Twój problem
Popularne
Trwała depilacja laserowa. Nowy amerykański laser diodowy Chevex
Written by Administrator

 

Najnowszej generacji laser diodowy 810 nm do trwałej depilacji owłosienia amerykańskiej firmy Ellman. Pole robocze o wymiarach 14/10 mm pozwala na szybką i wydajną pracę, a opcja FAST HAIR REMOVAL daje komfort i skraca czas zabiegu na dużych obszarach.


depilacja laserowaDepilacja laserowa (fotoepilacja) stanowi skuteczną metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia.
Dostępne na rynku medycznym systemy do depilacji oparte są na różnej technologii, a efekty ich działania znacząco się różnią. Zastosowanie lasera diodowego daje gwarancję skuteczności, bezpieczeństwa oraz osiągnięcie oczekiwanego efektu w niewielkiej liczbie zabiegów. Oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest niezastąpione dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie komforcie w postaci starannej i bezpiecznej metody depilacji.
Metoda fotoepilacji polega na uszkodzeniu macierzy włosa, tj. komórek odżywczych znajdujących się w mieszku włosowym. Zniszczenie tej aktywnej strefy wzrostu włosa zapobiega jego regeneracji i odrastaniu. Uszkodzenie macierzy włosa następuje poprzez absorbcję energii światła laserowego przez melaninę – barwnik włosa. W laserze diodowym wytwarzane jest światło podczerwone o długości fali 810 nm. Takie spektrum promieniowania znajduje się w zakresie pochłanianym przez melaninę. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo ( do 2 mm wgłąb skóry ), nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Niezwykle istotne znaczenie dla skutecznej depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosa. Na pełen cykl składają się trzy fazy – faza aktywnego wzrostu, tzw. anagen, faza regresji, tzw. katagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów w fazie aktywnego wzrostu. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy.
anagen - faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana prze naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.
katagen - faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry , melanocyty przestają produkować melaninę.
telogen - faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.


W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% pacjentów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80% - 90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. U osób, które wykonywały wcześniej depilację woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej liczby zabiegów dla uzyskania zadowalających wyników, ponieważ włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie i mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu. Powyższe zalecenie może dotyczyć również jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która obejmuje wywiad, ocenę stanu i typu skóry oraz rodzaju włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową.


Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

- Ciąża.

- Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
- Krem z retinolem (przestać używać na 4 tyg. przed zabiegiem).
- Leki światłouczulające, retinoidy.
- Zioła (dziurawiec, nagietek, figura 2- przestać używać na 2 tyg. przed zabiegiem).
- Depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach).
- Skłonność do przebarwień.
- Bielactwo, łuszczyca.
- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Opis postępowania przed zabiegiem:

- Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską.

- Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym
nieposmarowana.

- Nie wyrywać włosów minimum 4 (twarz) lub 6 tyg (inne miejsca) przed zabiegiem.
- Nie stosować kremów depilujących 1 – 2 tygodnie przed zabiegiem.

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej:
- Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;

- Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
- 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;
- Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem kremem z filtrem SPF 50+ minimum przez 2 tygodnie.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie i obrzęk okołomieszkowy, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

 


 
Promocje

Szanowni Państwo. Centrum Medycyny Estetycznej Estime przygotowało dla Was atrakcyjne rabaty. Zapraszamy do korzystania z oferty specjalnej.

W ofercie Centrum Estime znajdziecie Państwo zabiegi oraz usługi, które wykorzystują najnowsze odkrycia oraz zdobycze medycyny estetycznej. Zapraszamy!

zabiegi na jesień

Jesień to idealna pora na zabiegi medycyny estetycznej. Po lecie skóra wymaga intensywnej rewitalizacji w celu zniwelowania skutków...