Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne

 

PEELING CHEMICZNY – polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, wywołującym złuszczanie części naskórka i/lub skóry właściwej, a następnie regenerację, odmłodzenie i poprawę kondycji skóry. Efektem zabiegu jest zmniejszenie widoczności zmarszczek, plam barwnikowych i blizn potrądzikowych oraz nadmiernego rogowacenia skóry wywołanego przez promienie słoneczne, a także ograniczenie łojotoku i tworzenia zaskórników.

Ze względu na głębokość działania peelingi dzielimy na:

Powierzchowne – działają jedynie na wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą. Zaliczamy do nich np. kwas glikolowy do 35%. Tego rodzaju peelingi wykonywane są w gabinetach kosmetycznych.

Średniogłębokie – docierają do warstwy podnaskórkowej, czyli do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Pobudzają fibroblasty, produkcję kolagenu i elastyny oraz wzrost czynników nawilżania skóry. Są to peelingi z użyciem TCA, AHA w stężeniach 50 – 70%. Wykonywane są ambulatoryjnie w gabinetach lekarskich.

Głębokie – dochodzą do skóry właściwej, wykonuje się je przy użyciu fenolu lub lasera. Regeneracja po nich trwa około miesiąca.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO PEELINGÓW CHEMICZNYCH:

 • ciąża, okres karmienia;
 • otwarte rany, odmrożenia;
 • czynne infekcje skóry, w tym opryszczka;
 • alergie skórne;
 • retinoidy stosowane doustnie;
 • skłonność do powstawania bliznowców.


Po peelingu należy unikać gorąca ( sauny, jakuzzi ), energicznych ćwiczeń i przede wszystkim przebywania na słońcu ( nawet w pochmurne dni należy stosować kremy z wysokimi filtrami ochronnymi). Peelingi, które mogą być wykonywane w okresie letnim to: migdałowy, azelainowy, argipeel, DNA Recovery Peel System. Rodzaj i głębokość peelingu oraz ilość i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.
 

PRZEGLĄD PEELINGÓW CHEMICZNYCH STOSOWANYCH W ESTIME:

NANOPEELINGI


To najnowocześniejsza generacja peelingów chemicznych w nanotechnologii. W peelingach tych została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośnik ten stanowią wysokiej jakości liposomy – małe jednowarstwowe pęcherzyki o śr. 50 – 200 nm do wnętrza których wprowadzane są składniki aktywne.

Zastosowanie w peelingach technologii, w której substancja aktywna znajduje się w liposomach umożliwia:

 • zwiększenie transportu substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób;
 • stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych;
 • zapewnia większą stabilność i ochronę substancji aktywnych;
 • dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienie, pieczenie i świąd;
 • dodatkowo fosfolipidy, z których zbudowane są liposomy zawierają lipidy fizjologiczne, które regenerują skórę i przywracają jej funkcje ochronne.


*FERULAC PEEL/FERULAC PEEL PLUS to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie młodszą! Zaletą peelingu jest silne działanie przy braku lub niewielkich jedynie skutkach ubocznych.
Składniki aktywne peelingu ( kwas ferulowy, floretyna, retinol, kwasy AHA, witaminy A, C, E) działają przeciwzmarszczkowo, chronią przed uszkodzeniami słonecznymi, wygładzają i nawilżają skórę, rozjaśniają przebarwienia posłoneczne i pozapalne oraz silnie stymulują skórę do regeneracji.

Wskazania do peelingu:

 • drobne zmarszczki;
 • fotostarzenie;
 • melasma i przebarwienie posłoneczne;
 • trądzik, blizny potrądzikowe;
 • rozszerzone pory;
 • skóra sucha, odwodniona;
 • skóra z problemami łojotokowymi i zapalnymi;
 • skóra palacza.


Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku, może być stosowany w trakcie kuracji  retinoidami. Nie jest bolesny, nie powoduje dyskomfortu i nie wyklucza z codziennej aktywności. W 3 – 4 dobie po zabiegu pojawia się drobnopłatkowe złuszczanie. W zależności od wskazań zalecane jest wykonanie 1 – 6 peelingów w odstępach 2 – 4 tygodniowych. Finalnym efektem leczenia jest wyraźnie wygładzona, promienna i piękna skóra!


