Plastyka powiek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzyści

 

 

BEZPIECZEŃSTWO- system PLEXR wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy wykorzystując zjawisko jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, wytwarza się niewielki łuk elektryczny, w obszarze którego silnie zjonizowany gaz stanowi plazmę. 

KRÓTKI OKREZ REKONWALESCENCJI- Mimo pięciodniowego czasu gojenia, pacjent nie musi rezygnować z codziennych aktywności. Miejsca poddawane zabiegowi można pokrywać makijażem.

BEZINWAZYJNOŚĆ- Technika PLEXR nie wymaga usuwania nadmiaru skóry, przerywania jej ciągłości ani usuwania nadmiaru tłuszczu. To w pełni nieinwazyjna metoda. Korekcja powiek odbywa się poprzez sublimację naskórka i obkurczanie skóry wokół oczu. Skóra unosi się, ujędrnia, a oprawa oczu staje się wyraźnie młodsza i bardziej promienna. 

 

 

 

Zastosowania Plexr

 

 

 • lifting okolic oczu – opadanie powiek górnych, utrwalone zmarszczki, kurze łapki itp.
 • usuwanie kępek żółtych powiek
 • lifting dolnej części twarzy, poprawa owalu twarzy
 • wygładzenie „zmarszczek palacza” wokół ust
 • wyeliminowanie zmarszczek przed małżowiną uszną
 • zmniejszenie drobnych nawisów skóry w okolicach pępka i łokci
 • usuwanie plam soczewicowatych i przebarwień
 • usuwanie zmian skórnych, takich jak angioma, brodawki płaskie, włókniaki, rogowacenie słoneczne, zmiany łojotokowe itp.
 • leczenie blizn i rozstępów​

 

 

 

 

 

KOREKCJA OPADAJĄCYCH POWIEK


Nawet systematyczna pielęgnacja twarzy z zastosowaniem wartościowych kosmetyków przeciwstarzeniowych, nie zagwarantuje zachowania młodego wyglądu okolic oczu. Te miejsca są szczególnie narażone na pojawianie się efektów starzenia. Widać na nich każdą nieprzespaną noc, zmęczenie i stres. Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach ciała. Opadające z upływem lat powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Rozwiązaniem jest oczywiście operacja, jednak wiele osób obawia się możliwych komplikacji i długotrwałego procesu gojenia. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferując plastykę powiek bez wypełniania, igieł i cięcia skalpelem.

 

 

 

 

 

 

 

MECHANIZM DZIAŁANIA PLAZMY

Plazmą nazywamy zjonizowany gaz zawierający mniej więcej takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Trudno jest precyzyjnie określić, jakim rodzajem materii jest plazma. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana bywa ona czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciał stałych. Gdy mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę człowieka, zewnętrzne warstwy naskórka ulegają sublimacji, czyli odparowaniu. Pod wpływem tego zjawiska skóra intensywnie napina się i obkurcza. Korekta powiek górnych w zabiegu PLEXR nie wywołuje stanu zapalnego, krwawienia, ani nekrozy otaczających tkanek. Dowodzą tego wyniki badań histologicznych przeprowadzonych na tkankach poddawanych leczeniu z wykorzystaniem urządzenia PLEXR. 

 

 

 

 

 


JAK WYGLĄDA PLASTYKA POWIEK Z UŻYCIEM PLEXR?
Plastyka powiek z zastosowaniem zabiegu z dziedziny chirurgii nieablacyjnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, charakterystycznych dla operacji usuwania nadmiaru skóry z zastosowaniem skalpela, bądź energii laserowej. Zabieg PLEXR określany jest mianem metody „dynamicznej”, ponieważ pozwala na bieżącą obserwację efektów przez operatora podczas wykonywania procedury. Operator przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Może prosić o otwieranie i zamykanie oczu oraz na bieżąco obserwować rezultaty działań zabiegowych.
Plazma generowana przez urządzenie PLEXR wykonuje na skórze niewielkie punkty w odległości co 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów wywołuje sublimację powierzchownych korneocytów, bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, jak również bez krwawienia czy martwicy otaczających tkanek. Metoda PLEXR była przedmiotem trwających ponad pięć lat badań klinicznych z obserwacją tysięcy pacjentów. Wyniki potwierdzają, że zabieg pozwala uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oczu, a także wyeliminować fałdy skórne i zmarszczki mimiczne. Sam zabieg trwa około 20 minut, a niewielkie, punktowe strupki utrzymują się na skórze od 5 do 7 dni.


 

 

 Dlaczego my wybrałyśmy tę metodę?

PLEXR ZAMIAST BLEFAROPLASTYKI
Korekta powiek górnych metodą PLEXR jest sprawdzoną alternatywą dla blefaroplastyki chirurgicznej. Na korzyść zabiegu PLEXR przemawiają m.in. znakomite efekty estetyczne, komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki czas rekonwalescencji, bez wyłączania z codziennej aktywności. Ta prosta i bezpieczna dla pacjentów procedura praktycznie nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznej.

 

 ZALETY TERAPII PLEXR

 • już 70 procent efektów widocznych jest od razu po zabiegu;
 • nie ma ograniczeń w codziennej aktywności;
 • korekcja przebiega z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
 • pełna kontrola operatora podczas zabiegu;
 • nie wymaga stosowania nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu (wysoki komfort pacjenta), - procedura nie zagraża stanem zapalnym ani martwicą otaczających tkanek.

 

 

 

 


JAK WYGLĄDA GOJENIE PO PLASTYCE POWIEK PLEXR?

 

 • po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się do 7 dni oraz obrzęk 2-4 dni;
 • strupki bez problemu można zamaskować makijażem tak, aby były zupełnie niewidoczne;
 • po odpadnięciu wszystkich drobnych strupków skóra może być jeszcze lekko zaczerwieniona przez około 2 - 4 tygodnie;
 • w czasie do dwóch tygodni po zabiegu należy stosować kremy przyspieszające regeneracje skóry i redukujące zaczerwienienie.

Dla osiągnięcia dobrego efektu leczenia może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu po ok.30 dniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korekta powiek górnych metodą PLEXR dostępna jest w ofercie Estime Medycyna Estetyczna i Stomatologia w Poznaniu.

 

 

 Zdjęcia przed i po zabiegu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Prawa Pacjenta