Peptydowa botulina

 

Aquashine BTX. Peptydowa botulina

 

 

 

 
 
 

 

BTX znaczy 'botox like' czyli o działaniu podobnym do botoksu. Zabieg doskonale sprawdzi się u osób oczekujących naturalnego efektu odmłodzenia i wielokierunkowego działania, przy małej ilości zabiegów. 

 

 

 

Jak działa Aquashine BTX?

Preparat łączy w sobie 7 peptydów biomimetycznych oraz kwas hialuronowy w wysokim stężeniu. Każdy z peptydów ma unikalne, selektywne działanie na skórę.

 

Cel: zmarszczki mimiczne, zmęczona, napięta  twarz

Dekapeptyd-29 oraz Oligopeptyd-62 wpływają na rozluźnienie włókien i relaksację mięśni mimicznych twarzy oraz stabilizację ich aktywności. Pozwala to uzyskać wypoczęty wygląd i zniwelować drobne zmarszczki mimiczne, jednak nie tak jak w przypadku botoxu przez zablokowanie kurczliwości mięśni, ale poprzez delikatne zmniejszenie ich aktywności lub raczej nadaktywności. Jest to więc działanie bardziej subtelne niż toksyny botulinowej. Twarz poddana zabiegowi przy użyciu Aquashine BTX zachowuje naturalną mimikę, zmarszczki są płytsze, skóra wygładzona. Ma to szczególny wpływ na poprawę wyglądu okolic takich jak kurze łapki, linie poziome czoła, linie uśmiechu oraz pionowe zmarszczki powyżej górnej wargi.

 

Cel: wiotkość, zmarszczki statyczne, blizenki

O strukturę skóry, jej zagęszczenie oraz poprawę jędrności, napięcia i konsystencji zadba Acetyl Dekapeptyd-3. Stymuluje on powstawanie nowych włókien kolagenowych. Działa przeciwstarzeniowo i odbudowująco, podobnie jak Oligopeptyd-24 i Oligopeptyd-72. Wspólnie odpowiadają one za regenerację. Dzięki nim Aquashine BTX niweluje zmarszczki, a także płytkie blizny (np. potrądzikowe). Te działania preparatu będą najbardziej widoczne na szyi, owalu twarzy, policzkach, brodzie i czole.

 

Cel: przebarwienia, szara, pozbawiona blasku skóra

Tutaj z pomocą przychodzą kolejne peptydy- Oligopeptyd-34 i Oligopeptyd-51, które rozjaśniają istniejące przebarwienia oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Ich działanie będzie zatem najlepiej widoczne w miejscach, gdzie występują przebarwienia w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu. Pomogą również w niwelowaniu cieni i worków pod oczami. 

 

Cel: skóra sucha, odwodniona, słabo napięta.

Dopełnieniem peptydowego składu Aquashine BTX jest kwas hialuronowy. Stanowi on swoisty nośnik dla peptydów, pozwalając im głębiej przeniknąć i spenetrować skórę, jednocześnie wydłużając ich utrzymywanie się w tkankach. Wszechstronne działanie kwasu hialuronowego znane jest już od dawna w medycynie estetycznej, szczególnie jego biozgodność z tkankami (naturalnie występuje w ludzkim organizmie już od narodzin) oraz właściwości pochłaniania wody, a co za tym idzie nawilżenia i poprawy napięcia skóry. Dzięki niemu zachodzi silna rewitalizacja skóry, staje się ona bardziej jędrna, elastyczna i rozświetlona, a dodatkowo kosmetyki używane zewnętrznie lepiej się wchłaniają i korzystniej działają.

 

 

Jak często trzeba wykonywać zabieg?

Jest to kwestia indywidualna i zależna od wieku, jakości skóry oraz trybu życia pacjenta, dlatego zawsze plan leczenia ustalany jest podczas wizyty lekarskiej. 

Uniwersalnie zaleca się wykonanie 2 lub 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych, a później, dla podtrzymania efektu, dwa-trzy razy w roku

Już po pierwszej wizycie skóra będzie w wyraźnie lepszej kondycji, jednak najbardziej spektakularne i zadowalające efekty zapewnia wykonanie całej serii (około 3 zabiegów). 

 

Na czym polega zabieg?

Aquashine BTX występuje w postaci żelu i wprowadzany jest do skóry techniką mezoterapii.

 

Czy to boli?

Zabieg wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu skóry maścią, co znacznie podnosi komfort procedury.

 


Jaka jest rekonwalescencja?
 
Po zabiegu mogą wystąpić drobniutkie grudeczki ( widoczne 1-2 dni) oraz małe siniaczki. Łatwo je przykryć makijażem i ustępują najczęściej po paru dniach. W regeneracji skóry po zabiegu pomoże Exuviance- zabieg kosmetyczny wykonywany w Estime. Dodatkowo przyspieszy on rozjaśniające i stymulujące działanie mezoterapii. Więcej o zabiegu przeczytacie tutaj
 
 
 
 
 
Prawa Pacjenta