Dermapen i pixelpeel

 

Korzyści


 

 

KOMFORT- DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry poprzez automatyczne nakłuwanie skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.


BEZPIECZEŃSTWO- DERMAPEN® zdobył prestiżową nagrodę BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w kwietniu 2012 roku. DermaPen nakłuwa skórę pionowo minimalizując efekty przypadkowego uszkodzenia skóry.

SZYBKIE EFEKTY- Efekty są spektakularne, widoczne już po jednym zabiegu. W przypadku zaawansowanych problemów, np. blizn potrądzikowych wskazanie jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodniowych.

 

BEZBOLESNOŚĆ- PIXELPEEL przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym skóry, nie jest więc bardzo bolesny.

 

KRÓTKI OKRES REKONWALESCENCJI- Po zabiegu skóra jest nieco obrzęknięta i zaczerwieniona, pojawia się również złuszczanie. Wymaga około 4 dniowego okresu rekonwalescencji. Procedury nie przeprowadza się w okresie letnim.

 

 

DermaPen a dermaroller
Zabieg z użyciem urządzenia DermaPen podobny jest do terapii z użyciem dermarollerów, jednak:

 • starsze rolki do mikronakłuwania wykonują w skórze nakłucia pod kątem, co oznacza, że wywołują większe urazy;
 • igły umieszczone są na walcu,  trudniej jest się nimi dostać w załamania skóry;
 • nakłuwają skórę na głębokości 0,75 mm, co oznacza, że przebudowa obejmuje wyłącznie naskórek.

 

 


W DermaPenie igły przenikają w głąb skóry pionowo, uszkodzenia są więc mniejsze, ale głębokość i funkcja wibracji zwiększają skuteczność leczenia. Nakłucia (do 2,5 mm) umożliwiają działanie na poziomie skóry właściwej.

Zabiegi z wykorzystaniem Dermapenu są skuteczne w usuwaniu zmarszczek, blizn i rozstępów. Użycie Dermapenu zwiększa napięcie, ujędrnia, a w konsekwencji unosi leczone partie skóry. Dla polepszenia efektu, zabieg może być łączony z koktajlami do mezoterapii, osoczem bogatopłytkowym Regeneris, peelingiem Easy TCA w zabiegu Pixelpeel oraz z karboksyterapią.

 

 

 

 

 

Wskazania

 

 

 

 • drobne płytkie zmarszczki
 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
 • skóra zwiotczała
 • odmładzanie dłoni
 • wspomaganie terapii wypadania włosów

 

Mechanizm działania

 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry

 

 


Przeciwwskazania 

 

 • choroby nowotworowe;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • aktywny trądzik.

 

 


Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt:
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

 

Schemat terapii:
Zabieg trwa ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany przy użyciu jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych molibdenowych, cienkich jak włos mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.
Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. Techniką nappage. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.


Zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia obrzęku.
Wskazane unikanie słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.


Zabieg Pixelpeel

PIXELPEEL to zabieg łączący zastosowanie mikronakłuwania frakcyjnego przy użyciu dermapenu i peelingu Easy TCA w trakcie tej samej sesji leczenia. Synergizm działania i sumowanie efektów obu metod pozwala z powodzeniem usuwać blizny, rozstępy, przebarwienia i odmładzać skórę.
Dermapen poprzez mikronakłucia stymuluje naturalną regenerację skóry oraz ułatwia przenikanie substancji aktywnych zawartych w peelingu w głąb skóry. Easy TCA to roztwór 15% kwasu trójchlorooctowego zawierający również 4 alfahydroksykwasy, kwas askorbinowy i cytrynowy – antyoksydanty ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry, saponiny – roślinne glikozydy ułatwiające jednolite przenikanie TCA i przyśpieszające gojenie, kokamid chroniący skórę i poprawiający działanie saponin. Wykończenie zabiegu stanowi nałożenie maski Post Peel, która ma silne działanie antyoksydacyjne, łagodzące i wspomagające procesy gojenia. Działanie tego peelingu cechuje się postępującą naprawą tkanek, przy minimalnej w porównaniu z innymi peelingami destrukcji.

 

 

 

Efekty

 


 

 

 

 

 

 

Zapisz się

Cennik

Prawa Pacjenta