PLEXR to małoinwazyjna i bezpieczna metoda usuwania nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych za pomocą mikrowiązki plazmy.


korzyści

BEZPIECZEŃSTWO – system PLEXR wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy wykorzystując zjawisko jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, wytwarza się niewielki łuk elektryczny, w obszarze którego silnie zjonizowany gaz stanowi plazmę. Żadna energia nie przepływa przez ciało i gałkę oczną pacjenta. Brak ryzyka uszkodzenia naczyń i nerwów, zaciągnięć i nadmiernej korekcji.

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI – Mimo pięciodniowego czasu gojenia, pacjent nie musi rezygnować z codziennych aktywności. Miejsca poddawane zabiegowi można pokrywać makijażem.

BEZINWAZYJNOŚĆ – Technika PLEXR to w pełni nieinwazyjna metoda. Korekcja powiek odbywa się poprzez sublimację naskórka i obkurczanie skóry właściwej. Skóra unosi się, ujędrnia, a oprawa oczu staje się wyraźnie młodsza i bardziej promienna.

 • już 70 procent efektów widocznych jest od razu po zabiegu;
 • nie ma ograniczeń w codziennej aktywności;
 • korekcja przebiega z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
 • pełna kontrola operatora podczas zabiegu;
 • nie wymaga stosowania nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu (wysoki komfort pacjenta), – procedura nie zagraża stanem zapalnym ani martwicą otaczających tkanek.

 

 

na czym polega zabieg?

Plazmą nazywamy zjonizowany gaz zawierający mniej więcej takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Trudno jest precyzyjnie określić, jakim rodzajem materii jest plazma. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana bywa ona czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciał stałych. Gdy mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę człowieka, zewnętrzne warstwy naskórka ulegają sublimacji, czyli odparowaniu. Pod wpływem tego zjawiska skóra intensywnie napina się i obkurcza. Korekta powiek górnych w zabiegu PLEXR nie wywołuje stanu zapalnego, krwawienia, ani nekrozy otaczających tkanek. Dowodzą tego wyniki badań histologicznych przeprowadzonych na tkankach poddawanych leczeniu z wykorzystaniem urządzenia PLEXR. 

Plastyka powiek z zastosowaniem zabiegu z dziedziny chirurgii nieablacyjnej, minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji, charakterystycznych dla operacji usuwania nadmiaru skóry z zastosowaniem skalpela, bądź energii laserowej. Zabieg PLEXR określany jest mianem metody „dynamicznej”, ponieważ pozwala na bieżącą obserwację efektów przez operatora podczas wykonywania procedury. Operator przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Może prosić o otwieranie i zamykanie oczu oraz na bieżąco obserwować rezultaty działań zabiegowych.
Plazma generowana przez urządzenie PLEXR wykonuje na skórze niewielkie punkty w odległości co 0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów wywołuje sublimację powierzchownych korneocytów, bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, jak również bez krwawienia czy martwicy otaczających tkanek. Metoda PLEXR była przedmiotem trwających ponad pięć lat badań klinicznych z obserwacją tysięcy pacjentów. Wyniki potwierdzają, że zabieg pozwala uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oczu, a także wyeliminować fałdy skórne i zmarszczki mimiczne. Sam zabieg trwa około 20 minut, a niewielkie, punktowe strupki utrzymują się na skórze od 5 do 7 dni.

szczegóły

Nawet systematyczna pielęgnacja twarzy z zastosowaniem wartościowych kosmetyków przeciwstarzeniowych, nie zagwarantuje zachowania młodego wyglądu okolic oczu. Te miejsca są szczególnie i dość wcześnie narażone na pojawianie się efektów starzenia. Widać na nich każdą nieprzespaną noc, zmęczenie i stres. Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach ciała. Opadające z upływem lat powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Rozwiązaniem jest oczywiście operacja, jednak wiele osób obawia się możliwych komplikacji i długotrwałego procesu gojenia. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferując plastykę powiek bez wypełniania, igieł i cięcia skalpelem.

Korekta powiek górnych metodą PLEXR jest sprawdzoną alternatywą dla blefaroplastyki chirurgicznej. Na korzyść zabiegu PLEXR przemawiają m.in. znakomite efekty estetyczne, komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki czas rekonwalescencji, bez wyłączania z codziennej aktywności. Ta prosta i bezpieczna dla pacjentów procedura praktycznie nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznej.

po zabiegu

 • po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się max. do 7 dni oraz obrzęk 2-4 dni;
 • do mycia zalecany jest płyn micelarny i podkład medyczny, który pełni funkcję opatrunku i jednocześnie maskuje strupki,
 • po odpadnięciu wszystkich drobnych strupków skóra może być jeszcze lekko zaczerwieniona przez około 2 – 4 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące zaczerwienienie oraz kremy z filtrem SPF 50+ przez min. miesiąc do 3.

Dla osiągnięcia dobrego efektu leczenia może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu po ok. 30 dniach.

wskazania

Wskazania do zastosowania urządzenia PLEXR obejmują:

 • lifting okolic oczu – opadanie powiek górnych, utrwalone zmarszczki, kurze łapki itp.
 • usuwanie kępek żółtych powiek
 • lifting dolnej części twarzy, poprawa owalu twarzy
 • wygładzenie „zmarszczek palacza” wokół ust
 • wyeliminowanie zmarszczek przed małżowiną uszną
 • zmniejszenie drobnych nawisów skóry w okolicach pępka i łokci
 • usuwanie plam soczewicowatych i przebarwień
 • usuwanie zmian skórnych, takich jak angioma, brodawki płaskie, włókniaki, rogowacenie słoneczne, zmiany łojotokowe itp.
 • leczenie blizn i rozstępów​

przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia
 • aktywna opryszczka
 • niewyrównana cukrzyca