Depilacja laserowa

Trwała depilacja laserowa. 
 
 

 

Korzyści

 

SKUTECZNOŚĆDepilacja laserowa (fotoepilacja) stanowi skuteczną metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Dostępne na rynku medycznym systemy do depilacji oparte są na różnej technologii, a efekty ich działania znacząco się różnią. Zastosowanie lasera diodowego daje gwarancję skuteczności, bezpieczeństwa oraz osiągnięcie oczekiwanego efektu w niewielkiej liczbie zabiegów.

 

BEZPIECZEŃSTWO- Chevex to laser diodowy 810 nm do trwałej depilacji owłosienia amerykańskiej firmy Ellman. Pole robocze o wymiarach 14/10 mm pozwala na szybką i wydajną pracę, a opcja FAST HAIR REMOVAL daje komfort i skraca czas zabiegu na dużych obszarach.

BEZBOLESNOŚĆ- Proponowana przez Estime metoda oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest niezastąpione dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie komforcie w postaci starannej i bezpiecznej metody depilacji.

SZYBKI EFEKT- trwałe rezultaty można obserwować już po 4 zabiegach.

 

 

 

Szczegóły


Metoda fotoepilacji polega na uszkodzeniu macierzy włosa, tj. komórek odżywczych znajdujących się w mieszku włosowym. Zniszczenie tej aktywnej strefy wzrostu włosa zapobiega jego regeneracji i odrastaniu. Uszkodzenie macierzy włosa następuje poprzez absorbcję energii światła laserowego przez melaninę – barwnik włosa.

W laserze diodowym wytwarzane jest światło podczerwone o długości fali 810 nm. Takie spektrum promieniowania znajduje się w zakresie pochłanianym przez melaninę. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo ( do 2 mm wgłąb skóry ), nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.

Niezwykle istotne znaczenie dla skutecznej depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosa. Na pełen cykl składają się trzy fazy – faza aktywnego wzrostu, tzw. anagen, faza regresji, tzw. katagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów w fazie aktywnego wzrostu. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy.


 

 

 

 

anagen - faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana prze naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.
katagen - faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry , melanocyty przestają produkować melaninę.
telogen - faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.


 

 

 

 

 

 

W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% pacjentów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80% - 90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

U osób, które wykonywały wcześniej depilację woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej liczby zabiegów dla uzyskania zadowalających wyników, ponieważ włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie i mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu. Powyższe zalecenie może dotyczyć również jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która obejmuje wywiad, ocenę stanu i typu skóry oraz rodzaju włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową.

 

 


Przeciwwskazania 

 

 • ciąża;
 • opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.);
 • krem z retinolem (przestać używać na 4 tyg. przed zabiegiem);
 • leki światłouczulające, retinoidy;
 • zioła (dziurawiec, nagietek, figura 2- przestać używać na 2 tyg. przed zabiegiem);
 • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach);
 • skłonność do przebarwień;
 • bielactwo, łuszczyca.- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

 

 

 

Opis postępowania przed zabiegiem

 

 • pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską;
 • przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym;
 • nieposmarowana;
 • nie wyrywać włosów minimum 4 (twarz) lub 6 tyg (inne miejsca) przed zabiegiem;
 • nie stosować kremów depilujących 1 – 2 tygodnie przed zabiegiem.

 

 

 

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej

 

 • nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;
 • nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
 • 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;
 • bezwzględnie chronić skórę przed słońcem kremem z filtrem SPF 50+ minimum przez 2 tygodnie.

 

 

 

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie i obrzęk​okołomieszkowy, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

 

 

 

 

Zapisz się

Cennik

 

Prawa Pacjenta