaniem do jego wykonania są choroby układu oddechowego, takie jak astma lub pylica, alergia na jakikolwiek składnik proszku, zaawansowany stan zapalny i choroby dziąseł oraz urazy i rany w obrębie jamy ustnej.

 

Scaling wraz z piaskowaniem powierzchni zębów to zabiegi zapewniające zdrowie zębów i dziąseł, a także dające świetne efekty estetyczne. Stanowią również przygotowanie przed zabiegiem wybielania.

 

 

Zapisz się

Cennik

 

CennikP R O M O C J E