*DNA RECOVERY PEEL SYSTEM Najświeższa nowość w dziedzinie medycznych peelingów nanotechnologicznych! Zamknięte w liposomach składniki aktywne działają w skórze właściwej na poziomie DNA komórek chroniąc je przed uszkodzeniami powodowanymi przez UV i naprawiając powstałe już uszkodzenia. Peeling zapobiega więc fotostarzeniu się skóry, powstawaniu nowotworów i stanów przedrakowych skóry, a także przebarwień. Wspomaga leczenie trądziku różowatego. Chroni i odmładza skórę, poprawia jej napięcie, koloryt i blask.

DNA RECOVERY PEEL to peeling złożony z kilku synergistycznie działających składników:
kwas ferulowy - chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów- witaminy E i C. Redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny ( utleniający) zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy zmniejszając ryzyko przebarwień.
retinol - stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów.
czynniki wzrostu ( EGF, TGF- beta2) – stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów. Pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu.
enzymy naprawcze DNA (fotoliaza, endonukleaza, egzonukleaza) - naprawa uszkodzeń (powstałych w wyniku działania wolnych rodników ), zmian w budowie zasad azotowych  nici DNA
cynk i aminokwasy - stabilizują nici DNA

Zaleca się wykonanie kilku peelingów co 15 – 30 dni.

INNE PEELINGI:

*NOMELAN CAFEICO Nomelan Cafeico to najnowszej generacji peeling cechujący się dużą skutecznością działania, a jednocześnie dużym bezpieczeństwem co daje możliwość stosowania go również na skórę wrażliwą. Jest peelingiem złożonym z kilku różnych substancji o synergistycznym działaniu. Składa się z 3 roztworów o różnej kombinacji i stężeniu składników aktywnych, które nakładane są na skórę warstwami, dzięki czemu lekarz dermatolog może dostosować ilość i rodzaj nakładanego roztworu do rodzaju skóry i konkretnego problemu, a także precyzyjnie regulować siłę działania oraz stopień złuszczania. Rezultaty działania peelingu Nomelan Cafeico to wygładzenie, napięcie, ujędrnienie i bardzo silna stymulacja skóry do regeneracji, widoczne spłycenie zmarszczek, blizn, rozszerzonych porów, wyrównanie kolorytu skóry, ustąpienie przebarwień pozapalnych, posłonecznych, związanych z wiekiem i wyraźne rozświetlenie skóry, co sprawia, że wygląda ona ładnie, świeżo i zdrowo.

WSKAZANIA DO NOMELAN CAFEICO:

 • przebarwienia: pozapalne, melasma, piegi, plamy soczewicowate, związane z wiekiem, nierównomierny koloryt skóry;
 • fotostarzenie skóry (starzenie skóry wywołane działaniem słońca) lub związane z wiekiem;
 • trądzik;
 • łojotok;
 • skóra szara, pozbawiona blasku, skóra palacza;
 • blizny, zmarszczki, rozstępy.


SKŁADNIKI AKTYWNE W NOMELAN CAFEICO:
Kwas kawowy, kwas ferulowy – pochodne fenolowe, które są antyoksydantem działającym ochronnie na DNA komórki. Rozjaśniają  przebarwienia hamując aktywność tyrozynazy.
Kwas rozmarynowy – antyoksydant o działaniu rozjaśniającym.
Retinol – normalizuje rogowacenie naskórka, pobudza odnowę komórkową i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Reguluje także aktywność melanocytów (komórki produkujące barwnik skóry melaninę).
Kwas trójchlorooctowy (TCA) – poprzez koagulacje protein naskórka stymuluje procesy odnowy w skórze.
Alfa hydroksykwasy (AHA) – mają działanie nawilżające, keratoplastyczne, keratolityczne, regulują wydzielanie sebum.
Kwas salicylowy – działa keratolitycznie, komedolitycznie (likwiduje zaskórniki)
Substancje rozjaśniające (kwas fitowy, kwas kojowy, undecylenian fenyloalaniny) –  hamując melanogenezę (proces syntezy barwnika skóry melaniny) na jej różnych etapach rozjaśniają przebarwienia i ujednolicają koloryt skóry.

RODZAJE ROZTWORÓW NOMELAN CAFEICO:
Nomelan Cafeico Light – przeznaczony do skóry wrażliwej, stymuluje odnowę komórek skóry. Działa odmładzająco w przypadku wczesnych etapów starzenia i delikatnych zmarszczek.
Nomelan Cafeico Forte – silne działanie odmładzające. Poprawa wyglądu, jakości i elastyczności skóry. Po kilku zabiegach skóra staje się gładka, o równym kolorycie i spłyconych zmarszczkach, jędrniejsza oraz promienna.
Nomelan Cafeico Bleaching – poza działaniem odmładzającym wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia różnego pochodzenia (posłoneczne, melasma pozapalne, piegi, plamy soczewicowate) dzięki czemu skóra uzyskuje jednolity koloryt.

