body

Konsultacje dermatologiczne

W ramach konsultacji specjalisty dermatologa oferujemy diagnostykę i leczenie chorób skóry, paznokci i włosów. Zachęcamy do wizyty w gabinecie dermatologicznym jeśli tylko zauważą Państwo niepokojące objawy na skórze lub pojawią się jakiekolwiek dolegliwości subiektywne. Podczas wizyty lekarz zbierze wywiad, szczegółowo zbada skórę, jeśli będzie to konieczne zleci badania dodatkowe oraz zaleci odpowiednie leczenie i pielęgnację domową lub zabiegi wspomagające terapię.

Poniżej propozycje zabiegowe dla wybranych chorób dermatologicznych i ich powikłań. Część problemów dermatologicznych, jak leczenie łysienia, blizn i rozstępów oraz przebarwień opisana została w ofercie medycyny estetycznej.


TRĄDZIK POSPOLITY

Trądzik pospolity to częsta patologia skóry o przewlekłym charakterze dotycząca okresu młodzieńczego, ale także osób dorosłych. Najczęściej posiada uwarunkowania genetyczne, podlega działaniu czynników środowiskowych, klimatycznych, jest zależna od diety, zażywanych leków, nadwrażliwości pokarmowych, stanu zdrowia i układu emocjonalnego oraz stylu życia.

Leczenie trądziku wymaga cierpliwości i systematyczności oraz powinno być prowadzone przez lekarza dermatologa. Każdy rodzaj, każdy etap rozwoju trądziku wymaga stosowania określonych, skutecznych w danym przypadku leków, a niejednokrotnie konieczne jest włączenie również leczenia ogólnego. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej, to często pomijana kwestia. Lekarz dermatolog wskaże odpowiednie dla danego typu skóry i nasilenia zmian kosmetyki, co pozwoli uniknąć błędów pielęgnacyjnych będących często powodem zaostrzenia trądziku.

Właściwy plan leczenia farmakologicznego poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim, często także badaniami laboratoryjnymi. Dobór odpowiednich zabiegów wspomagających terapię dermatologiczną ułatwia kontrolować przebieg choroby i skutecznie ją leczyć, co pozwala uniknąć lub ograniczyć powstanie powikłań trądziku w postaci blizn i przebarwień.

Uzupełniające, zabiegowe leczenie trądziku w Estime obejmuje: tutaj najlepiej dać link do poniższych artykułów opisanych w med est i darować sobie wstawianie tych samych opisów ( zaczęłam je zamieszczać w tym opisie i lasery w różowatym, ale myślę, że wystarczy link)

1.Peelingi medyczne link

2.Laserowe leczenie trądziku link

3.Laserowe leczenie blizn potrądzikowych link

PEELINGI MEDYCZNE W TRĄDZIKU

Do leczenia wspomagającego pilingami medycznymi kierujemy zwykle pacjentów z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowo-krostkowym, z przebarwieniami pozapalnymi, bliznami, nasilonym łojotokiem oraz rozszerzonymi porami. Zwykle wykorzystujemy działanie substancji aktywnych w pilingach powierzchownych, dostosowując je do problemu danego pacjenta zależnie od rodzaju wykwitów skórnych, nasilenia zmian, łojotoku, wrażliwości skóry. Stosujemy m.i. kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy, azelainowy, glikolowy, w niektórych przypadkach trójchlorooctowy.

Peelingi chemiczne w leczeniu trądziku zmniejszają grubość warstwy rogowej naskórka, odblokowują ujścia gruczołów łojowych, redukują zaskórniki i grudki, działają przeciwzapalnie, regulują pracę gruczołów łojowych, rozjaśniają i zapobiegają powstawaniu przebarwień oraz poprzez mikroeksfoliację ułatwiają wchłanianie się leków zaordynowanych przez lekarza.

JAK PRZBIEGA:

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry peeling medyczny nakładany jest na twarz lub inną wymagającą leczenia okolicę ciała za pomocą pędzelka lub patyczków kosmetycznych. Aplikacja nie jest bolesna, czasami odczuwane jest nieznaczne pieczenie, szczypanie lub kłucie. Lekarz cały czas monitoruje reakcje skóry. Po kilkunastu minutach peeling jest neutralizowany, zmywany, a na skórę nakładany jest krem pozabiegowy.

JAKIE SĄ EFEKTY:

  • zmniejszenie nasienia trądziku
  • spłycenie porów
  • redukcja zaskórników zamkniętych i otwartych
  • zmniejszenie łojotoku
  • redukcja przebarwień

PO ZABIEGU:

Skóra może być delikatnie zaczerwieniona, po 2-3 dniach może wystąpić niewielkie złuszczanie naskórka, zależnie od rodzaju peelingu.

Można od razu wrócić do codziennych zajęć.

ZALECENIA:

Łagodne, zalecone przez lekarza środki myjące i kremy pozabiegowe, ochrona przeciwsłoneczna. W zależności od rodzaju przeprowadzonego peelingu i stosowanych leków lekarz dermatolog wskaże pacjentowi moment powrotu do rozpisanych leków oraz oceniając reakcje i stan skóry w miarę postępu terapii na bieżąco będzie monitorował terapię

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża i okres karmienia
  • terapia izotretinoiną do 0,5 roku wstecz
  • opryszczka
  • stany zapalne skóry.

Zobacz również

Urządzenia i lasery w Estime

Gabinet zabiegowy oraz stomatologiczny w Estime w Poznaniu wyposażony jest w szereg urządzeń, pozwalających na skuteczne i bezpieczne leczenie problemów zd...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Skóra po lecie

[caption id="attachment_1893" align="alignright" width="300"] Magda Wołowiec, kosmetolog[/caption] Ciepłe, słoneczne dni dobiegły końca, a my siedzimy po ...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Piękno zaczyna się w Tobie

Obecnie przywiązujemy coraz większą wagę do tego jak się prezentujemy. Chcemy wyglądać pięknie, świeżo i atrakcyjnie. Zadbany wygląd to nasza wizytó...
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Masz pytanie? Napisz do nas!


    Na naszej stronie znajdują się także treści przeznaczone dla profesjonalistów.