Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn

 

Nowoczesne leczenie blizn laserem frakcyjnym
PALOMAR STAR LUX 500

 

Korzyści

 

SKUTECZNOŚĆ- W Estime stosujemy technologię laserowego usuwania blizn firmy Palomar® z wykorzystaniem frakcyjnego lasera nieablacyjnego Star Lux 500. To jeden z najnowocześniejszych, a zarazem najbardziej bezpiecznych laserów dużej mocy

 

SZYBKIE EFEKTY- Zabiegi laserem Palomar zapewniają wysoką skuteczność leczenia już po jednorazowym zastosowaniu. Plan leczenia obejmuje wykonanie ok. 4  zabiegów w odstępach miesięcznych. Najlepiej poddają się terapii blizny zanikowe, z przebarwieniami, a także pozaciągane, jak np. blizny po oparzeniach. Oczekiwanym efektem leczenia jest wygładzenie, uelastycznienie, wyrównanie kolorytu i zatarcie granicy między blizną a skórą otaczającą. W przypadku blizn z tendencją do przerastania, keloidów  w pierwszym etapie leczenia stosujemy doogniskową iniekcję sterydów. 

 

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI- Okres gojenia się skóry jest krótki, ryzyko infekcji wyeliminowane, a odczuwany ból jest niewielki lub nie ma go w ogóle. W przeciwieństwie do laserów CO2 nie dochodzi do sączenia, powstawania strupów, nie ma konieczności stosowania maści ochronnych i opatrunków. 
 

BEZPIECZEŃSTWO I ELASTYCZNOŚĆ Technologia laserowego usuwania blizn firmy Palomar może być stosowana na wszystkich typach skóry, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją preferowaną metodą usuwania blizn. Leczeniu można poddawać świeże i starsze blizny.

 

 

 

 

Szczegóły

 

Zasada działania lasera frakcyjnego Palomar polega na wywołaniu licznych i precyzyjnych mikrouszkodzeń, doprowadzających do wymuszenia procesów regeneracji i przebudowy skóry. Impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. 
W niektórych przypadkach, dla polepszenia efektu końcowego, korzystnie jest łączyć laserowe usuwanie blizn z karboksyterapią i ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym. Doskonałe efekty uzyskujemy także w redukcji przerośniętych fragmentów blizn, za pomocą generatora mikro wiązki plazmy - urządzenia PLEXR - najnowszej technologii w medycynie estetycznej.

 

Czy to boli?

Zabieg laserowy wywołuje lekki dyskomfort u pacjenta. Możliwe jest znieczulenie specjalną maścią. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i uwrażliwiona. Zalecana jest odpowiednia, delikatna pielęgnacja i nawilżanie obszaru zabiegowego.

 

 

 

Przeciwwskazania

 

 
 • ciąża i karmienie piersią
 • doustna terapia retinoidami
 • stosowanie ziłół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, antybiotyki, leki antydepresyjne)
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze i obniżenie odporności organizmu
 • nowotwory 
 • fotodermatozy
 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
 • okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia
 • skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem
 • niedawno wykonane zabiegi pilingami chemicznymi
 • cukrzyca
 • tendencja do tworzenia się bliznowców

 

 

 

 

Zapisz się

Cennik

 

 
Prawa Pacjenta