PRZEBIEG LECZENIA:
Nomelan Cafeico jest silnym pilingiem dającym konkretne, widoczne efekty, w związku z czym bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i łuszczyć się. Złuszczanie następuje począwszy od 3 – 4 dnia po zabiegu, a jego intensywność i długość zależą od zastosowanej przez lekarza procedury    (rodzaje poszczególnych roztworów i ilość warstw). W serii wykonuje się od 1 do 3 – 4 zabiegów zależnie od wskazań.


*PEELING TRÓJCHLOROOCTOWY (TCA CHELATOWE; EASY TCA PEEL) Pozwala na kontrolowane złuszczanie naskórka na różnych głębokościach, zależnie od użytego stężenia kwasu i ilości nałożonych warstw. Daje szczególnie dobre efekty w spłycaniu blizn potrądzikowych, rozstępów, redukcji zmarszczek i przebarwień.
Po zabiegu występuje intensywne złuszczanie ( do ok. tygodnia).
Easy TCA  Pain Control – to nowa ulepszona formuła peeligu Easy TCA, dzięki której można uzyskać jeszcze lepsze efekty w przypadku głębokich przebarwień i drobnych zmarszczek bez odczuć bólowych towarzyszących terapii kwasem trójchlorooctowym.

*RETISES CT YELLOW PEEL– terapia objawów starzenia się skóry, przebarwień i rozstępów. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, uelastycznia i rozjaśnia skórę. Podstawowe substancje czynne: ampułki -  10% glukozyd askorbylu, 5% niacynamid; saszetki – 4% retinol, 1% propionian retinylu.

*KWAS SALICYLOWY - SALIPEEL (BETAHYDROKSYKWAS) wywołuje powierzchowne i bardzo delikatne złuszczanie, co wpływa na odnowę naskórka. Ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, zmniejsza łojotok, powierzchowne przebarwienia, ułatwia penetrację innych związków aktywnych. Doskonale przygotowuje skórę do zabiegów mikrodermabrazji. Stosowany w trądziku pospolitym, różowatym, zapaleniu mieszków włosowych

*PEELING PIROGRONOWY – alfa-ketokwas, w roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego o właściwościach regulujących łojotok, nawilżających, antyseptycznych i przeciwzaskórnikowych. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w większym stopniu niż kwas glikolowy.
Zalecany w leczeniu trądziku grudkowo – zaskórnikowego, również aktywnego, łojotoku, wiotkości skóry, drobnych zmarszczek i przebarwień.

*PEELING MIGDAŁOWY – oddziałuje na skórę nie wywołując rumienia ani uczucia
pieczenia. Powoduje stopniowe, bardzo delikatne złuszczanie. Może być stosowany w trądziku różowatym i na skórę wrażliwą, a także latem. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, aktywuje procesy regeneracji komórek. Poprzez głęboką penetrację do mieszków włosowo-łojowych odblokowuje pory, likwiduje zaskórniki i reguluje łojotok. Ma też działanie bakteriostatyczne. Jest pomocny w leczeniu trądziku, rozjaśnianiu przebarwień, spłycaniu drobnych zmarszczek.

*GLYKOPEEL (zawiera 70 % kwas glikolowy, czynniki wybielające – kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej, naturalne związki łagodzące podrażnienia – ekstrakt z morwy białej oraz witaminy: A,C, i E, które optymalizują działanie peelingu). Wskazania - jak wyżej, rzadziej wywołuje podrażnienia, lepsze działanie rozjaśniające i odmładzające.

*AZELAC – ( kwas azelainowy) peeling reguluje wydzielanie sebum, redukuje zaskórniki i grudki, rozjaśnia przebarwienia, w tym pozapalne. Wskazany dla skóry trądzikowej i naczynkowej (trądzik pospolity i różowaty ). Zabieg można powtarzać co 7 – 14 dni, min. 4 razy, niezależnie od pory roku.

*ARGIPEEL – peeling odświeżający dla skóry bardzo wrażliwej, nietolerującej innych peeingów. Silne działanie antyoksydacyjne, rozświetlające. Może być wykonywany o każdej porze roku. Zalecana ilość zabiegów w serii 3 – 6 co 7 – 14 dni.

 

 

 

Zapisz się

Cennik

 

CennikP R O M O C J E