Plexr - plastyka powiek

Korekcja i plastyka powiek bez skalpela

PLEXR. NAJNOWSZY ZABIEG MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:

 • lifting powiek;
 • korekcja zmarszczek powiek dolnych i kurzych łapek;
 • usuwanie zmarszczek palacza.

 

KOREKCJA OPADAJĄCYCH POWIEK
Nawet systematyczna pielęgnacja twarzy z zastosowaniem wartościowych kosmetyków przeciwstarzeniowych nie zagwarantuje zachowania młodego wyglądu okolic oczu. Te miejsca są szczególnie narażone na pojawianie się efektów starzenia. Widać na nich każdą nieprzespaną noc, zmęczenie i stres. Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach ciała. Opadające z upływem lat powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Rozwiązaniem jest oczywiście operacja, jednak wiele osób obawia się możliwych komplikacji i długotrwałego procesu gojenia. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferując plastykę powiek bez wypełniania, igieł i cięcia skalpelem.

 
KOREKTA POWIEK PLEXR – GENERATOR MIKROWIĄZKI PLAZMY
Przedstawiamy generator plazmy PLEXR, który pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnej korekcji powiek poprzez sublimację naskórka i obkurczanie skóry wokół oczu. Skóra unosi się, ujędrnia, a oprawa oczu staje się wyraźnie młodsza i bardziej promienna. System PLEXR wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy wykorzystując zjawisko jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, wytwarza się niewielki łuk elektryczny, w obszarze którego silnie zjonizowany gaz stanowi plazmę.
 

MECHANIZM DZIAŁANIA PLAZMY
Plazmą nazywamy zjonizowany gaz zawierający mniej więcej takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Trudno jest precyzyjnie określić, jakim rodzajem materii jest plazma. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana bywa ona czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciał stałych. Gdy mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę człowieka, zewnętrzne warstwy naskórka ulegają sublimacji, czyli odparowaniu. Pod wpływem tego zjawiska skóra intensywnie napina się i obkurcza. Korekta powiek górnych w zabiegu PLEXR nie wywołuje stanu zapalnego, krwawienia, ani nekrozy otaczających tkanek. Dowodzą tego wyniki badań histologicznych przeprowadzonych na tkankach poddawanych leczeniu z wykorzystaniem urządzenia PLEXR. Mimo pięciodniowego czasu gojenia, pacjent nie musi rezygnować z codziennych aktywności. Miejsca poddawane zabiegowi można pokrywać makijażem.
 
JAK WYGLĄDA PLASTYKA POWIEK Z UŻYCIEM PLEXR?
Plastyka powiek z zastosowaniem zabiegu z dziedziny chirurgii nieablacyjnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji charakterystycznych dla operacji usuwania nadmiaru skóry z zastosowaniem skalpela bądź energii laserowej. Zabieg PLEXR określany jest mianem metody „dynamicznej”, ponieważ pozwala na bieżącą obserwację efektów przez operatora podczas wykonywania procedury. Operator przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Może prosić o otwieranie i zamykanie oczu oraz na bieżąco obserwować rezultaty działań zabiegowych. Technika PLEXR nie wymaga usuwania nadmiaru skóry, przerywania jej ciągłości ani usuwania nadmiaru tłuszczu. To w pełni nieinwazyjna metoda.
Plazma generowana przez urządzenie PLEXR wykonuje na skórze niewielkie punkty w odległości co 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów wywołuje sublimację powierzchownych korneocytów, bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, jak również bez krwawienia czy martwicy otaczających tkanek. Metoda PLEXR była przedmiotem trwających ponad pięć lat badań klinicznych z obserwacją tysięcy pacjentów. Wyniki potwierdzają, że zabieg pozwala uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oczu, a także wyeliminować fałdy skórne i zmarszczki mimiczne. Sam zabieg trwa około 20 minut, a niewielkie, punktowe strupki utrzymują się na skórze od 5 do 7 dni.

PLEXR – NIE TYLKO KOREKCJA POWIEK
 • Zabieg oferuje znacznie więcej. Oto pozostałe zastosowania:
 • lifting okolic oczu – opadanie powiek górnych, utrwalone zmarszczki, kurze łapki itp.;
 • lifting dolnej części twarzy, poprawa owalu twarzy;
 • wygładzenie „zmarszczek palacza” wokół ust;
 • wyeliminowanie zmarszczek przed małżowiną uszną;
 • zmniejszenie drobnych nawisów skóry w okolicach pępka i łokci;
 • usuwanie plam soczewicowatych i przebarwień;
 • usuwanie zmian skórnych, takich jak angioma, brodawki płaskie, włókniaki, rogowacenie słoneczne, zmiany łojotokowe itp.;
 • leczenie blizn i rozstępów.

PLEXR ZAMIAST BLEFAROPLASTYKI
Korekta powiek górnych metodą PLEXR jest sprawdzoną alternatywą dla blefaroplastyki chirurgicznej. Na korzyść zabiegu PLEXR przemawiają m.in. znakomite efekty estetyczne, komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki czas rekonwalescencji, bez wyłączania z codziennej aktywności. Ta prosta i bezpieczna dla pacjentów procedura praktycznie nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznej.
 
ZALETY TERAPII PLEXR
już 70 procent efektów widocznych jest od razu po zabiegu;
nie ma ograniczeń w codziennej aktywności;
korekcja przebiega z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
pełna kontrola operatora podczas zabiegu;
nie wymaga stosowania nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu (wysoki komfort pacjenta), - procedura nie zagraża stanem zapalnym ani martwicą otaczających tkanek.

JAK WYGLĄDA GOJENIE PO PLASTYCE POWIEK PLEXR?
 • po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się do 7 dni oraz obrzęk 2-4 dni;
 • strupki bez problemu można zamaskować makijażem tak, aby były zupełnie niewidoczne;
 • po odpadnięciu wszystkich drobnych strupków skóra może być jeszcze lekko zaczerwieniona przez około 2 - 4 tygodnie;
 • w czasie do dwóch tygodni po zabiegu należy stosować kremy przyspieszające regeneracje skóry i redukujące zaczerwienienie.
Dla osiągnięcia dobrego efektu leczenia może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu po ok.30 dniach.
 
Korekta powiek górnych metodą PLEXR dostępna jest w ofercie Centrum Medycyny Estetycznej Estime w Poznaniu.
 
Zdjęcia przed i po zabiegu (kliknij w poniższe obrazki aby zobaczyć szczegóły):​
Prawa Pacjenta